Centrā «Derpele» Bauskā noteikti «Covid-19» situācijai atbilstīgi ierobežojumi

Latviju šonedēļ pāršalca aģentūras LETA ziņa par to, ka «Covid-19» konstatēts 132 no kopumā 206 valsts sociālās aprūpes centra «Zemgale» filiāles «Jelgava» klientiem un 26 darbiniekiem. «Bauskas Dzīve» skaidroja, kāda situācija Bauskas novadā.

Sociālās aprūpes centra (SAC) «Derpele» Bauskas novadā vadītāja Inta Savicka «Bauskas Dzīvei» pastāstīja, ka līdz šim izdevies pasargāt klientus no bīstamās infekcijas. Stingri tiek ievēroti drošības pasākumi, kas attiecas gan uz darbiniekiem – pienākumos un atbildībā, gan klientiem. Darbiniekiem, ierodoties darbā, ik reizi tiek mērīta ķermeņa temperatūra, kā arī jāparakstās par to, ka nav bijuši kontaktā ar «Covid-19» saslimušu personu. Nenotiek darbinieku aprite un kontaktēšanās starp trim pakalpojumu sniegšanas vietām – «Derpelē» Codes pagastā, Bauskā un Īslīces pagastā.

Noteikti ierobežojumi centra iemītniekiem – viesu apmeklējumi ir pilnībā liegti, ja neskaita saskatīšanos caur loga stiklu, kur tas iespējams. Taču viesi var nodot klientiem paciņas, atstājot tās speciāli ierīkotā kastē. Sūtījumi pēc tam tiek dezinficēti un nodoti adresātiem. Bez tam ir pārtraukta jebkāda pulcēšanās centra klientiem uz kopīgiem pasākumiem.

I.Savicka atzīst, ka cilvēkiem šādi apstākļi, kad nevar tikties ar piederīgajiem, emocionāli ir ļoti smagi. «Sākumā, ārkārtējās situācijas periodā pavasarī, cilvēkiem bija grūti pieņemt ierobežojošos noteikumus. Tagad klienti situāciju uzņem diezgan saprotoši; par pandēmijas izplatību arī nepastarpināti gūstot informāciju no radio un TV. Pašlaik galvenais ir sargāt klientu veselību un dzīvību,» pauda vadītāja.

SAC «Derpele» ir 111 klientu; kopš šī gada maija Bauskas novada dome ir deleģējusi biedrībai «Latvijas Sarkanais Krusts» (LSK) šeit sniegt ilgstošas sociālās aprūpes pakalpojumus. Inta Savicka atzina, ka šajā laikā uzlabojies nodrošinājums ar transporta līdzekļiem, LSK ir sagādājis divus specializētos «busiņus»; elastīgāk iespējams organizēt saimnieciskos darbus, kā arī pēc reālās vajadzības variēt ar nepieciešamo personālu – gan pēc skaita, gan profesijām.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas