Burtošana un skanēšana pieņemas spēkā

XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki izvēršas, aicinot apmeklētājus Rīgā iepazīt arvien jaunas pasākumu norises vietas.
Burtošana un skanēšana Rīgā kļūst aizvien daudzbalsīgāka un pamanāmāka. Galvaspilsēta visus sagaida ar košiem un atraktīviem rotājumiem.

Emocionāli pozitīvi izsaucieni izskanējuši īpašajām svētku laivām, kas piestājušas pilsētas centrā, kanāla malā. To buras rotā krāsainais cālēns, citi to sauc arī par gaili, kas tikko izšķīlies no olas. «Tas ir labākais, agrākais un skaļākais dziedātājs Latvijā,» tā apgalvo svētku logo autore Elīna Elere.

Līdz šim skolēnu svētku dalībniekus pie sevis nebija aicinājis Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejs. Pirmdien, 6. jūlijā, te bija iespēja apskatīt vairāk nekā 400 darbu keramikā, stiklā, tekstilā, metālā un citos materiālos. Tos gatavojuši vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas izstādes «Rakstu darbi» labākie autori. Bauskas bērnu un jauniešu centra (BJC) pedagoģe Daile Feldmane atzīst, ka izstāde iekārtota mākslinieciski pārdomāti, darbi ir interesanti, bērni tos ar prieku izpēta, gūst jaunas idejas.

Bauskas BJC pulciņu audzēkņi Viktorija Zubova, Einārs Stasjuns, Anda Adriāna Straumane, Gerda Meža-Rotšteina, Kristiāna Iļņicka, Kintija Gurkovska un veidošanas grupas dalībnieki ar īpašām vajadzībām saņēma Atzinības rakstus. Uzvaras vidusskolas audzēkni Ričardu Rusecki par zīmējumu «Saules raksti» apbalvoja ar 3. pakāpes diplomu. Prieku un gandarījumu par to pauda jaunieša skolotāja Rudīte Sprance.

Izstādes atklāšanā viesus atraktīvi izklaidēja Roberts Gobziņš ar grupu «Resnie putni». Pozitīvas un daudzkrāsainas emocijas bērni guva, apmeklējot Latvijas Universitātes Botānisko dārzu.

Skolēni jau iepazinuši arī savas šīs nedēļas naktsmājas. Vieni no pirmajiem Rīgas Valsts tehnikuma telpās iekārtojās Bauskas sākumskolas deju kopas «Taurenītis» dalībnieki. Kolektīva vadītāja Aiva Skaldere vakarā pauda gandarījumu par skolēnu uzstāšanos laureātu koncertā Dailes teātrī. Arī paši dejotāji, kārtojot matračus, priecīgi sauca, ka viņiem viss ir izdevies. Pirmais satraukums ir garām, ēdiens ir bijis garšīgs, tagad priekšā garas mēģinājumu stundas pirms lielkoncerta «Līdz varavīksnei tikt» Daugavas stadionā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas