Ceļu marķējumam trūkst naudas un neesot nepieciešamības 9

Bauskā un uz daudziem asfaltētiem ciemu un lauku ceļiem nav horizontālā apzīmējuma – viduslīnijas, kas sadala ceļu uz pusēm. Kāds novada iedzīvotājs vēlējās noskaidrot, kāpēc nav šo līniju, piemēram, uz ceļa no Bauskas līdz Uzvarai Gailīšu pagastā.

Viņš nesen iepazinis ceļu satiksmes negadījuma lietu – uz brauktuves saskrējušās divas automašīnas, un policija konstatējusi vainīgo, izmērot, ka viens auto bija iebraucis ceļa pretējā pusē. Ja ir ceļa horizontālais apzīmējums, to nav grūti konstatēt, bet, ja apzīmējuma nav, tas var radīt problēmas. Kāpēc netiek krāsotas viduslīnijas, kas garantē drošāku braukšanu.

«Horizontālos apzīmējumus atjauno uz valsts galvenajiem un valsts reģionālajiem autoceļiem. Ar izņēmumiem arī uz valsts vietējiem autoceļiem, kur noteikta A vai B uzturēšanas klase. Minētie posmi no Bauskas līdz Uzvarai un no Bauskas līdz Bērziem ir valsts vietējo autoceļu V1025 Bauska–Gailīši–Lietuvas robeža un V1028 Bauska–Bērzi–Adžūni–Lietuvas robeža posmi. Uz valsts vietējiem autoceļiem, izņemot atsevišķus posmus, horizontālais apzīmējums netiek krāsots, jo nepietiek finansējuma. Patlaban uz valsts vietējā autoceļa V1028 Bauska–Bērzi–Adžūni–Lietuvas robeža «Interreg» projektā notiek rekonstrukcija. Pēc darbu pabeigšanas tur, no 0,9. kilometra līdz 7. kilometram, krāsos arī horizontālo apzīmējumu,» informē Anna Kononova, va/s  «Latvijas Valsts ceļi» komunikācijas daļas vadītāja.

Bauskas novada amatpersonas skaidro, ka šāds apzīmējums nav obligāts. «Ceļu horizontālais apzīmējums dublē ceļa zīmes. Ielās ar zemu satiksmes intensitāti ceļu horizontālais apzīmējums nav obligāts. Transportlīdzekļu vadītājiem jāvadās pēc ceļa zīmēm,» pauž Bauskas novada saimnieciskās nodaļas būvinženiere Agita Eglinska.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

tiešām trūkst?

varbūt trūkst ne naudas, kas jau simtiem tūkstošu apmērā tiek "apgūta" maigi sakot apšaubāmas lietderības projektos, bet trūkst elementārās cieņas pret saviem vēlētājiem. Jo pat tādu lietu, kā zīmes "strupceļš" uzstādīšana ielu sākumos, kas krustojas ar Pilskalna ielu, kur pašlaik kustība nav iespējama, projekta īstenotāji un pasūtītāji nav iedomājušies. Auto vadītāji pa šīm šķērsielām aizbrauc līdz remontējamajai Pilskalna ielai, kā nu kurš prot, apgriežas un šķendēdamies brauc atpakaļ. Vismaz kaut mazāko cieņu vajadzētu izrādīt, ja ne pildīt savus tiešos pienākumus, bet tie jau speciālisti domē, ar konkurētspējīgām algām...

pirms gada, 2019.06.05 10:25

Žanis

Kāpēc Bauskā netiek atjaunotas pagājušajā gadā nekvalitatīvi uzklātās "zebras"?
Arī trūkst naudas vai jāsagaida rudeni?

pirms gada, 2019.06.05 10:36

loham žanim

"paņem acis rokās"

pirms gada, 2019.06.06 13:58

silvija

Tāpēc, ka Bauskas novadā ir tā sauktā "ceļu inženiere", kam viss vienalga, jo pašas mīkstā vieta ir uz vēl mīkstākas vietas. Jātniekam vajadzētu tomēr paskatīties šīs kundzes atbilstību ieņemamajam amatam.

pirms gada, 2019.06.05 21:27

ess

Man tomēr gribētos paslavēt autoceļa uzturētājus, kas ar apskaužamu sparu nu jau vairākus gadus, spītīgi atjauno uz A7 tos mistiskos stabiņus un ceļazīmes uz braucamās daļas kurus patstāvīgi kāds nones. Runa ir par ceļa posmu Bauska - Grenstāle. Ja jau valsts mēroga autoceļus šādi projektē un būvē, arī uztur, ko iespringt par dažām strīpiņām uz asfalta.

pirms gada, 2019.06.05 21:59

Tās strīpiņas uz asfalta

(konkrēti zebras) var izglābt gājēja dzīvību

pirms gada, 2019.06.05 22:24

ess--strīpiņām

Nemāki Tu lasīt starp rindām, paskaidroju,,tas bija sarkasms....

pirms gada, 2019.06.05 23:00

piemēram

tā digitālā ceļazīme Mārtiņos, daudzu tūkstošu vērtē, kāds to ir redzējis darbojamies? Es pagājušo rudeni bieži dodamies tajā virzienā, ne reizi neredzēju to darbojamies ne pie atkalas iespējamības, ne arī citas vadītājiem svarīgas informācijas nodrošināšanas

pirms gada, 2019.06.06 09:19

ess--piemāram

Pilnīgi piekrītu, šīs digitālās zīmes ir izcils inženiertehniskais risinājums.. Pāris dienas atpakaļ braucu laiks kolosāls redzamība ideāla izgaismojas izsaukuma zīme !, nu gaidu briesmas,- nekā :)..Toties pavasarī braucu Grenstāles virzienā un no sporta kompleksa puses vējš aizvilcis ceļu no līkuma līdz Ārcei tīrs ledus bet zīme klusē.
Uzskatu šis ir reāls piemērs, kā izčurā nodokļu maksātāju naudu.

pirms gada, 2019.06.06 16:37

Vietējās ziņas