Ceraukstē top modernākā sporta būve rajonā 13

Apkārtne līdzās Ceraukstes pagasta Griķu pamatskolai ir krietni mainījusies. Blakus vecajai skolas ēkai tapusi milzīga moderna piebūve. Šomēnes celtnieki pabeigs darbus un gatavos nodošanai ekspluatācijā sporta un mācību kompleksu. Topošajā Bauskas novadā pašvaldības ienāks ar dažādu pienesumu. Vairākām no tām ir kopīga iezīme - parādu nasta, kas veido arī prāvas summas. Taču šī nauda izlietota dažādu sabiedrisko celtņu būvei. Šopavasar gatavai jātop sporta zāles piebūvei pie Codes pamatskolas. Noslēgumam tuvojas darbi sporta un mācību kompleksa piebūvē Griķu skolā.  Ceraukstes pagasta padomes priekšsēdētājs Jānis Feldmanis stāsta, ka ēkas kopējās izmaksas ir tuvu miljonam latu. 100 tūkstoši ir valsts atvēlētie līdzekļi pašvaldībām, kas labprātīgi iekļāvās Bauskas novadā. Pārējais ir pašvaldības ņemtais kredīts. «Par ēkas apjomu un tās uzbūvēšanai nepieciešamo finansējumu daudz domājām. Līdz beigās atzinām, ka nebūtu prātīgi būvēt bez perspektīvas. Ja šodien ceļ sporta zāli, kas neatbilst Eiropas prasībām un kas neļauj tajā rīkot valsts līmeņa sacensības, tad man tā šķiet līdzekļu izšķērdēšana,» ir pārliecināts J. Feldmanis.  Skolas direktore Daiga Vīlipa piebilst, ka līdz ar šo ēku Bauskas novadam Ceraukstes pagasts piedāvās trīs savus jaunus, kvalitatīvus pakalpojumus. Atbrīvosies telpas kādreizējā bērnudārzā, kur pašlaik mācās sākumskolas bērni. Te varēs atvērt papildu bērnudārza grupiņas, kur mazuļus atvest varēs arī baušķenieki. Skola iegūs modernas, ērtākas mācību telpas. «Joprojām ir bērni, kuriem nepadodas mācīties lielās klasēs, kuriem dažbrīd nepieciešams vairāk individuālā darba. Mūsu skola viņiem dod šādu iespēju. Turklāt mūsu materiāli tehniskā bāze, pedagogu prasmju līmenis nebūt neatpaliek no lielajām pilsētas skolām,» stāsta direktore.  Trešais ieguvums būs moderna sporta bāze. Te trenēties, rīkot sacensības, organizēt sporta nometnes varēs ne tikai ceraukstieši, bet visi novada iedzīvotāji. Būve ir patiesi labi aprīkota. Līdzās lielajam sporta spēļu laukumam nodalīts ir 30 metru garš skrejceļš ar modernu segumu. Ēkas vienā galā izbūvēts viss nepieciešamais tāllēkšanas un augstlēkšanas disciplīnām. Ir vietas skatītājiem, izbūvētas ērtas ģērbtuves.  Ēkas vienā galā izveidotas sešas mācību telpas. Celtniekiem, firmai «RRKP būve» no Aizkraukles, pērnā gada jūnijā sāktie darbi jāpabeidz līdz martam. Ir paredzēts, ka sākumskolas klases jaunajās telpās mācīties sāks no šī gada septembra. Citi kabineti tiks aprīkoti jau ātrāk, arī sportot bērni varēs, līdzko celtnieki ēku būs nodevuši ekspluatācijā.

