Ceturtdien skanēs sirēnas 1

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) ceturtdien, 26. novembrī, pulksten 10 visā Latvijā, tostarp arī Bauskā un Iecavā, uz trim minūtēm iedarbinās trauksmes sirēnas.

Mērķis – pārbaudīt to darbību un konstatēt bojājumus vai traucējumus trauksmes sirēnu ekspluatācijā un to skaņas signāla dzirdamību, portālu informēja VUGD preses un sabiedrisko attiecību nodaļas priekšniece Viktorija Gribuste.

Viņa uzsvēra, ka iedzīvotājiem šajā dienā nav pamata uztraukties un nekāda turpmākā rīcība nav nepieciešama. V. Gribuste aicina viesnīcu administrāciju informēt ārvalstu klientus par gaidāmo trauksmes sirēnu pārbaudi, lai nerastos panika.

VUGD atgādina, ka trauksmes sirēnas ir paredzētas iedzīvotāju ātrai brīdināšanai gadījumos, kad ir kāda ārkārtēja situācija, notikusi dabas vai tehnogēna katastrofa vai arī pastāv to draudi.

Gadījumos, ja iedzīvotāji iepriekš nav brīdināti par sirēnu pārbaudi, tās izdzirdot, jāieslēdz radio vai televizors, kur tiks pārraidīta informācija par iespējamo apdraudējumu un rekomendācijas par aizsardzības pasākumiem un turpmāko rīcību.

Latvijā ir uzstādītas 164 trauksmes sirēnas, kuras ir izvietotas tā, lai raidītais skaņas signāls būtu dzirdams apmēram 1,5 kilometru rādiusā, atkarībā no sirēnas izvietojuma augstuma, gaisa mitruma un vēja stipruma. Mūspusē trauksmes sirēnas izvietotas uz Bauskas 2. vidusskolas un Iecavas internātpamatskolas jumta.

Saskaņā ar Ministru kabineta 2007. gada 7. augusta noteikumiem «Civilās trauksmes un apziņošanas sistēmas izveidošanas, izmantošanas un finansēšanas kārtība» trauksmes sirēnu pārbaude notiek divas reizes gadā – maijā un novembrī.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas