Četras apskates vietas Bauskas pusē apvienojušās kopīgā maršrutā «Lielceļa kaimiņi»

Četri Bauskas novada tūrisma objekti, kuri atrodas pie automaģistrāles A7 – "Mazā muiža", atpūtas komplekss "Rožmalas", saimniecība "Vaidelotes" un Bauskas Motormuzejs – apvienojušies kopīgā maršrutā "Lielceļa kaimiņi", portālu informēja Bauskas tūrisma informācijas centra vadītāja Inese Turkupole-Zilpure.

Maršruta autore ir Rīgas Motormuzeja Bauskas filiāles vadītāja Jolanta Jēkabsone, kura uz sadarbību aicināja vairākus objektus. Viņa atklāja, ka ideja par bukletu dzimusi kādā ziemas dienā motormuzejā ar domu izveidot jaunu maršrutu Bauskas A7 virzienā. Kopīgi tiekoties un strādājot, tapis minētais maršruts un elegantā brošūra, kurā katrs no iesaistītajiem objektiem ir devis savu ideju, darba un ieinteresētības artavu. "Lielceļa kaimiņi" maršruta piedāvājums ir daudzveidīgs, neparasts, kontrastu pilns vienas vai vairāku dienu piedzīvojums, kas ļaus ielūkoties retro spēkratu un modes vēstures pasaulē, piedāvās baudīt garšas, dzirdēt neatkārtojamus stāstus un iepazīt tradīcijas. Ceru, ka ar laiku maršrutā vēlēsies iesaistīties arī citi objekti".

Maršruta brošūra latviešu valodā pieejama minētajos objektos un Bauskas tūrisma informācijas centrā, un ir labs palīgs, plānojot braucienus pa A7 Bauskas vai Rundāles virzienā.

Maršrutu, virzienā no Rīgas puses, veidotāji aicina sākt ar Rīgas Motormuzeja Bauskas filiāli, kur apmeklētāji aicināti ienirt seno automobiļu un motociklu pasaulē, aplūkot Latvijas autobūves šedevrus un saņemt adrenalīna devu, virtuāli izbraucot sacensību trasi.

Tālāk ceļš ved uz zemnieku saimniecību "Vaidelotes", kas popularizē latvisko dzīves ziņu, piekopj tradicionālos rituālus un cienā ar lauku ēdieniem, kas gatavoti no pašu audzētiem graudiem un rupja maluma miltiem. Tējas, garšvielas un citi lauku labumi būs pieejami ikvienam, šo vietu apciemojot ar iepriekšēju pieteikšanos.

Izbraucot cauri Bauskas pilsētai Latvijas–Lietuvas virzienā, ceļotājus sagaida atpūtas komplekss "Rožmalas". Tā sirdī – autentiskās "Ribbes" dzirnavas, kas tikko nosvinējušas 150. jubileju, aicina aizraujošā ekskursijā. Te tiek piedāvātas telpas svinībām, sarīkojumiem un semināriem, ēdināšana, naktsmājas, pirts ar spa kompleksu, sporta laukumi aktīvai atpūtai. Koks, lins, akmens "Rožmalās" ir atradis īpašu vietu telpās un lietās, uguns un ūdens veldzē spa zonā un Zemgales rāmais līdzenums ir grezns fons mierpilnai atpūtai.

Savukārt pie pašas Latvijas–Lietuvas robežas Grenctālē atrodas "Mazā muiža", kura durvis apmeklētājiem vēra 2018. gadā. Atjaunotajā senās muižas klētī apskatāma unikāla kolekcija, kas iepazīstina ar modes attīstību 18. un 19. gadsimtos. Vēsturisko rekonstrukciju studijas "Rokoko" dalībnieki ir autori visiem ekspozīcijā aplūkojamajiem tērpiem un aksesuāriem. Unikālo kolekciju papildina arī stāsts par modes vēstures un sadzīviskām niansēm, kā arī labo manieru meistarklase. Savukārt apmeklētājiem ir iespēja ne vien apskatīt eksponātus, bet arī, pielaikojot tam īpaši paredzētus tērpus, sajust 18. gadsimta "komfortu".

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas