Cilvēki gūst traumas uz slidenām ietvēm

Otrdien, 26. novembrī, vietām Latvijā gaisa temperatūra pazeminājās zem nulles, tāpēc uz autoceļiem un ietvēm bija izveidojies apledojums.

Vakar mūsu novados Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) izsaukumos traumas konstatējis divos gadījumos – Iecavas novada Iecavā ap 30 gadu veca sieviete, paslīdot un krītot mājas pagalmā, salauzusi augšstilbu, labās kājas potīti, turklāt lūzums bijis ar dislokāciju, viņa stacionēta, informē Ilona Indriksone, NMPD Zemgales reģionālā centra vadītāja vietniece. Arī otra trauma gūta Iecavā, bet ne uz ielas.

Bauskas slimnīcas uzņemšanas nodaļā vakar uz ielas gūtu savainojumu dēļ vērsušies trīs cilvēki, informē medicīnas dežūrmāsa Natālija Valtere. Traumas bijušas dažādas: gūžas locītavas sasitums, pēdas locītavas saišu sastiepums, sista brūce galvā, pakrītot uz muguras, krūšu kurvja sasitums. Savukārt šodien, 27. novembrī, no plkst. 8 līdz 10 jau bijuši pieci gadījumi, kad cilvēki meklēja palīdzību uzņemšanas nodaļā pēc kritiena uz ielas. Paslīdējuši gan bērni, gan pieaugušie.

SIA «Vides serviss» labiekārtošanas un būvniecības nodaļas vadītājs Raimonds Bitins stāsta: «Visu vakar paguvām nokaisīt. Kad sals sāka «raut klāt», braucām gan pa ielām, gan trotuāriem. Ap plkst. 19 vakarā viss bija nokaisīts, pa dienu nebija slidens. Uz ielām tika kaisīts sāls un smilšu maisījums, savukārt uz ietvēm bērām smiltis, citviet arī sāli. Zaļajā ielā un Slimnīcas ielā tika kaisīts sāls, lai ātrāk reaģē, jo bruģis ir slidenāks, arī ātrāk apledo.»

Bauskas pašvaldības policijas priekšnieks Broņislavs Ostrovskis stāsta, ka darbinieki kontrolē, kā tiek koptas ietves, sevišķi privātpersonu teritorijās. Nevienam šogad sods par nekopšanu vēl neesot piemērots, pērn gan tikušas sāktas vairākas administratīvas lietvedības, personas tikušas brīdinātas, trotuārus notīrīja. «Pašlaik nav tik traki, ka nekoptu, piemēram, Pionieru ielā, kad kontrolējām, vienmēr viss bija kārtībā. Problēmas vairāk ir tajās vietās, kur īpašnieks dzīvo citur. Tad rakstām vēstuli, dodam laiku sakopt teritoriju. Ja to nedara, tad – administratīvā lietvedība,» skaidro B. Ostrovskis. Kad sāksies ledus un sniegs, svarīgi gan sētniekiem, gan privātpersonām censties notīrīt ietvi līdz asfaltam, jo tad ir drošāka pārvietošanās. Tikai pēc tam ir jēga bērt smiltis.

Līdz piektdienai Latvijā turpināsies gaisa temperatūras paaugstināšanās, savukārt no sestdienas laiks kļūs vēsāks un daudzviet snigs, liecina «Global Forecast System» prognoze.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas