Ceļojumā pa Latvijas robežu zirga mugurā šomēnes tiks sasniegta Skaistkalne un Rundāle 3

Šovasar, no 4. augusta līdz 4. septembrim, norisināsies projekta «Ceļojums pa Latvijas robežu zirga mugurā» otrā daļa (pirmā bija pērn) – tie būs 1300 kilometri gar Latvijas sauszemes pierobežu no Ainažiem Ziemeļvidzemē līdz Nidai Dienvidkurzemē, informē projekta dalībniece Kristina Runce.

Šodien projekta galvenās dalībnieces – Līga Vilne ar zirgu Prīmu un Kristina Runce ar zirgu Dempsiju – izjāj no Ainažiem, lai pēc trim nedēļām, 24. augustā, sasniegtu Skaistkalni Vecumnieku novada pierobežā un 25. augustā iejātu Rundālē.

Mazliet par projekta īstenotājām. Līga Vilne ir latviete, ikdienā strādā par arhitekti. Ar ģimeni, kurā ir divi bērni, un sešiem zirgiem Līga dzīvo lauku mājās netālu no Limbažiem. Kristina, vāciete, dvīņu meiteņu mamma, jau 20 gadus dzīvo Limbažos. Strādā par tulci un pasniedz privātstundas vācu valodā.

Projekta «Ceļojums pa Latvijas robežu zirga mugurā» galvenais mērķis ir parādīt unikālo cilvēka un zirga ilgtermiņa sadarbības modeli dabiskā vidē, popularizēt jāšanu kā brīnišķīgu hobiju, pārvietošanos zirga mugurā kā neaizmirstamu piedzīvojumu. Atgādināt, ka zirgs reiz bija mūsu vienīgais uzticamais «pārvietošanās līdzeklis», kurš aizvien spēj savu jātnieku aizvest pat ļoti garos un brīnišķīgos ceļojumos.

„Mazie, bet nozīmīgie mērķi ir: turpināt iesaistīt Latvijas pierobežas iedzīvotājus projekta norisē; papildināt stāstus par pierobežā dzīvojošo Latvijas cilvēku dzīvi un atvērtību, atbalstot šo projektu; rādīt neskarto Latvijas dabu un dzīvi pierobežā no unikāla skatpunkta – zirga muguras; popularizēt humānu attieksmi pret zirgu, ceļojumā un arī ikdienā izmantojot beztrenžu iemauktus (bez metāla gabala mutē). Šo mūsu humāno sadarbības modeli ir novērtējusi Starptautiskā Beztrenžu asociācija,” skaidro Kristina Runce.
 
Kā projekta noslēgums tiks organizēta ceļojošā fotoizstāde ar stāstiem par pierobežā piedzīvoto, projektā iesaistītajiem cilvēkiem un atbalstītājiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Vests

Kur apkalt pa ceļam?Autoserviss laikam nederēs.

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.04 08:14

tikai nevajag

Prātigs cilvēks jau ar neapkaltu zirgu ceļā nedodas.

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.04 08:40

jautājums

Cik liels finansējums ir šādam projektam?

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.04 12:26

Vietējās ziņas