Četri kūlas ugunsgrēki Zālītē – pusotras stundas laikā 1

Septiņi izsaukumi uz ugunsgrēku dzēšanu – tāda ir Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Zemgales reģiona brigādes statistika laika posmā no 26. februāra plkst. 6.30 līdz 27. februāra plkst. 6.30. Par to ziņo Viktorija Gribuste, VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore.

27. februāra naktī pusotras stundas laikā Iecavas novada Zālītē ugunsdzēsēji-glābēji dzēsa četrus kūlas ugunsgrēkus. 26. februārī plkst. 23.54 Iecavas ugunsdzēsēji-glābēji devās uz Upes ielu Iecavas novada Zālītē, kur sausā zāle dega 1100 m2 platībā. Noslēdzoties dzēšanas darbiem Upes ielā, ugunsdzēsēji-glābēji pamanīja dūmus un devās noskaidrot sadūmojuma iemeslu. Ierodoties Dzintaru ielā, ugunsdzēsēji-glābēji konstatēja, ka trijās vietās deg kūla kopumā 2350 m2 platībā. Atgriežoties postenī, ugunsdzēsēji-glābēji pamanīja, ka sausā zāle deg arī Strazdu ielā. Tur degšanas platība bija 50 m2. Darbiem noslēdzoties, ugunsdzēsēji-glābēji ieraudzīja, ka arī Dārza ielā deg sausā zāle 100 m2 platībā. Informāciju par notikušo ugunsdzēsēji-glābēji nodeva Valsts policijai. Dzēšanas darbus veica divi Iecavas posteņa ugunsdzēsēji-glābēji ar vienu autocisternu.

VUGD atgādina, ka atbilstīgi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa (turpmāk – LAPK) 179. panta ceturtajai daļai par kūlas dedzināšanu fiziskajām personām var uzlikt naudas sodu divsimt astoņdesmit līdz septiņsimt eiro.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Tiesa

Kāpēc VAR uzlikt? VAJAG uzlikt katram idiotam 700 euro soda naudu un punkts. Atkal tikai VAR bezzobainā Latvijas likumdošana

pirms gada, 2019.03.01 21:11

Vietējās ziņas