Ceturtdien rīko semināru tiešsaistē par mazo ērgli Zemgalē un Latvijā

Seminārs «Mazais ērglis un lauksaimniecības zemes» «Zoom» platformā notiks 10. decembri plkst. 13, «Bauskas Dzīvi» informē Kristaps Stallīts, Vecumnieku novada lauku attīstības konsultants.

Agnis Bušs, ornitologs, Latvijas Ornitoloģijas biedrības pārstāvis no Vecumnieku novada, rosina interesentus izbrīvēt laiku un piedalīties seminārā, jo Latvija var lepoties ar īpašu plēsīgo putnu – mazo ērgli: «Tieši Latviju par savām mājām ir atzinusi piektā daļa no visas pasaules mazajiem ērgļiem. Un tādai mazai valstij tas ir ļoti daudz.»

Mazais ērglis ir apdraudēta suga. «Latvijā dzīvo gandrīz puse no visas Eiropas mazajiem ērgļiem un 20% no visas pasaules populācijas – apmēram 4000 pāru. Taču kopš gadsimta sākuma Latvijas populācija ir gājusi mazumā par vismaz 15%. Tāpēc mēs esam par šo sugu atbildīgi ne tikai Latvijas, bet arī visas Eiropas un pasaules mērogā. Zemgalē mazie ērgļi nav sastopami pārāk lielā skaitā intensīvās lauksaimniecības dēļ. Vecumnieku novadā situācija uz Zemgales fona ir nedaudz labāka, jo mijas mežu pudurīši ar lauksaimniecības zemi, un šajā reģionā ir zināmas pārdesmit mazo ērgļu ligzdas,» skaidro A. Bušs.

Seminārā ornitologs iepazīstinās ar mazā ērgļa statusu, sastopamību un aizsardzību, kā arī tam vajadzīgo – mežu un atklātu ainavu – un padalīsies ar ieteikumiem dabai draudzīgā saimniekošanā, kas palīdz arī mazajam ērglim.

Agnis Bušs vairāk nekā 13 gadus strādā Latvijas Ornitoloģijas biedrībā ar sabiedrības izglītošanas jautājumiem un nu jau vairāk nekā divus gadus dzīvo Vecumnieku novadā. A. Bušs sācis arī apzināt vietējos interesentus, kuri vēlētos pievienoties Latvijas Ornitoloģijas biedrības Zemgales-Sēlijas vietējai grupai.

Seminārs notiks «Zoom» platformā internetā, to rīko Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs sadarbībā ar Latvijas Ornitoloģijas biedrību. Pieteikšanās pa tālruni 20267734 vai sūtīt e-pastu uz: kristaps.stallits@llkc.lv vai kristaps.stallits@vecumnieki.lv. Piesakoties jānorāda vārds un uzvārds, tālruņa numurs un e-pasta adrese, uz kuru tiks nosūtīta saite, lai varētu pieslēgties semināram.

Seminārs «Mazais ērglis un lauksaimniecības zemes» būs saistošs ne tikai lauksaimniekiem, bet arī ikvienam, kuru interesē putni un putnu vērošana. Turklāt seminārā K. Stallīts lauksaimniekus un zemes īpašniekus informēs arī par aktualitātēm.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas