Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Četru valstu draudzības festivāls ceturtdien sākas Pilsrundāles vidusskolā 4

Šonedēļ Rundāles novada Pilsrundāles vidusskolā tiek uzņemti viesi - jau 46. draudzības festivāla dalībnieki no Igaunijas Pjarnu-Jāgupi ģimnāzijas, Saloču vidusskolas Lietuvā un pirmo reizi ciemiņi no Svisločas ģimnāzijas Baltkrievijā, portālu informēja Pilsrundāles vidusskolas direktore Anda Liškauska.Triju Baltijas valstu skolēni un pedagogi draudzības festivālos tiekas kopš 1967. gada - katru trešo pavasari viesu delegācijas jāuzņem pilsrundāliešiem, notiek svētku saimnieku rotācija. Ir šajos pasākumos nemainīgas tradīcijas - katras valsts delegācijas koncerts, sporta sacīkstes, radošās darbnīcas, ekskursijas un, protams, diskotēka. A. Liškauska atklāj, ka svētku rīkošanai izveidotas divas darba grupas - viena, lai rūpētos par baltkrievu viesu uzņemšanu un uzturēšanos, jo viņi te ciemosies visilgāk, tai „kuratore" ir krievu valodas skolotāja un 10. klases audzinātāja Daina Bergmane. Otru darba grupu vada skolotāja Aiga Vangale, un šīs grupas atbildības lokā ir delegāti no Lietuvas un Igaunijas. Skolas direktore ieskicē festivāla norises: ceturtdien pusdienlaikā ierodas igauņi un lietuvieši, tad visu četru valstu pārstāvji sniedz koncertu kopīgam priekam un lai sapazītos. Pēc tam svētku dalībnieki dodas uz Sviteni, kur Mūzikas un mākslas skolā gleznotājas Īras Rozentāles vadībā Pilsrundāles, Pjarnu-Jāgupi, Saloču un Svisločas vidusskolas pārstāvji veidos katrs savu gleznu. Taps četri mākslas darbi, kurus pēc tam izlozēs, lai vestu uz savām skolām. Pilsrundāles vidusskolā jau ir festivāla gleznu galerija. Ceturtdienas vakarā būs diskotēka. Piektdiena aizritēs sportojot un dodoties ekskursijās. Festivāls piektdienas pēcpusdienā noslēgsies pie Pilsrundāles vidusskolas iekārtotā draudzības akmens, ko pirms trim gadiem izveidoja un apgleznoja vietējās skolas pedagogi. Šogad neparastākais festivāla vēsturē būs baltkrievu skolēnu un pedagogu dalība. Nesen Rundāles novada dome noslēgusi draudzības līgumu ar Svisločas pašvaldību, un Pilsrundāles vidusskolas pārstāvji pērnajā rudenī jau apmeklējuši kolēģus Baltkrievijā. Viņi ierodas jau trešdienas vakarā, nakšņos Saulainē, novada sociālā centra dzīvokļos, stāsta Daina Bergmane, kura ar lielu prieku uzņēmusies atbildību par baltkrievu viesiem. Viņa arī bijusi Svisločā, joprojām atceras turienes sirsnīgos ļaudis, rūpīgi un ar mīlestību veidoto ciemu dienu programmu. Tagad ļoti vēloties, lai baltkrievi pie mums justos tikpat jauki. Skolotāja Bergmane piektdien svisločiešus pavadīs ekskursijā uz Rīgu un Jūrmalu, sestdien uz Rundāles pili un tad arī no viņiem šķirsies. Svētki izdaiļo ikdienu, tomēr prasa arī lielu organizatorisku darbu, uzsver D. Bergmane, neslēpjot, ka tieši skolas direktore A. Liškauska padarījusi to smagāko daļu. Budžeta, vīzu, naktsmītņu, autobusu kustības grafika sakārtošana - tur vajag „krampi".

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Priecājos, ka tradīcijas neizsīkst: jau pirmie festivāli bija piesātināti ar dažādiem pasākumiem vismaz 2 dienu garumā. Ceru, ka kāds no bijušajiem pilsrundāliešiem atceras braucienu uz Pjarnu_Jaagupi 1968.gada rudenī - visi draudzīgi kopā ar direktoru A.Bumbēru braucām "ļetučkas" kravas kastē un gandrīz visu ceļu dziedājām...un jaukie pasākumi gan pie igauņu draugiem, gan pie mums vecajā skolā - pilī.

pirms 7 gadiem, 2013.04.25 20:02

ATU-28

,,ŠIS BŪS PĒDĒJAIS DEPUTĀTA MANDĀTS KOLUŽAM!" l

pirms 7 gadiem, 2013.04.24 21:26

Rundāle malacīši, cilvēki strādā no sirds un viss notiek.

pirms 7 gadiem, 2013.04.24 20:10

Prieks par Pilsrundāles vidusskolu - šonedēļ šis festivāls, vēl pēc divām nedēļām brauc ciemos Comenius bērni. Ieguvēji ir gan pedagogi, gan skolēni - no jebkura var tik daudz ko iemācīties! Paldies A.Liškauskai un viņas komandai! :)

pirms 7 gadiem, 2013.04.24 18:17

Vietējās ziņas