Cēsīs baušķenieki zaudē čempioniem 7

Piektdien, 13. februārī, «Elvi» florbola vīriešu līgas pirmspēdējā spēlē florbola klubs (FK) «Bauska» atzina pašreizējo čempionu «Cēsu alus/Lekrings» pārākumu ar rezultātu 3:9. To, vai baušķenieki iekļūs astotdaļfinālā, noteiks pēdējā spēle mājās, jācer uz konkurentu neveiksmēm.

Tiekoties šīm divām Latvijas florbola elites «dinozauru» komandām, favorītu statusā ierasti ir cēsnieki, taču baušķenieki sagādā stindzinošus mirkļus florbola laukumos, parūpējoties par sīvu cīņu. Arī šajā sezonā, spēlējot Bauskā, «Lekrings» svinēja minimālu uzvaru ar 5:4.

Čempionu titulu šajā gadā sargā cēsnieki. Taču Bauskas florbolistu pārliecību par pozitīvu spēles iznākumu varēja ietekmēt vairāku spēlētāju trūkums –baušķeniekiem nevarēja palīdzēt Rolands Kovaļevskis, Andis Levītis, Ņikita Maksurovs, Edgars Lujāns, Uģis Ritvars Jirgensons, Reinis Paegle un Aivis Barkovskis. Lai mazinātu vienības sastāva problēmas, pievienojās ilggadējais spēlētājs Pēteris Maziks.

Nepilnā spēlētāju sastāva dēļ bija grūti izrādīt pretestību čempioniem. Jau pirmajā periodā mājinieki izvirzījās vadībā ar 2:0. Pēteris Zeltiņš baušķenieku labā vienus vārtus atguva, taču cēsnieki atbildēja uzreiz ar diviem raidījumiem. Perioda izskaņā atkārtoti precīzs bija P. Zeltiņš, panākot 2:4.

Līdz otrā perioda vidum «Lekrings» panāca 7:2 savā labā, piespiežot viesus no Bauskas mainīt vārtsargu. Elvja Holsta vietā vārtos devās Reinis Kirilko.

Mūspuses vienības labā trešā perioda vidū vārtus guva Toms Niedre, taču pašā izskaņā mājinieki divreiz pārspēja Bauskas vārtsargu. Spēles beigu rezultāts bija 9:3 komandas «Cēsu alus/Lekrings» labā.

Reiņa maču var saukt par veiksmīgu, jo pēc maiņas viņa cietoksnim uzbruka 15 reižu, viņš kapitulēja tikai divreiz. FK «Bauska» komandā par labāko spēlētāju atzina Pēteri Zeltiņu, kuram bija divi precīzi raidījumi. Tomam Niedrem bija viens precīzs metiens, bet Ģirts Laugalis atzīmējās ar rezultatīvu piespēli.

FK «Bauska» komandas treneris Ingus Panteļejevs atzina, ka traumu un slimību dēļ vienībai ir sastāva problēmas, taču, spēlējot pret «Lekringu» mājās, reti kurai komandai izdodas uzvarēt: «Pirmajā periodā nerealizējām daudz labu momentu, tiesa, arī mājinieki izniekoja pāris izdevību. Grūti komentēt, ja sastāvā trūkst septiņu spēlētāju, no kuriem trīs ir aizsargi.» Komandai līdzi devušies vien divi nominālie aizsargi. «Lai būtu vismaz kāda aizsardzība, Valdis Vāvers pirmo reizi līgā izmēģināja spēkus aizsardzībā, godīgi sakot, no viņa sanāktu labs aizsargs. Tas arī ir vienīgais pozitīvais aspekts šai vakara spēlei,» rezumē I. Panteļejevs.

