Ceļu un ielu uzturētāji Bauskas pusē ziemas darbiem sagatavojušies 5

Uzsnidzis pirmais sniegs. Uzņēmuma «Vides serviss» darbinieki Bauskas ielās pirmdien sākuši ziemas sezonas darbus.

Bauskas novada pašvaldības kapitālsabiedrības «Vides serviss» tehniskais direktors Raimonds Bitins «Bauskas Dzīvei» pastāstīja, ka darbinieki pēc pirmā sniega ielas sākuši tīrīt ar mehanizētajām slotām un pirmdienas vakarā kaisītājs tās apstrādājis ar pretslīdes materiālu.

«Strādājam tāpat kā iepriekšējos gadus. Nākamgad plānojam iegādāties vēl vienu kaisītāju, ko varēs pieāķēt traktortehnikai. Tagad mums ir viens lielais un mazais ielu kaisītājs,» informē R. Bitins. Uzņēmums esot iepircis desmit tonnu kaisāmā materiāla – sāli, pēc tam to iegādājoties pēc nepieciešamības, esot arī aptuveni 600 – 700 kubikmetru smilšu.» Ar smiltīm apgādātas arī visas sētniekiem ietvju kaisīšanai paredzētās kastes.

Tehniskais direktors atklāja, ka ziemas kļūst arvien siltākas, tāpēc, kaisāmais materiāls jālieto arvien mazāk. «Jaucam vienu kubikmetru sāls ar pieciem, septiņiem kubikmetriem smilšu, kas atgādāta no karjera,» skaidroja R. Bitins. Uzņēmums neiegādājas skalotas smiltis, tāpēc ir iespējamība, ka kāds akmentiņš arī paliek uz ceļa. Parasti darbinieki cenšoties akmeņus izlasīt. «Vides servisa» tehniskais direktors tomēr akcentē, ka neatkarīgi no tā, vai ceļš ir kaisīts vai nav, ziemas sezonā ir jārēķinās ar to, ka ceļi var būt slideni.

Apledojums vietām apgrūtina braukšanu arī pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem. Slidenos ceļa  posmus kaisa ar pretslīdes materiāliem. Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, šajās dienās ceļu uzturēšanas darbos iesaistīta VAS «Latvijas autoceļu uzturētājs» 71 ziemas dienesta tehnikas vienība. Par slideniem valsts autoceļu posmiem iespējams informēt, zvanot uz diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80005555, aicina VAS «Latvijas Valsts ceļi» komunikācijas daļa un Satiksmes informācijas centrs.

«Bauskas Dzīve» atgādina, ka no 1. decembra līdz 1. martam visiem automobiļiem un autobusiem, kuru pilna masa nepārsniedz 3500 kilogramu, jābūt aprīkotiem ar ziemas riepām. Riepas ar radzēm atļautas no 1. oktobra līdz 1. maijam.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Viva

Nopietni??? Tas nu gan ir pārsteigums! Trīs pārsliņas nokrita un tāda pārsteidzoša gatavība. Paskatīsimies, cik gatavi būsiet pie biezākas sniega kārtas.

pirms mēneša, 2020.12.01 08:36

P.

Ak kungs,
Lauķi pie kompja tikuši un komentus saskribilējuši…

pirms mēneša, 2020.12.01 11:24

Voldemārs

Darba dienās var zvanīt pa tiešo uzturētājiem 67686936.

pirms mēneša, 2020.12.01 20:01

Lapa

Noskatījos kā tīra šķērsielu. Smags agregāts nelielā ceļa posmiņā stumda lapas, kas braukājot samīcītas nepārtraukti izbirst no apakšas atpakaļ uz ceļa. Un tā vismaz pusstundu viņš mala zem maniem logiem.
Ceļš tā arī nekļuva glītāks, izskatījās pavisam izķēzīts. Tā aiziet mūsu naudiņa...

pirms mēneša, 2020.12.02 10:36

Vietējās ziņas