Būvniecības nozari balsta Eiropas Savienības un pašvaldības finansējums 6

«Savas naudas mums šajā valstī tikpat kā nav,» nesen pauda jaunievēlētais Zemgales plānošanas reģiona Attīstības padomes priekšsēdētājs Andris Rāviņš. To apliecina arī mūsu novadu būvnieku aptauja – lieliem projektiem privātā finansējuma nepietiek.

Bauskas SIA «Kvintets M» valdes loceklis Ainārs Marinsks stāsta, ka privāto personu vai vietējo uzņēmumu pasūtījumu tikpat kā nav. Uzņēmums īsteno pašvaldību projektus. Pašas firmas būvēto ēku Bauskā, Pasta ielā, tuvākajā laikā nepabeigšot. «Varbūt vēl divi gadi paies, līdz varēs nodot,» atzīst A. Marinsks.

Bauskā, Salātu ielā 20, energoefektivitātes projektu šogad veic SIA «Benson Industry». Uzņēmuma valdes loceklis Dainis Bensons stāsta, ka šādu projektu realizācijā viņiem jau ir pieredze. 2014. gadā uzņēmums īstenojis trīs māju energoefektivitātes projektus Ozolnieku novadā par 325 459,24, 294 057,86 un 138 829,40 eiro. Šogad firma uzvarēja SIA «Vides serviss» rīkotā iepirkuma konkursā par Salātu ielas 20. nama siltināšanas projekta īstenošanu par 249 396,25 eiro, liecina Iepirkumu uzraudzības biroja informācija. «Ozolniekos uz vienas rokas pirkstiem var saskaitīt nesiltinātās mājas. Bauskai viss vēl priekšā,» teic D. Bensons.

Uzņēmējs atzīst, ka daudzi projekti īstenoti ar Eiropas Savienības fondu atbalstu. Piemēram, SIA «Baltic Dairy Board» pasūtītā attīrīšanas iekārtu izbūve bijušā Bauskas piena kombināta teritorijā, kā arī zemniekam uzbūvētā mēslu krātuve, kas īstenota ar Lauku attīstības dienesta piesaistīto Eiropas fondu finansējumu. «Mēs esam arī logu izplatītāji un pārdevēji. Tā ir vienīgā joma, kurā privātie iegādājas produkciju un pakalpojumus,» atzīst D. Bensons.

«Dzirdu, ka būvniecības nozarē šogad ir švaki, bet mums celtniecības projektu ir gana. Jaunus objektus neņemam, gribas labi pabeigt iesāktos,» teic D. Bensons.

Eiropas fondu aktivitātēm, kā arī pašvaldības un valsts pasūtījumiem Bauskas novadā piesaistīta arī SIA «Arktoss», kas izbūvē kanalizācijas un ūdensvadu komunikācijas. Iepriekšējos gados uzņēmums bija iesaistīts daudzos ūdenssaimniecību projektos Bauskas un Vecumnieku novadā, strādājot kā apakšuzņēmējs. Tagad projekti beigušies. Uzņēmuma darbu vadītājs Valdis Balodis atzina, ka citos Zemgales reģiona novados joprojām īsteno ūdenssaimniecības projektus un kā apakšuzņēmējiem darbs vēl ir. «Ja būtu jābalstās tikai uz privātajiem pasūtījumiem, tad nebūtu, ko darīt,» tā V. Balodis.

Secinājums – uz pašvaldību spēju piesaistīt Eiropas Savienības fondu līdzfinansējumu pašlaik balstās būvfirmu liktenis un tajās iesaistīto strādnieku dzīve. Arī mūsu novados būvniecības nozare atkarīga no ārvalstu finansējuma.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Naudas nav un nebūs....

Bet Bauskas novads neatbalsta, jo vairums deputāti dzīvo privātmājās .ES līdzfinansējums energoefektivitātei paredzēts 150 mlj. daudzdzīvokļu mājām 2014-2020.gadam.Novadā nav neviena projekta ,ko iesniegt un realizēt. Par nodarbinātību galva pagaidām nesāp,ja nu vienīgi būs jāsāk atdot aizņemtā nauda valsts kasē.
Mums patīk ņemt naudu valsts kasē.Par ES fondu izmantošanu jāatskaitās par katru centu.

pirms 5 gadiem, 2015.08.22 19:24

nemelo

iepazīstoties ar cvk informāciju:
1."Centriskā partija LATVIJAS ZEMNIEKU SAVIENĪBA" - Mārīte Ķikure "Rosināsim ēku un ielu apgaismojuma energoefektivitātes paaugstināšanu.";
2.Latvijas Sociāldemokrātiskā strādnieku partija - Alvis Feldmanis, Juris Landorfs, Raimonds Žabovs, Rudīte Čakāne "atbalstīt ES struktūrfonda līdzekļu piesaisti novada ūdensapgādes,
kanalizācijas sistēmu, ēku energoefektivitātes uzlabošanai, ceļu remontiem,
sabiedrībai nozīmīgu objektu celtniecībai.";
3.Partija "VIENOTĪBA" - Vera Grigorjeva, Aivija Kursīte, Uldis Kolužs, Jānis RUmba "Atbalsts dzīvojamo māju energoefektivitātes paaugstināšanai".
Un jūs sakiet ka deputāti neatbalsta? Šeit jau ir 9 deputāti, tātad atbalsts jau ir, vai tad kāds ir prasījis?

pirms 5 gadiem, 2015.08.23 11:40

nemelotājam no melotāja

Jā ir prasījis un ne reizi vien un pie tam vēl rakstiski, atbildes liecina par kaut ko citu.Uz oficiālu vēstuli no 17.06.2014. Vides un attīstības komiteja atbildi vēl gatavo .
"3.Partija "VIENOTĪBA" - Vera Grigorjeva, Aivija Kursīte, Uldis Kolužs, Jānis RUmba "Atbalsts dzīvojamo māju energoefektivitātes paaugstināšanai"." lūdzu konkrētus faktus par atbalsta veidiem un tad arī skatīsimies kurš melo,kurš ne...

pirms 5 gadiem, 2015.08.23 12:13

Jampamps

LABI CENZĒTA LAPA -NEVAR NEMAZ UZRAKSTĪT ,KO DOMĀ :D

pirms 5 gadiem, 2015.08.24 08:39

brīnums

bet kas liek par tādiem meļiem balso? Nav ko pat rokā ņemt vēlēšanu listes ar tādiem uzvārdiem, kuri sola vienu bet reāli dzīvē neko no solītā nedara

pirms 5 gadiem, 2015.08.23 18:48

Vietējās ziņas