Ceļa dēļ sabojā spēkratu 3

Bauskas novada Ceraukstes pagastā ceļš, kas ved gar Zaķīšu kapiem uz populāru peldvietu un makšķerēšanas punktu, radījis kaitējumu spēkratam.

Laikraksts «Bauskas Dzīve» saņēma ceraukstieša vēstuli ar aprakstu par sliktā ceļa radīto kaitējumu viņa automašīnai. Māris (vārds mainīts) nesen centies nobraukt gar kapiem līdz Mūsas upei makšķerēt, bet pamatīgi apskādējis auto apakšu.

«Ceļš vietām bija uzarts, pilns ar lieliem laukakmeņiem, kuri neizbēgami sabojā vieglās automašīnas apakšu. Vasarā daudzi pagasta iedzīvotāji pa šo ceļu brauc peldēties uz Mūsas upi, makšķernieki dodas makšķerēt, bet mani māc bažas, ka līdz nākamajai vasarai ceļu nesaremontēs un kaitējums būs vēl lielāks,» vēstulē skaidro Māris.

Ceraukstietis uzskata, ka apartās zemes apsaimniekotāja pienākums bija izvietot brīdinājuma informāciju, ka sabojātais ceļš ir bīstams braukšanai. «Es un daudzi Ceraukstes pagasta iedzīvotāji būtu ļoti pateicīgi par šī ceļa sakārtošanu atbilstīgi likumdošanai līdz nākamā gada vasarai,» pauž Māris.

Kā noskaidroja «Bauskas Dzīve», vēstulē minētais brauktuves posms nav reģistrēts ceļu reģistrā, tādēļ Ceraukstes pagasta pārvaldes pārraudzībā šī posma nav – brauktuve ir privātīpašums. «Pagasts pārvalda ceļu Burtnieku pietura–Kociņi–Bērzaiņi līdz Zaķīšu kapiem. Regulāri šo posmu greiderējam un uzturam braukšanas kārtībā. Vēl nesen bērtas šķembas pēdējā posmā līdz kapiem. Vēstulē minētais ceļa posms ir privātīpašums, un par tā apsaimniekošanu atbild zemes īpašnieks,» situāciju skaidro Ceraukstes pagasta pārvaldes vadītājs Viesturs Janševskis.

Privātīpašuma saimnieks Benedikts Jēkabsons atzīst, ka par sūdzību ir neizpratnē – viņš nav aizliedzis pārvietoties pa šo ceļu, bet cilvēki vēl uzdrīkstas izteikt pretenzijas! «Pirmkārt, tā ir mana zeme, un tur ceļš nav paredzēts. Cilvēki patvaļīgi ir iebraukājuši rises, pa kurām tikt līdz upei. Man tiek izpostīts sējums, atņemta aramzeme. Otrkārt, autovadītājam jābūt izpratnei par to, vai ceļam līdzīgā brauktuve ir izbraucama, un, pieņemot lēmumu, jāvērtē, vai konkrētais transporta līdzeklis ir piemērots stūrēšanai pa šādu brauktuvi,» uzskata B. Jēkabsons.

Zemes īpašnieks tomēr arī turpmāk ļaus pārvietoties pa šo patvaļīgi uz viņa zemes izveidoto brauktuvi. «Ja cilvēki ir tik ļoti neapmierināti, būs jāliek zīme, kura aizliegs iebraukt privātīpašumā. Tad piekļūt upei ar transporta līdzekli vispār nebūs iespējams,» iespējamo situācijas attīstību apraksta zemes īpašnieks.

Jāpiebilst gan, ka pie publiskajiem ūdeņiem, tai skaitā Mūsas upes, ir spēkā noteikums par 10 metru tauvas joslu, kas prasa garantēt brīvu piekļuvi ikvienam. Privātīpašnieks var liegt caurbraukt savu zemi, taču tad jābūt citam brīvam piekļuves ceļam upei.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Māris

Zemes īpašniekam taisnība, ka privātīpašums ir neaizskarams, bet cilvēcīgi būtu izvietot kādu informāciju par bojāto brauktuvi vai uzlikt zīmi "Iebraukt aizliegts".
Jūrmalā ir problēmas piekļūt jūrai, pie tā esam pieraduši, būs arī jāpierod, ka valsts pierobežā nevar piekļūt upei. Atliek lūkoties Lietuvas virzienā, jo tur aktīvas atpūtas cienītājiem ir lielākas iespējas.
Liels paldies publikācijas veidotājiem par situācijas noskaidrošanu, jo interneta vietnē http://www.balticmaps.eu/ šis ceļš ir atzīmēts, kā brīvi pieejams.
Ja kādam ir informācija par precīzākām kartēm, kurās ir norādīti arī mazie ceļi piekļūšanai upēm un ezeriem Latvijā, tad lūdzu atsūtiet informāciju uz šiem komentāriem.

pirms 5 gadiem, 2015.12.09 11:28

...

Nedomāju,ka zemes īpašniekam uz patvaļīgi iebraukta ceļa vēl vajadzētu zīmes likt!

pirms 5 gadiem, 2015.12.09 12:40

vīzija

vēl kādi gadi un upēm piekļūt varēs vienīgi nolecot no tilta vai nolaižot laivu no tā. Daudzviet, neņemot vērā aizsargjoslu likumu, tiek uzartas palieņu pļavas, ko neatļāvās darīt par padomju laikā, un sevišķi šajā ziņā grēko Rundāles novads

pirms 5 gadiem, 2015.12.09 15:06

Vietējās ziņas