Ceļinieki jauncodiešus atstāj bez ūdens 8

Ziemā problēmas radušās Mēmeles ielas 3.b nama iemītniekiem Bauskā – otrā un trešā stāva iedzīvotājiem ik pa brīdim pazūd ūdens – uz 15 – 30 minūtēm. Problēmu iemesls, izrādās, – valsts akciju sabiedrības «Latvijas Autoceļu uzturētājs» darbība.

Nama iedzīvotāji decembrī pamanījuši, ka ik pa brīdim pazūd ūdens. Turklāt interesantā saistībā – ja krīt sniegs, tad gaidi ūdens zudumu. «Grūtības bija visur. Vajag uzsildīt ūdeni kafijai – ūdens nav. Bail iedarbināt veļas mašīnu, jo nav jau grafika, kad ūdeni atslēgs. Turklāt pēc zuduma sākumā ūdens jānotecina, jo nāk diezgan brūngans,» stāsta Mēmeles ielas 3.b nama iedzīvotājs.

Sākumā sūdzējušies SIA «Vides serviss», kam maksā rēķinus par ūdeni. Izrādījies, ka par ūdens piegādi atbild Codes pagasta pārvalde, kam ir ūdens urbums. Rezultātā pēc apmēram mēneša diskusijām un taisnības meklējumiem izdevies tikai noskaidrot, ka pēc iesnieguma var samazināt par šiem mēnešiem ūdens tarifu. Tas arī viss.

Toties kļuvis skaidrs, ka zemais ūdens spiediens ir saistīts ar VAS «Latvijas Autoceļu uzturētājs» (LAU) darbību. «Kā manām, ka viņu darbnīcā pie Mēmeles ielas iedegas gaisma, tā zināms, ka ūdens nebūs,» sarūgtināti bija iedzīvotāji. Viņi noskaidrojuši, ka sāls šķīdumam, ko lej uz ceļiem,  nepieciešams ūdens. To lielā apjomā ņem no ūdens tīkla, bet tur sūkņa jauda ir desmit kubikmetri stundā. Jauncodei tas ir pietiekami, bet, pieslēdzoties industriālajam patērētājam, par maz.

«Jautājums pārrunāts ar VAS «Latvijas Autoceļu uzturētājs» Jelgavas ceļu rajona Bauskas nodaļas pārstāvi Uldi Lauciņu. Situācija tik tiešām nav patīkama, ka ziemas sezonas laikā, kad ņem ūdeni, lai uzpildītu «Latvijas Autoceļu uzturētāja» ceļu uzturēšanas automašīnas ar sāls šķīdumu, Jauncodes ciema ūdensvadā pazeminās spiediens un daudzdzīvokļu dzīvojamo māju augšējos stāvos nav ūdens. Kā izeju no situācijas piedāvājām divus risinājumus. Viens – uzņēmuma pārstāvji paši ierīko urbumu savā teritorijā un nodrošina savu patēriņu. Otrs – «Latvijas Autoceļu uzturētājs» vienojas ar SIA «Bauskas ūdens» un ūdeni uzpilda Bauskā, kur ir pietiekama jauda,» pašvaldības viedokli skaidro Bauskas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Voldemārs Čačs.

Apzinoties problēmu, arī LAU domā par iespējamām izmaiņām darbībā. «VAS «Latvijas Autoceļu uzturētājs» ziemas sezonā brauktuves apstrādā ar pretslīdes materiāliem, lai nodrošinātu satiksmes drošību uz valsts autoceļiem. Kā viens no pretslīdes materiāliem tiek izmantots tehniskais sāls kopā ar sāls šķīdumu – to iegūst, ūdenī šķīdinot sāli. LAU Mēmeles ielā 3 Bauskā 2017. gada novembrī ir nodevusi ekspluatācijā jaunu sāls noliktavas ēku, kurā tiek sagatavots arī minētais sāls šķīdums. Ūdens nodrošināšanai pašlaik izmantojam pieslēgumu Codes pagasta ūdensapgādes sistēmai,» situāciju raksturo Sigita Audere, LAU Komunikācijas daļas vadītāja.

2018. gada nogalē uzņēmums saņēma informāciju par ūdens apgādes sistēmas spiediena izmaiņām blakus esošajā dzīvojamajā ēkā. Ņemot vērā saņemto informāciju un to, ka LAU ir jānodrošina ziemas darbu veikšana uz valsts autoceļiem diennakts režīmā, sarunu rezultātā ir panākta vienošanās, ka sāls šķīdumu galvenokārt gatavos laikā, kad iedzīvotāju ūdens patēriņš ir mazāks – no plkst. 22 līdz 6 no rīta. Iedzīvotāji atzīst, ka jaunais piedāvājums ir sava veida risinājums, bet vienalga var radīt apgrūtinājumu – ir cilvēki, kas pieraduši piecos celties, ieiet dušā un doties uz darbu, un tagad ne vienmēr būs pārliecība, ka no rīta ūdens būs pieejams. Tomēr tas esot salīdzinoši labs risinājums, jo ir zināms konkrēts laiks, kad ūdens var nebūt.

«LAU sācis sarunas ar Codes pagasta pārvaldi par iespējām palielināt esošās ūdensapgādes sistēmas jaudu, kā arī veiksim alternatīvu izvērtējumu par neatkarīga ūdens apgādes risinājuma izbūvi – dziļurbums, spice un citi varianti,» informē S. Audere.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

???

Vai tad nevar ņemt tehnisko ūdeni? Dzeramais ūdens ir dārgs! Nu bet kas tur liels - mašīnu īpašnieki samaksās!!!!!!!

pirms gada, 2019.01.23 12:12

....

Upe ir blakus, kādas problēmas? Vajag smadzenes ieslēgt.

pirms gada, 2019.01.23 12:19

Ei tu lauķi

Kur ir tas tehniskais ūdens??? Upes ūdeni caur smalkiem smidzinātājiem?? Vajag pašiem ieslēgt smadzenes

pirms gada, 2019.01.25 11:21

Inese

Draudzības ielas mājā Nr 7 arī šāda problēma!!!

pirms gada, 2019.01.23 19:13

P

Nevajag laistīt siltumnīcas.

pirms gada, 2019.01.24 10:06

to P

siltumnīcas tagad ziemas laikā? Jūs no ceļa daļas?

pirms gada, 2019.01.24 14:48

To to pē

Nē, no taļa gaļas

pirms gada, 2019.01.25 11:22

Vietējās ziņas