Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ceļā devies Viļa Plūdoņa jubilejas ekspresis

Braucienā par Bauskas novadu, sasaistot pagātni ar tagadni, 6. martā ceļā devies Viļa Plūdoņa dzejas ekspresis. Tautasdziesmām skanot, tā dalībnieki pirmos uzrunāja Bauskas novada domē strādājošos. Te skanēja V. Plūdoņa dzeja, tika nolasīti daži interesanti biogrāfijas fakti. Zinošākie klausītāji, atbildot uz jautājumiem, saņēma  balvā Reiņa Ādmīdiņa grāmatu «Lejenieku zāle, Lejenieku  sniegs».

Zaķu māte, V. Plūdoņa memoriālās mājas «Lejenieki» saimniece Signe Samsone visus cienāja ar zaķu konfektēm – burkāniem.
No novada domes dzejas ekspreša dalībnieki devās uz Bauskas Valsts ģimnāziju. Te dzejniekam veltītus priekšnesumus bija sagatavojuši ģimnāzisti.

Turpmākās dzejas ekspreša pieturas ir Bauskas bērnu bibliotēkā, 2. vidusskolā, pilsētas pamatskolā. Pēcāk tas dodas uz Ceraukstes pagastu. Te pieturvieta paredzēta Mūsas ciemata ēdnīcā, tad Ceraukstes bērnudārzā un Griķu pamatskolā. Brauciens dienas garumā noslēgsies «Lejeniekos».

Dzejas ekspresim jebkurā vietā var pievienoties interesenti, jo pašvaldība braucienam noorganizējusi lielo autobusu.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas