Ceraukstes pagastā deguši šķūņi

Svētdienas, 23. maija, vakarā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma informāciju, ka Bauskas novada Īslīces pagastā piecstāvu dzīvojamajā mājā ir jūtams sadūmojums. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka vienā no dzīvokļiem uz plīts ir piededzis ēdiens. Dzīvokļa iemītnieks bija nodzēsis ugunsgrēku pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās, informē Viktorija Gribuste, VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore.

Bez uzraudzības uz ieslēgtas plīts atstāts katliņš vai panna var ātri piedegt, sākumā radot spēcīgu sadūmojumu, bet tālāk karstuma ietekmē, aizdedzinot sadzīves priekšmetus un virtuves mēbeles. Savlaicīgi nepamanot ugunsgrēka izcelšanos, liesmas pārņems virtuvi un visu mājokli. VUGD atgādina, neatstājiet bez uzraudzības uz ieslēgtas plīts gatavojamies ēdienu!

Piektdien, 21. maijā, plkst. 18.04 Bauskas un Iecavas ugunsdzēsēji glābēji devās uz Bauskas novada Ceraukstes pagastu, kur dega rindā novietoti koka šķūņi 200 m2 platībā. Ugunsdzēsējiem glābējiem no liesmām izdevās nosargāt divus no pieciem šķūņiem, kā arī desmit metru attālumā esošo dzīvojamo māju. Degošajos šķūņos atradās apmēram 30 m3 malkas un dēļu. Dzēšanas darbi noslēdzās pēc vairāk nekā piecu stundu darba.

Aculiecinieki «Bauskas Dzīvei» stāsta, ka darbs ugunsdzēsējiem bijis grūts, bija jāpārkrāmē malka. Iedzīvotāji izsaka pieļāvumu par, iespējams, ļaunprātīgu dedzināšanu vai bērnu spēlēšanos ar uguni, jo šķūnīšos elektrība neesot bijusi, tāpēc īssavienojums pilnīgi atkrītot.

Aizvadītajās trijās diennaktīs, laika posmā no 21. maija plkst. 6.30 līdz 24. maija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona brigāde saņēma 19 izsaukumus – septiņus uz ugunsgrēku dzēšanu, deviņus uz glābšanas darbiem, un vēl trīs izsaukumi bija maldinājums.

Savukārt trīs diennaktīs visā Latvijā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests saņēma 131 izsaukumu – 45 uz ugunsgrēku dzēšanu, no kuriem viens bija meža ugunsgrēks, 63 uz glābšanas darbiem, bet 23 izsaukumi bija maldinājumi.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas