BVĢ saņem 50 000 eiro ziedojumu; līdzekļi izmantoti gumijota grīdas seguma ieklāšanai sporta namā «Mēmele» 15

Fantastisku dāvanu Ziemassvētkos un gadumijā negaidīti saņēmusi Bauskas Valsts ģimnāzija – 50 000 eiro ziedojumu no Amerikas Savienoto Valstu latviešiem Mārtiņā Puteņa un Andras Racibarskas, kas jāizlieto izglītības iestādes sporta vajadzībām.

Abu ziedotāju tēvs Rūdolfs Putenis savulaik audzis Bauskā un 1939. gadā absolvējis Bauskas Valsts ģimnāziju. Bijis liels sporta entuziasts – spēlējis futbolu, volejbolu un basketbolu. 2021. gada 3. janvārī R. Putenim būtu apritējuši simts gadi. Par godu jubilejai pēcnācēji vēlējās izdarīt kaut ko īpašu tēva un mātes Valdas Putenes piemiņai un nolēma ziedot Bauskas Valsts ģimnāzijai.

Bauskas Valsts ģimnāzijas vadība un skolēnu vecāki ātri un efektīvi tika galā ar dažādām problēmām. Kad rudenī pienāca ziņa par ziedojumu, vispirms iesaistīto grupa lēma par to, kur finansējumu izmantot. Ziedojums paredzēts izglītības iestādes sporta infrastruktūras sakārtošanai. Vecāku pārstāvji vienojās par gumijota grīdas seguma ieklāšanu sporta namā «Mēmele». Šāds segums ļoti piemērots skolēnu sporta nodarbībām, florbola treniņiem un sacensībām. Tas izvēlēts gan ilgmūžības, gan aktualitātes dēļ.

Lai ieceri īstenotu līdz Rūdolfa Puteņa simtgades gadadienai – 2021. gada 3. janvārim –, sadarbībā ar izglītības iestādes vecākiem izveidota biedrība «Bauskas Valsts ģimnāzijas padome», par vadītāju ievēlot Aneti Laugali. Biedrība sadarbībā ar ziedotāju varēja ātrāk rīkot cenu aptauju un atrast uzņēmumu, kas gatavs veikt darbus.

«Naudu saņēmām 18. novembrī, un decembra beigās galvenais jau bija paveikts,» gandarīta ir Bauskas Valsts ģimnāzijas direktore Linuta Ģerģe un A. Laugale.

Sarežģītas situācijas ar to nebeidzās. Līgumu noslēdza ar SIA «EK Proventus», bet darbi nedaudz aizkavējās. Gumijoto «Gerflor» segumu ražo Francijā, sūtījumu nācās gaidīt. Kad materiāls bija klāt, uzņēmuma darbinieki strādāja pat Ziemassvētku brīvdienās, lai darbus pabeigtu laikus. 3. janvārī jau varēja sūtīt fotogrāfijas ziedotājam.

Biedrības vadītāja Anete Laugale informēja, ka līdz šim veiktie darbi izmaksājuši 48 848 eiro un 24 centus. Atkarībā no tā, cik daudz naudas no ziedojuma paliks pāri, biedrība var lemt par vēl kāda aprīkojuma iegādi sporta namam.

L. Ģerģe ir pateicīga izglītības iestādes audzēkņu vecākiem par atbalstu – A. Laugalei par biedrības un projekta vadību, Dairai Jasūnei par juridisko atbalstu un Līgai Rimševicai par atbalstu atsevišķās situācijās un informāciju. Bez vecāku atbalsta projektu tik ātri nebūtu izdevies īstenot.

Vairāk par šo tematu lasiet laikrakstā «Bauskas Dzīve» otrdien, 12. janvārī.

Pievieno komentāru

Komentāri 15

Florbols

Konsultēja , sniedza informāciju florbolisti Agris ,Normunds ik mirkli ne situācijās .

pirms mēneša, 2021.01.11 20:28

Jautajums

Ja jau šis kungs bija entuziasts futbola, basketbola un volejbola?!
Kāpēc ir uzlikta florbola grīda?! Atkal mafija uzdarbojas?!

pirms mēneša, 2021.01.09 19:06

Atbilde

Tāpēc,ka jaunajā hallē jau florbolam vietas nav....

pirms mēneša, 2021.01.09 20:47

ip

Vai mūsu novada miljonāriem,zemniekiem nav kaauns,ka nevar atļauties kaut ko līdzīgi noziedot?

pirms mēneša, 2021.01.09 23:44

Zemnieks muitnieks naftinieks

Kopš prihvatizācijas laikiem protam tikai atņemt, sadalīt un zagt!

pirms mēneša, 2021.01.10 09:59

Zita

Vai kauna nav mūsu novada administrācijai,kura varēja sen mūsu bērniem šādu grīdu ieklāt!!!
Paldies ziedotājiem no ASV!
Mūsu bērni sev jau bija pelnījuši ko modernāku.

pirms mēneša, 2021.01.10 17:09

konsultants

ip , kur tavs devums kopējai lietai ??? Nopelni miljonu un tad ziedo , plikšķinot taustiņus miljoni nerodas .

pirms mēneša, 2021.01.10 20:56

Prieks!

Brīnišķīgi un neticami, ka ir tik dāsni cilvēki! Tik pozitīva ziņa!

pirms mēneša, 2021.01.10 09:50

Jautājumam

Diezin vai Latvijā 20.gs. 30.gados spēlēja florbolu... Ja tas jau te būtu populārs, gan jau Rūdolfs Putenis arī to būtu spēlējis.

pirms mēneša, 2021.01.10 18:45

Kaimiņš

Konsultant,tu nekad,nekam neziedosi,jo vēlme raust ir lielāka.

pirms mēneša, 2021.01.10 21:47

ANO

šis patiešām ir ieguldījums Bauskas bērniem un jauniešiem! gaiši, patīkami, bez intrigām, izšķērdības un negatīvisma.. paldies skolas vadībai par ieinteresētību!

pirms mēneša, 2021.01.11 09:56

Interisanti

Interesanti,ka divas ēkas baseinu,sporta halli stadionā uzcēla daudz dārgāk nekā bja sākuma tāme un abas ēkas ir Bauskas sporta skolai,kur dirktore ir iespējami miljonāre. Skaisti būtu,ka to starpību,kuru vajadzēja piemaksāt viņa segtu no saviem līdzekļiem.!!! Visi būtu sajūsmā,ka bagātniece ziedojusi iestādei,kurā strādā. Slava,slava būtu,bet tagada esam pārmaksājuši....

pirms mēneša, 2021.01.11 19:51

Vietējās ziņas