Bulgārijas pilsoņi pametuši Latvijas teritoriju 6

Otrdien, 21. aprīlī, policijas eskorta pavadībā visi 18 Bulgārijas pilsoņi pameta telpas Garozā un devās uz Grenctāles robežpunktu, kur viņus sagaidīja Lietuvas policija, novēroja «Bauskas Dzīve».

«Bauskas Dzīve» jau ziņojusi, ka 18 Bulgārijas pilsoņi pirms divām nedēļām netika ielaisti Lietuvā, jo viņiem bija konstatēta paaugstināta temperatūra. Šie cilvēki tika ievietoti karantīnā bijušās Mežotnes internātvidusskolas kopmītnēs.

Laikraksts «Bauskas Dzīve» visas otrdienas garumā sekoja līdzi bulgāru transportēšanai līdz Lietuvai. Plkst. 14 ar policijas konvoja palīdzību bulgāri jau bija ieradušies Grenctāles robežpunktā, taču viņus Lietuvas teritorijā aizkavēja Lietuvas robežsargi, jo 16 no 18 Bulgārijas valstspiederīgajiem bija paaugstināta ķermeņa temperatūra, to mērot robežpunktā.

Bauskas novada veselības veicināšanas koordinatore Marta Augucēviča atklāja, ka no veselības skatu punkta visi pilsoņi bijuši gatavi pamest karantīnas telpas Garozā. «Ņēmām vērā Eiropas praksi, kad cilvēks ar pozitīvu «Covid-19» rezultātu ir bijis divu nedēļu stingrā karantīnā un viņam vismaz trīs dienas nav bijuši simptomi, kas ir šim vīrusam raksturīgi – paaugstināta ķermeņa temperatūra un klepus, tad ar ārvalstu saskaņojumiem un ārstu lēmumu cilvēki var doties mājās. Vienam no visiem Bulgārijas pilsoņiem bija jau iepriekš konstatētais koronavīruss, bet bez simptomiem,» informē M. Augucēviča. Bulgāri ceļā bija ekipēti ar sejas aizsargmaskām, cimdiem, roku dezinfekcijas līdzekļiem.

Valstiska līmeņa pārbaudes veica Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologi, bet SPKC piesaistīja ārsti baušķenieci Marutu Priedīti, kas veica mērījumus karantīnā esošajiem bulgāriem divas reizes dienā. «Mērījumu rezultātus sūtīja, izmantojot platformu «WhatsApp». Nebija nepieciešama klātienes mediķu iejaukšanās,» skaidro Marta Augucēviča.

Pirms izbraukšanas no Garozas karantīnas vietas visiem karantīnā bijušajiem cilvēkiem M. Augucēviča pārbaudīja ķermeņa temperatūru. Visi ķermeņa temperatūras mērījumi norādīja, ka cilvēki var doties, taču, ierodoties, Lietuvā 16 no 18 bulgāriem tika konstatēta paaugstināta ķermeņa temperatūra. Līdz plkst. 18.30 Bulgārijas valstspiederīgie gaidīja tālākos norādījumus Latvijas–Lietuvas robežā Lietuvas pusē. Pēc aktīvas M. Augucēvičas prasības vēlreiz pārbaudīt ķermeņa temperatūru, noskaidrojās, ka Lietuvas robežsargu izmantotais termometrs ir brāķēts, temperatūras mērīšana notika vēlreiz, tad tika dota atļauja Bulgārijas valstspiederīgajiem doties tālāk.

Slimību profilakses un kontroles centra komunikācijas nodaļas vadītāja Ilze Arāja teic, ka medicīniski atļauja izbraukt ir visiem Bulgārijas pilsoņiem. Tuvāko dienu laikā sadarbībā ar SPKC būs sanāksme par bijušās Mežotnes internātvidusskolas telpu dezinfekciju.

Valsts policijas Bauskas iecirkņa Kārtības policijas nodaļas priekšnieks Egīls Gailis atklāja, ka Bulgārijas pilsoņi Garozā uzvedās mierīgi. «Valsts policijas uzdevums bija apsargāt viņus divas nedēļas, lai neapdraudētu vietējos iedzīvotājus, jo starp 18 bulgāriem viens bija inficēts ar vīrusu. Tika izolēta ēka, nekādu starpgadījumu nebija.»


Pievieno komentāru

Komentāri 6

Darīt nav ko.

Ielu, kur viņi dzīvoja vajag pārdēvēt par "18 Bulgāru ielu"

pirms gada, 2020.04.22 10:32

Vēl būs citi

Tas iespējami bija eksperiments,kā tauta reaģēs,bet turpmāk iespējami tur izvietos bēgļus no Sīrijas,Āfrikas un t.t. Mēs taču neprotestējām,tātad piekritām. Paldies novada vadībai!!! Un tad arī Nēģeri Āfrikā uzzinās,kur atrodas Mežotne un visai pasaulei izstāstīs,cik jauki Mežotnē,ka pabaro, izgulda,pat cigaretes nopērk,lai tik brauc šurp. Kā sakās pasaulē,laipni lūgti Mežotnē. :))

pirms gada, 2020.04.22 15:53

Bauska

Aprīļa sākumā redzēju divus mini rimi, kā tā? Kas viņiem ļāva iet uz veikalu?

pirms gada, 2020.04.22 19:32

atzīsties

Un kad tu paspēji ar viņiem iepazīties , ka jau pa gabalu pazīsti, ka tie ir viņi?

pirms gada, 2020.04.22 22:42

Pazvanija prezidents

Levita kungs iztaujāja Bauskas novada domes priekšsēdētāju par risinājumiem un interesējās par pieredzi, kāda gūta, izmitinot karantīnā Bulgārijas valsts piederīgos. Tātad Bauskas novadam,Mežotnei redz ir jau pieredze uzņemt un izmitināt. iespējami tagad būs biežāk ciemiņii citu valsts piederīgie. :))

pirms gada, 2020.04.22 23:43

Vietējās ziņas