Pievieno komentāru

Komentāri 13

janis

un ko tad tagad del krizes visu apturet, lauzt ligums un atstat eku vietejiem razbainiekiem demolesanai un apkrasosanai? un tad kad nezin kad krize beigsies varbut ierikot velvienu calu fermu blakus skolai? Galu galaa, kas tad vareja paredzeet, ka bus shada krize, malachi ceraukstieshi shito eku jums vairs neviens neatņems un bus kur rast prieku, krizes nomaktajaa ikdienaa.
MALACHI!
Taadi kaa juus ieprieksheejie niideetaaji esat nolemti neveiksmeem un kriizei jo neko citu nemakat kaa niideet un riet. Un kaa jau zinaams sunim sunja vieta.

pirms 12 gadiem, 2009.02.18 17:49

CCC

Sveiciens ceraukstiešiem, brauksim uz jauno sporta zāli pasportot un papeldēties, malači, tas jau viss priekš cilvēkiem domāts. Ko var skaust un ņemties. Protams labākā uzkoda latvietim ir otrs latvietis.

pirms 12 gadiem, 2009.02.17 21:22

Es

Domāju, ka ne tikai Raiņa bērni, bet arī tie, kas brauc Bauskas virzienā, sapratīs nelielas skolas priekšrocības un griezīsies atpakaļ. Jau tagad apskaužu rainiešus par viņu iespējām! Bet neko darīt, katrs dzīvo tur kur dzīvo!

pirms 12 gadiem, 2009.02.17 16:23

...forši visiem būs labi , kas tas ir ar mūsu tautiņu tikko viens kaut ko uzsāk , tā tiek noriets...

pirms 12 gadiem, 2009.02.17 12:22

es

malači ceraukstieši , ar skaudību lasu par viņime.Mums Vecumniekos arī kaut ko līdzīgu gribētu....

pirms 12 gadiem, 2009.02.17 11:33

ivarss

Laimīgie, mums Vecumniekos tāda pat sapņos nerādās!:(

pirms 12 gadiem, 2009.02.17 08:57

Malači ceraukstieši, Griķos kolektīvs draudzīgs, pedagogi prasmīgi un iejūtīgi. Bērniem šeit patīk. Direktore sirsnīga un saprotoša. Jauki, ka bērniem vēl tāda sporta zāle! Saniegumi sportā vienmēr ir bijuši augsti, bet tagad kad tāda sporta zāle, tad ar kādu degsmi strādās pedagogi un bērni. Reģionālā reforma skolai nāks tikai par labu. Ar jauno mācību gadu vairāk Raiņa bērnu gribēs mācīties šeit, jo var ērtāk izbraukāt uz mūzikas skolu un mākslas skolu. Nebūs vairs tās piesaistes pagastam.

pirms 12 gadiem, 2009.02.16 21:55

saule

Mēs ar jums! Turieties! Kāpēc Griķos skolu likvidēs? Tagad izgrizīs pogas kaimiņiem no tālāka nostūra, ka nemetās! Ne jau ar naudu vien var bērnus piesaistīt, vajag arī sirds siltumu un tas Griķos ir! Atdosim viss novads kopā un kopā arī sportosim! Daiga, turies, arī tālākie kaimiņi ir ar jums!

pirms 12 gadiem, 2009.02.16 20:24

LEXUS

Malači! Lai veicas! Vienmēr jau atradīsies, kas ir neapmierināts, un ticiet, tie ir paši Ceraukstes iedzīvotāji. PĀRBAUDĪTAS VĒRTĪBAS:).

pirms 12 gadiem, 2009.02.16 18:58

Sorry

Ziniet, atceros, ka padomju varas gados Ceraukstē bija lielisks sporta nams un pat baseins pēc kā tagad visi smilkstam. Tā kā nekas jauns tas nav. Bauskas novadam būs vēl viena sporta būve ko uzturēt.

pirms 12 gadiem, 2009.02.16 18:55

Zaurs

Ideja par sporta būvi vienkārši lieliska, bet nedaudz izklausās pēc ''dzīrēm mēra laikā''.Lai veicas kredītus atmaksājot, sportotāju jau netrūks.

pirms 12 gadiem, 2009.02.16 18:45

Pelei

ej, grauz žurkindi, ne cilvekus, kas dara. kam vajadzes, tas uztures!

pirms 12 gadiem, 2009.02.16 18:41

pele

Sviests, kas maksās par uzturēšanu? Griķos diez vai maz 100 bērni mācās, tur var sanākt likvidēt. Un ko tad?

pirms 12 gadiem, 2009.02.16 14:39

Vietējās ziņas