Budēļi «Lejeniekos» gaidīs ciemiņus

Jaunu tradīciju sāk Viļa Plūdoņa muzejs Ceraukstes pagasta «Lejeniekos». Te piektdien, 6. februārī, pulksten 18 sāksies Budēļu vakars.

Bauskas muzeja pārstāve Signe Samsone stāsta, ka tiek domāts par sarīkojumu dažādošanu «Lejeniekos». Tādēļ ir iecere sākt jaunu tradīciju – tematiskus folkloras pasākumus muzejā. Budēļu vakara programmu «Lejeniekos» gatavo folkloras kopas «Dreņģeri» un «Laukam pāri».

Folkloristi iecerējuši muzejā ierasties budēļu kostīmos. Sanākušos viņi ne tikai izklaidēs rotaļās un iepazīstinās ar budēļu laika paražām, bet arī aicinās iesaistīties radošajās darbnīcās. Te varēs mācīties aust, apgūt rotaļlietu izgatavošanu no lina. Ir domāts par vakaram atbilstīgu maltīti – būs tēja, putra, pīrāgi, vārītas cūku kājiņas.

Folkloristi kopā ar muzeja speciālistiem iecerējuši vakarēšanu seno tradīciju garā ieviest kā regulārus pasākumus. Ir doma atkal aicināt viesus «Lejeniekos» pavasara saulgriežu laikā.

Budēļu vakaru «Lejeniekos» rīko Zemgaļu kultūras biedrība «Upmale», atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds un Bauskas novada dome.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas