Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Cildina ģimeni no Vecumnieku novada 5

Mediņu dzimta no Vecumnieku novada Bārbeles pagasta ir viena no septiņām Latvijas saimēm, ko sestdien, 16. maijā, godināja vērienīgajā koncertuzvedumā «Manas ģimenes ceļš». Tas norisinājās Engures novada Šlokenbekas muižas pagalmā.

Vairākiem simtiem apmeklētāju bija iespēja doties pasakainā ceļojumā pa likteņtakām, kas savij ģimeņu vērtības. Uz lielā ekrāna rādītie dokumentālie videostāsti atklāja tradīcijas, attiecības, vidi un ikdienu, kas raksturo visas Latvijas sabiedrības spēku, talantus, sapņus, cerības, mīlestību un mērķtiecību, ļaujot šajos «vaibstos» ikvienam saredzēt un saklausīt savas dzīves ritējumu. Iedvesmojošajā koncertuzvedumā izpaudās novadu daudzveidība, ko varēja izjust un izdzīvot caur tautas godiem, tradīcijām, dziesmām un dejām.

«Saliedētas un spēcīgas ģimenes ir stabilas valsts pamats. Tikai novērtējot un lolojot ģimenes vērtības, cienot gadsimtiem koptās dzimtu tradīcijas, iespējams rast pareizo ceļu uz labāku nākotni,» sveicot dižās saimes, uzsvēra labklājības ministrs Uldis Augulis.

«Tas ir liels pagodinājums pārstāvēt Zemgali šajos ģimeņu svētkos. Mūsu kuplā dzimta nav īpašāka par citām Latvijas ģimenēm, taču ar lepnumu apzināmies, ka esam stipri un latviski,» novērtējot saņemto cildinājumu, sacīja bārbelietis Mārtiņš Mediņš.

Mediņu saimi svētkos bija ieradies sveikt Vecumnieku novada domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Kovals.

Koncertuzveduma dalībnieku pulkā bija maestro Raimonds Pauls, grupas «Prāta vētra» mūziķis Renārs Kaupers, Latvijas Nacionālās operas solisti Kristīne Gailīte un Rihards Mačanovskis. Ģimeņu likteņus uz skatuves soļu rakstos, dziesmās un melodijās ievija ap 180 dejotāju, koristu un mūziķu no visas Latvijas.

Sarīkojuma galvenais virsdiriģents bija Ints Teterovskis, bet deju virsvadītāja – horeogrāfe Nadīna Neimane-Gardoviča. Koncertu vadīja Valmieras Drāmas teātra aktrise Māra Mennika un LNT raidījuma «Novadu ziņas» moderators Andrejs Filipovs. 30. maija priekšpusdienā koncertuzvedums no Šlokenbekas tiks rādīts televīzijas kanālā LNT, taču tā tiešraidi 16. maijā nodrošināja portāls skaties.lv.

Sasaistot Muzeju nakts un Starptautiskās ģimenes dienas aktivitātes, Šlokenbekas muižas parkā visas dienas garumā norisinājās dažādi atraktīvi pasākumi ģimenēm ar bērniem, koncertēja Engures novada amatiermākslas kolektīvi un ārvalstu viesi. Šlokenbekas muižā, kur atrodas Latvijas Ceļu muzejs, varēja apskatīt izstādi «Tālas noskaņas zilā vakarā», kas vēsta par Latvijas ceļinieku darbu un dzīvi Tjumeņā, bet visu vasaru būs aplūkojama fotokonkursa «Manas ģimenes ceļš» labāko darbu ekspozīcija.

Svētki izskanēja ar zaļumballi, kurā jautru noskaņu radīja Uškānu ģimene un grupa «Laimes muzikanti» no Daugavpils.

Pasākumu organizēja va/s «Latvijas Valsts ceļi», Latvijas Ceļu muzejs, LR Labklājības ministrija, Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija, Šlokenbekas muiža un Engures novada dome.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Prieks

Prieks par Mediņu kuplo saimi , par viņu uzdrīkstēšanos, varēšanu un daudzpusīgo darbošanos. Lai piepildās ieceres un nepietrūkst darbaspara! Lai veselība lieliem un maziem! Jūsu spēks ir Jūsu kopībā.

pirms 5 gadiem, 2015.05.18 15:52

lords

What is Vecumnieki ? Oh yeh I now this is pustukšen miesten

pirms 5 gadiem, 2015.05.18 18:52

XX

Kāpēc neraklamē plašāk par šāda veida pasākumiem pirms pasākuma norises

pirms 5 gadiem, 2015.05.18 19:37

Piekrītu XX

Jā, es arī būu braucis un sveicis ....

pirms 5 gadiem, 2015.05.18 20:16

Vietējās ziņas