Regulārajā čempionātā baušķeniekiem atlikusi vēl viena izšķirīgā spēle, taču ar uzvaru var nepietikt. Tiešā konkurente vienība «Pārgauja» (33 punkti) savā pēdējā spēlē svētdien uzņems «Mogo-RTU/Rocekts» komandu. Bauskas florbolistu pašsajūtu uzlabo fakts, ka pārgaujiešiem pēdējo piecu gadu laikā ne reizi mājās nav izdevies uzveikt «RTU» komandu.

Vienībai «Valmiera» (34 punkti) atlikušas divas spēles: sestdien – viesos pret «Lielvārdi», svētdien – mājās pret «Lekringu». Arī valmierieši nevar lepoties ar pozitīvu bilanci pret abām komandām, jo pēdējos piecos gados, spēlējot attiecīgajos laukumos, uzvaras nav izcīnītas. Ja kādā spēlē valmierieši gūs divus punktus, Bauskas vienībai pat uzvaras gadījumā pret «Ķekavas Bulldogs» neizdosies iekļūt izslēgšanas spēlēs.

FK «Bauska» komandai pēdējā izšķirīgā regulārā čempionāta spēle mājās būs svētdien, 15. februārī, plkst. 18 pret vienību «Ķekavas Bulldogs».

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Eksperts

Metat mieru tam florim,atieksmes nau,un nebus!Jaunos vaijdzetu krievu armija,un tad ne matus audzetu,bet mammu luktu,dieva vieta.

pirms 5 gadiem, 2015.02.15 00:52

....

lumpenis :D:D

pirms 5 gadiem, 2015.02.15 11:58

to experts

tev laikam skolā grūti gājis, tik daudz pareizrakstības kļūdu! Sēdies divi, līdz ekspertam tev tālu!

pirms 5 gadiem, 2015.02.17 20:13

no malas

Varbūt vaina ir nevis puišu meistarībā, bet trenera profesionalitātē-spēles taktikas izvēlē. paša psiholoģiskjā noturībā un pedagoģiskajā meistarībā (kuras viņam pašam , ( piedodiet - nav vispār)

pirms 5 gadiem, 2015.02.16 12:24

skatītājs

Bauskas florbola komanda nekad nav parādījusi stabilu sniegumu.
Trennerim vajag tos spēlētājus kuriem ir pavirša attieksme pret noteikumiem, trenniņiem to apmeklētību- padzīt prom, lai jaunie nāk vietā- jo jaunajiem vēl nav sakāpis tik daudz galviņās cik vecajiem spēlētājiem.

pirms 5 gadiem, 2015.02.16 15:50

vecais

Diemžēl tiem jaunajiem tā attieksme arī bieži vien ir diezgan apšaubāma!
Trenniņu laikā ir 101 blakus lieta, kas ir svarīgāka! Svarīgu spēļu laikā izvēlas braukt paslidot utt! Protams ir atsevišķi izņēmumi, kas trenējas uzcītīgi un spēj parādīt saturīgu sniegumu laukumā!
Vecākie spēlētāji lielākā daļa dzīvo strādā un studē Rīga un uz trenniņiem izbraukāt ir diezgan apgrūtinoši, jo pēc trenniņa mājas ir 24:00 nevis plkst 21:00 kā jūsu jaunie super censoņi kuriem katrs zilums ir iemesls izlaist treniņus!
Gudri dir*t nav malku cirst!

pirms 5 gadiem, 2015.02.16 17:37

Treneris3000

Visi prasa attieksmi kā no profesionāļiem, bet naudu jau neviens nemaksā.. Kamēr spēlētāji paši neticēs ka var paņemt čempi, tikmēr attieksmes nebūs. Kur tad ir motivācija? Kādēļ lai spēlētāji izvēlētos tērēt savu laiku un naudu florbolam, ja tajā pašā laikā var būt ar ģimeni,draugiem vai pelnīt naudu? Tās tomēr ir 30 spēles sezonā un daudz treniņi kas atņem laiku, tad jāpadomā kas tiem florbolistiem ir galvā?

pirms 5 gadiem, 2015.02.16 18:40

Vietējās ziņas