Būvniecības konkursa noslēgumu svinēs Bauskas pilī 1

Bauskas pilī viduslaiku noskaņās ceturtdien, 24. septembrī, notiks Ilgtspējīgas būvniecības padomes organizētā nozares konkursa noslēguma ceremonija.

Konkurss «Ilgtspējīgākā ēka un projekts» šogad Latvijā norit trešo gadu. To rīko arī žurnāli «Latvijas Būvniecība» un «Latvijas Architektūra».

Šī gada finālā 16 nominantu vidū nav neviena objekta no Bauskas, Iecavas, Rundāles vai Vecumnieku novada. Tomēr konkursa noslēguma norise Bauskas pilī apliecina objekta nozīmību un atbilstību konkursa mērķim – izcelt būves, kas kalpo cauri gadsimtiem, portālam sacīja «Latvijas Būvniecības» galvenā redaktore Agrita Lūse. Ceremonijas dalībnieki apskatīs rekonstruēto Bauskas pili.

Konkursā balvas piešķir trijās nominācijas: «Ilgtspējīgākā ēka», «Ilgtspējīgākais projekts» un «Ilgtspējīgākā studentu ideja». Pirmās nominācijas uzvarētājs piedalās Eiropas konkursā «ERN Leadership Awards 2016 – project design&performance», ko rīko Pasaules Zaļās būvniecības padome (World Green Building Council – WGBC).

Šogad finālā tiek vērtēti 16 objekti visā Latvijā, to vidū sabiedriskās ēkas, uzņēmumu būves un privātmājas. Informācija par Latvijas labākajām ēkām, projektiem, idejām tiks izvietota vietnē «worldgbc.org» un būs pieejama WGBC biedriem 90 valstīs.
Jau vēstīts, ka rekonstruētās Bauskas un Rundāles pilis šogad godalgotas citā būvniecības nozares konkursā. Uzteikto objektu vidū ir arī atjaunotais Mūsas tilts Bauskā.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

imants

Vai tad Bauskā tikko remontu izturējušās Kalna un Zaļā ielas, kurām nav ''neviena'' iesēduma un VISAS akas ir asfalta līmenī nevar pieteikt šajā konkursā. Vismaz kvalitāte ir BAUSKAS līmenī. ŽĒL !!!!!!!

pirms 5 gadiem, 2015.09.02 19:08

Vietējās ziņas