Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Būs jāapdrošina arī mopēdi 4

Prasība pēc sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas (OCTA) būs arī mopēdiem. To paredz valdības akceptētie grozījumi Sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas likumā.Latvijā līdz pērnā gada 1. septembrim bija reģistrēti 19,4 tūkstoši mopēdu. Ceļu satiksmes un drošības direkcija informē, ka no tiem bija apdrošināti 163. Ja grozījumus likumā akceptēs arī Saeima, tad visiem mopēdu īpašniekiem vai to lietotājiem būs nepieciešams iegādāties OCTA līgumu. Tādā gadījumā, notiekot ceļu satiksmes negadījumam, cietušajiem būs tiesības saņemt apdrošināšanas atlīdzību no zaudējumus nodarījušā transportlīdzekļa apdrošinātāja. Kāda varētu būt polises maksa, pagaidām precīzas informācijas nav.Apdrošinātāji paspējuši pozitīvi novērtēt valdības ieceri. Apdrošināšanas akciju sabiedrības «Seesam Latvia» valdes locekle Anita Veinberga uzskata, ka šie grozījumi ienestu ne tikai lielāku sakārtotību apdrošināšanas sistēmā, bet būtu arī godīgi pret visiem satiksmes dalībniekiem. Pēdējo divu gadu laikā «Seesam Latvia» izsniegusi civiltiesiskās apdrošināšanas polises 83 mopēdu īpašniekiem. Sešiem mēnešiem polise Rīgā maksā astoņus līdz deviņus latus. Ja mopēds tiek ekspluatēts ārpus Rīgas, tad polises cena pusgadam ir pieci līdz seši lati.«Bauskas Dzīve» šajās dienās uzrunāja dažus mopēdu vadītājus, kuri galvenokārt bija jaunieši. Kristaps no Codes pagasta atzina, ka ar mopēdu brauc jau trešo gadu, ir uzmanīgs, satiksmes negadījumos nav bijis iesaistīts. Ja polise sezonai maksātu piecus latus, viņš OCTA iegādātos. Aigars no Bauskas paskaidroja, ka mopēds viņam uzdāvināts, degvielu iegādājas vecāki, iespējams, viņi arī samaksās par apdrošināšanu. Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Bauskas iecirkņa kārtības policijas nodaļas patruļdienesta rotas inspektors Aleksandrs Sidorčiks šādu ieceri vērtē pozitīvi. Ceļu satiksmē mopēdu jeb skūteru skaits arvien palielinās. Arī ceļu satiksmes negadījumos šie transporta līdzekļi iesaistās arvien vairāk. Pērn, piemēram, bija avārija, kurā cieta kravas auto un mopēds. Lai izvairītos no sadursmes, kravas auto vadītājs strauji grieza uz ceļa malu, mašīna apgāzās, tai tika radīti nopietni bojājumi. KASKO polises smagajai mašīnai nebija, bet OCTA nedarbojās, jo polises nebija mopēdam. Ja apdrošināšana mopēdam būtu obligāta, varētu segt zaudējumus.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

senjors Tomāts

Par gaisu neaizmirstiet, ko elpojam, nodokli uzlikt un par staigāšanu arī OCTAi jābūt. Nav OCTAs- no mājas ne soli, lūk tā jūs mēs valdīsim!

pirms 9 gadiem, 2011.04.24 13:58

pārdzēries jenots

Tačkas, no kalna šļūcamie daikti, velpēdi, trīsriteņi u.t.t., kāds vēl neapgūts slaukšanas apjoms, kliķes maitasgabali, vo ne? Gaidu to laiku kad varēs jums mest ar cirvi, sprāgoņu banda, domāju ka drīz.

pirms 9 gadiem, 2011.04.24 13:54

Guntis Auziņš

Bērnu ratiņu apdrošināšana arī valstelei būtu vērā ņemams kampiens!

pirms 9 gadiem, 2011.04.23 18:54

Vietējās ziņas