Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ceraukstes deju kopa svin desmit gadu jubileju

Brīvības svētku dienās, 3. maija pēcpusdienā, ļaudis pulcējās Ceraukstes tautas namā. Te desmit gadu jubileju svinēja senioru deju kopa «Sendienas». 

Senioru ansamblis Ceraukstes pagastā izveidots 2004. gadā. Tā pirmā vadītāja Ligita Irbīte aktīvajiem un darboties gribošajiem ceraukstiešiem mācīja dejot. Savukārt Aina Grīnberga ierādīja dziedāšanas prasmes. Tagad ansambli «Sendienas» vada Tamāra Ļisovcova, tā divpadsmit dalībnieku apgūst tikai dejas soļus.

«Strādāt šajā kolektīvā ir ļoti patīkami. Dalībnieki ir ļoti klausīgi, apzinīgi un ļoti draudzīgi. Viņi visi ir kā viena ģimene. Mūsu mēģinājumi nav perfekta deju iemācīšanās. Mums ir svarīgi satikties, parunāt, izkustēties. Savukārt koncerti – tā ir lieliska iespēja sapucēties, kaut kur aizbraukt. Šajā vecumā cilvēkiem tas ir ļoti ir svarīgi,» tā par savu kolektīvu saka tā vadītāja T. Ļisovcova. 

Senioru kopas izveidošana bija pensionētās skolotājas Rasmas Asariņas iniciatīva. «Bija vēlēšanās brīvajā laikā satikties, izkustēties. Atradu līdzīgi domājošus aktīvus ļaudis, un nolēmām, ka dziedāsim un dejosim,» kopas darbošanās sākumu atceras R. Asariņa. 

Kolektīvā «Sendienas» no pirmsākumiem darbojas arī Astrīda Valde. Viņa atzīst, kad ierodas uz mēģinājumu un kopīgi ar citiem sāk darboties, aizmirstas gan kaites, gan gadi. Gunārs Smalganovičs uzteic savas deju kopas «meitenes», kuras īpaši skaistas ir jaunajos tērpos: «Šajās kleitās viņas izskatās vismaz gadus desmit jaunākas. Un dejo tik sprigani. Kolektīvā esam četri vīri un astoņas dāmas, tā ka mums ir, ko turēt,» nosmej dejojošais pensionārs. 

Kolektīva «Sendienas» jubilejas koncertā «Desmit gadus danci vedu» līdz ar gaviļniekiem skatītājus priecēja arī viesi. Uz Cerauksti šajā dienā bija atbraukuši dejotāji no Vecumniekiem, Bauskas, Grenctāles un arī tālā Auces novada. Ar dziesmām sanākušos priecēja dziedātājas Daiga Vīlipa un Arianda Puriņa.

Ceraukstes pagasta kultūras darba organizatore Inita Gilberte piebilst, ka koncertā kolektīvu pirmo reizi var skatīt jaunajos tērpos. Nauda to darināšanai iegūta no ES atbalstītā projekta ar novada pašvaldības līdzfinansējumu.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas