Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Čehi un poļi vēlas attīstīt sadarbību 1

Bauskas sadraudzības pilsētu Ripinas Polijā un Nāhodas Čehijā pašvaldību delegācijas uzturas divu dienu darba vizītē Bauskā. Piektdien, 20. septembrī, viesiem pieņemšana tika rīkota Bauskas novada domē.

Viesus uzrunāja novada domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks. Pieņemšanā piedalījās domes priekšsēdētāja vietnieks Alvis Feldmanis, deputāti Arnolds Jātnieks, Jānis Feldmanis, Jānis Rumba, arī izglītības nodaļas vadītājs Ģirts Bernauts un izglītības iestāžu vadītājas Biruta Grantiņa un Anita Velmunska.

Ripinas mērs Pāvels Gržibovskis Bauskā bija ieradies pirmo reizi. Taču viņš uzteica līdzšinējo abu pašvaldību sadarbību. Īpaši veiksmīga tā bijusi skolēnu apmaiņas programmās.

 «Ripinas skolēniem ir lieliska motivācija sekmīgi mācīties, būt sabiedriski aktīviem un tādējādi tapt iekļautiem delegācijā uz Bausku. Tādēļ šai sadarbībai noteikti ir jāturpinās,» norādīja P. Gržibovskis. Viņš arī piebilda, ka tiek gatavots vērienīgs Eiropas Savienības atbalstīts projekts par Eiropas dienas organizēšanu Ripinā. Tajā no Bauskas iecerēts uzaicināt 40 cilvēku delegāciju, kurā vēlams iekļaut dažādu nozaru pārstāvjus.

Nāhodas pašvaldības vadītāja vietnieks Tomass Šuberts skaidroja, ka pašvaldības vadītājs nav varējis ierasties, jo pašlaik aktīvi sākusies transporta problēmu risināšana. Ir iespēja piesaistīt ES finansējumu tranzīta satiksmes reorganizācijai pilsētā. Viņš pauda vēlmi attīstīt sadarbību ne tikai kultūras programmu apmaiņā, kas jau tagad tiek sekmīgi īstenota, bet meklēt iespējas kopprojektu izstrādei ES līdzfinansējuma piesaistei.

Bauskas mūzikas skolas direktore Anita Velmunska, kura nesen kopā ar Bauskas bērnu un jauniešu centra dejotājiem bija Nāhodā, norādīja, ka noderīga pieredzes gūšanai būtu mūzikas skolas pedagogu vizīte Čehijā.

Bauskas bērnu un jaunatnes sporta skolas direktore Biruta Grantiņa stāstīja, ka jau oktobra beigās uz Ripinu dosies skolas pedagogi. Deputāts Jānis Rumba pauda gandarījumu, ka viņam bijusi iespēja pabūt abās šajās pilsētās. Tās bijušas interesantas un lietderīgas vizītes.

Domes priekšsēdētāja vietnieks Alvis Feldmanis atzina, ka ir ieinteresēts ar ārvalstu kolēģiem pārspriest ielu un ceļu uzturēšanas pieredzi: «Mums ir kopējas problēmas ar tranzīta transportu. Būtu lietderīgi uzzināt jūsu pieredzi to risināšanā.»

Tikšanās beigās delegācijas apmainījās ar dāvanām. Ripinas un Nāhodas vadītājiem tika dāvātas grāmatas «Latvijā dejo», kurā ir informācija arī par Bauskas deju kopu «Jandāls», kā arī fotogrāfijas ar Bauskas rātslaukuma attēlu. Viesiem pasniedza arī piemiņas suvenīrus.

Abu valstu delegācijas sestdien piedalīsies III Bauskas vecpilsētas pagalmu svētkos un Putras festivālā, kā arī apmeklēs pilis un muzejus.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas