Ceturtdien Vecumniekos gaidīs asinsdonorus

Valsts asinsdonoru centrs (VADC) ceturtdien, 6.maijā, maijā izbrauks uz Vecumniekiem un gaidīs donorus tautas namā, informē VADC pārstāve  Ginta Bormane.

Viņa pastāstīja, ka VADC brigāde Vecumniekos ceturtdien būs no pulksten 10 līdz 13, šajā laikā tiek gaidīti tik nozīmīgās dzīvības lāses ziedotāji. Īpaši lūgti ierasties O- un A+ asinsgrupu donori, jo šādas asins Latvijā trūkst visvairāk.

G. Bormane uzsvēra, ka visās ziedošanas vietās tiek ievēroti pastiprināti piesardzības pasākumi, lai garantētu drošu vidi. «VADC prioritāte šajā sarežģītajā periodā ir rūpēties gan par VADC personāla, gan donoru drošību, kā arī nodrošināt drošus asins komponentus slimnīcām,» norādīja G.Bormane.

VADC atgādina, ka personām pēc atgriešanās no valstīm ar augstu COVID-19 saslimstības līmeni, kas iekļautas Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) sarakstā un uz kurām attiecināmas pašizolācijas prasības, pastāv aizliegums ziedot asinis 10 dienas, izņemot tās valstis, kurās noteikts vēl ilgāks lieguma periods saskaņā ar Endēmisko valstu karti: https://www.vadc.lv/donoriem/endemisko-valstu-karte. Ja persona bijusi saskarsmē ar cilvēkiem, kuriem ir aizdomas par saslimšanu ar COVID-19, asinis nedrīkst nodot 14 dienas. Asinis var ziedot tie cilvēki, kuri jūtas labi un ir pārliecināti par savu veselības stāvokli.


Pirms ierašanās kādā no ziedošanas vietām, VADC lūdz iepazīties ar aktuālo  informāciju donoriem VADC mājaslapā www.donors.lv, jautājumu gadījumā par veselības stāvokļa atbilstību vispirms zvanīt uz VADC bezmaksas tālruni 80000003 ( darba dienās no plkst. 08.30 līdz 17).

 

Lai ziedotu asinis, līdzi jābūt derīgam personu apliecinošam dokumentam (pasei, personas apliecībai (eID) vai jebkurai citai personu identificējošai apliecībai, kas satur sekojošu informāciju – personas kodu, vārdu, uzvārdu un foto. 


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas