Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Čaka dzejā rod jaunas emocijas 1

Dzejnieka Aleksandra Čaka 110. dzimšanas dienu plaši atzīmē visā valstī jau apmēram mēnesi. Bauskas Valsts ģimnāzijas audzēkņiem literārā pēcpusdiena «Miglā asaro logs» noritēja Bauskas kultūras centrā ceturtdien, 10. novembrī.Skolotāja Ināra Graudiņa «Bauskas Dzīvei» pastāstīja, ka dzejnieka daiļrades fenomens uzrunā jauniešus arī mūsu dienās: «Man šķiet, jauniešus saista smeldze, kas strāvo no Čaka mīlestības dzejas. Tāpat arī skolēni viņa dzejā bauda valodu, asociāciju bagātību. Mani personīgi uzrunā patriotisms, mīlestības noskaņas, kā arī viņa spēja atraisīt cilvēkos radošumu.» Līdzīgas atziņas pauda arī ģimnāzisti. «Aleksandrs Čaks ir viens no retajiem, kurš tik tēlaini un vienlaikus interesanti dzejā ietērpis pilsētu. Mani tas uzrunā,» atzīstas 12.b klases audzēknis Matīss Vilciņš. Klasesbiedrs Jānis Ozoliņš piebilst, ka Čaka dzejā viņu saista romantisms, Leldi Šarķi priecē valodas bagātība, interesantie salīdzinājumi.  «Mūsdienu dzeja ir pārāk moderna, dažbrīd sarežģīta, dažbrīd pārāk drūma. Tajā es neatrodu tādu domu dziļumu kā Čaka dzejoļos,» atzīst Laura Abace. Krista Pažemecka piebilst, ka no šī laika autoriem vienīgi Mārtiņš Freimanis spēja rakstīt tik piesātināti un emocionāli skaisti. Literārā pēcpusdiena tapa, sadarbojoties Valsts ģimnāzijai ar Bauskas Centrālo bibliotēku. Skolotāja Vija Cerusa uz pasākumu bija aicinājusi arī 9. klases audzēkņus, ieradušies bija arī vairāki pedagogi. «Kamēr būs latvieši, tikmēr katrai paaudzei būs savs Aleksandrs Čaks. Manai paaudzei viņš ļāva fantazēt, deva spārnus sapņu lidojumiem. Taču visiem viņš paliks kā mīlestības dzejnieks,» tā V. Cerusa.Bibliotēkas darbinieki iepazīstināja sanākušos ar Čaka dzīves un daiļrades faktiem, ģimnāzisti runāja dzeju, dziedāja dziesmas ar Čaka vārdiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Krišjānis

«Aleksandrs Čaks ir viens no retajiem, kurš tik tēlaini un vienlaikus interesanti dzejā ietērpis pilsētu. Mani tas uzrunā,» atzīstas 12.b klases audzēknis Matīss Vilciņš.
cik skaisti teikts, malacis Matīss. paldies tev par šiem vārdiem, tie mani aizkustināja!

pirms 7 gadiem, 2012.12.07 10:55

Vietējās ziņas