Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ceļinieki gatavi ziemai 11

Ziemas sezona autoceļu uzturēšanā oficiāli sākusies 1. novembrī. Gaidot sniegu, va/s «Latvijas Autoceļu uzturētājs» (LAU) Bauskas nodaļā patlaban sagatavotas 3600 tonnas tehniskā sāls. Nepieciešamības gadījumā materiālu krājumi tiks papildināti. Kopumā darbam sagatavotas un pārbaudītas 18 ziemas tehnikas vienības, tajā skaitā pilnībā aprīkotas kravas automašīnas (ar sniega lāpstu un kaisītāju), autogreideri, frontālie iekrāvēji un riteņtraktori. Bauskas rajona ceļu uzturēšanai šajā ziemas sezonā atvēlēti 910 000 eiro, portālam atklāja uzņēmuma pārstāve Anete Bertholde.

Lai paātrinātu informācijas saņemšanu par autoceļu stāvokli un nodrošinātu operatīvu darba izpildi, pagājušajā gadā LAU sāka mobilo sensoru pilotprojekta izmēģinājumu. Izvērtējot rezultātus, secināts, ka iegūtie dati esot ar augstu ticamību, līdz ar to projektu nolemts turpināt arī šogad. A. Bertholde stāsta, ka procesā ir iepirkuma procedūra par nepieciešamo sensoru iegādi un uzturēšanu. Vienlaikus tiekot apzināti iespējamie sadarbības partneri, kuri pārvietojas pa valsts galvenajiem autoceļiem, tajā skaitā uz maģistrāles A7 Rīga–Bauska–Lietuvas robeža.

Līdzīgi kā iepriekšējos gadus, arī šoreiz bez izmaiņām, autoceļi tiek uzturēti atbilstoši brauktuves klasei. Ņemot vērā autoceļu klasifikāciju un transportlīdzekļu satiksmes intensitāti, valsts autoceļiem ir noteiktas dažādās uzturēšanas klases – A, A1, B, C, D. Anete Bertholde atzīmēja, ka autoceļu brauktuves stāvoklis starp dažādām uzturēšanas klasēm atšķiras. Piemēram, pieļaujamais sniega biezums uz autoceļa brauktuves mainīgos laika apstākļos A uzturēšanas klases autoceļiem var būt seši centimetri, un sniegs jāattīra no brauktuves trīs stundu laikā. Savukārt B uzturēšanas klases autoceļiem astoņi centimetri un sešas stundas, C uzturēšanas klasei – desmit centimetri un 18 stundas, bet D uzturēšanas klases autoceļiem pieļaujamais sniega biezums netiek normēts. Laiku autoceļu brauktuves attīrīšanai no sniega skaita no brīža, kad sniegs beidzis snigt, līdz brīdim, kad autoceļu brauktuve attīrīta no sniega. LAU atgādina, ka autoceļu brauktuves no sniega pilnībā tiek attīrītas tikai pēc snigšanas beigām.

Autoceļiem ar grants segumu ir C un D uzturēšanas klase, un tie ziemā tiek uzturēti ar sniega kārtu, tāpēc slapjo nokrišņu dēļ var kļūt īpaši slideni. Lai mazinātu slīdamību, satiksmei bīstamākajos posmos – stāvos kritumos, kāpumos, līkumos, krustojumos – veic rievošanas darbus vai kaisa ar smilti vai šķembām.

Aktuālajai informācijai par braukšanas apstākļiem uz valsts autoceļiem iespējams sekot līdzi kartē –  www.lvceli.lv, kurā tāpat kā aplikācijā «Waze» redzamas LAU ziemas tehnikas vienības, kuras konkrētajā brīdī strādā uz ceļiem. Ikviens iedzīvotājs tiek aicināts informēt par ceļu stāvokli dažādos valsts autoceļu posmos, zvanot uz «Latvijas Valsts ceļu» Satiksmes informācijas centra diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80005555.

Šajā sezonā LAU Bauskas nodaļa ziemas dienesta darbus veikusi sešās dienās – 30. oktobrī, 1. novembrī, 26. novembrī, 30. novembrī, kā arī 1. un 2. decembrī. Ziemas dienesta darbi galvenokārt veikti uz A un A1 uzturēšanas klases ceļiem.
VP aicina autovadītājus izvēlēties laika apstākļiem atbilstošu braukšanas ātrumu un distanci. Policijā atgādināja, ka no 1.decembra automašīnām jābūt aprīkotām ar ziemas riepām.

Pievieno komentāru

Komentāri 11

Andrejs

tas ir forsi,normals kantoris un forsi veci ,isti sava aroda prateji,lai Jums veseliba un viss izdodas

pirms 8 mēnešiem, 2019.12.03 11:40

Goods

Piekrītu, šoreiz tiešām veči jau preventīvi bija sagatavojuši brauktuvi daudzmaz drošai braukšanai. Vēl dienu pirm, kad vēl neiestājās sals ar mitrumu, brauktuve jau bija kaisīta. Paldies veči, tā turpināt!

pirms 8 mēnešiem, 2019.12.03 12:52

pagajdām-jā

bet, tiklidz uznaks vairak sniega, putenis, kārtīga atkal- tā nemazam nebūs tik gatavi))protams, šei ari lielu lomu nospelē autovaditaju prasmes un braukšanas kultūra.

pirms 8 mēnešiem, 2019.12.03 13:25

jop

vēl viens sals un tad kauks ka finansējums ir beidzies

pirms 8 mēnešiem, 2019.12.03 17:36

bob

nu naudas ir tik cik ir, kā nošķūrēs pāris dienas tā uz priekšu šķūrēs tikai A7, citiem ceļiem naudas nebūs

pirms 8 mēnešiem, 2019.12.03 22:08

sapratigais

nesaprotu kapec parmetumi autocelu uzturetajiem,vini dara valsts pieskirta finansejuma robezas,ka to lielaka dala nevar saprast

pirms 8 mēnešiem, 2019.12.04 16:05

degungals ar taukiem

Traktoristi, kombainieri,., - vienmeer kaartigi veči!.

pirms 8 mēnešiem, 2019.12.04 13:57

Slaucējas un laukstrādnieces

Urāāāāāāāāāāāāāāāāāāā!

pirms 8 mēnešiem, 2019.12.04 15:10

jā!?

GRibat skarbos , lauku darbos rūdītos večus? MALACES!=- slaucejas un ravētājas!

pirms 8 mēnešiem, 2019.12.04 15:41

Vietējās ziņas