Cilvēkiem ratiņkrēslos Bauska ir nepieejama 2

Cilvēkiem ar īpašām vajadzībām pārvietošanās ratiņkrēslos Bauskā daudzviet ir apgrūtināta. Par to 15. maija akcijā pārliecinājās 1. grupas invalīdi Evija Pumpura un Deniss Juhņēvičs, arī Bauskas 1. vidusskolas audzēkņi un centra «Ābele» speciālisti. «Es nemaz nebiju iedomājusies, ka trotuāru nobrauktuves, uzbrauktuves pie iestādēm daudzviet ir uzbūvētas formāli. Invalīdi bez citu palīdzības nevar iekļūt ne poliklīnikā, ne policijā, ne ļoti daudz kur citur,» secina Bauskas 1. vidusskolas 10.a klases audzēkne Karīna Nasurova. Viņas klasesbiedrs Valdis Vēza, kurš ir arī skolēnu domes prezidents, iesaka celtniekiem pirms būvdarbu veikšanas uzaicināt kādu personu ratiņkrēslā, lai objektā izbrauc un visu izmēģina. «Ceru, ka šie skolēni, kad paši nākotnē būs arhitekti, būvētāji, padomās arī par šādām niansēm. Domāju, ka skolēnu dome sagatavos vēstuli pašvaldībai, uzsverot šīs problēmas aktualitāti. Nākamgad kāda klase savā projektu nedēļas darbā varētu veikt plašāku pētījumu, vienlaikus skaidrojot sabiedrībai, kāpēc ir jādomā arī par invalīdiem. No nelaimes un nokļūšanas ratiņkrēslā neviens neesam pasaudzēti,» secina skolotāja Ināra Graudiņa. 1. grupas invalīds Deniss Juhņēvičs stāsta, ka Bauskā ļoti reti kur invalīds var iekļūt paša spēkiem: «Vairumā cilvēku jau ir atsaucīgi, ja vajadzīgs, palīdz, pastumj ratiņus, patur durvis. Bet gribas jau būt patstāvīgam.»Centra «Ābele» sociālā darbiniece cilvēkiem ar īpašām vajadzībām Ineta Niedra skaidro, ka šī ir pirmā tāda veida akcija, kuras mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību cilvēkiem ratiņkrēslos. Viņa arī cer, ka vidusskolēni, kuri iesaistījušies šajā pasākumā, labāk sapratīs invalīdus, būs atsaucīgāki, rosinās tādiem būt savus līdzaudžus. Bauskā pašlaik ir kādi septiņi cilvēki, kuri pilsētā aktīvi pārvietojas ratiņkrēslā.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Laura

Jā, arhitektiem un būvju pasūtītājiem tiešām vajadzētu padomāt par invalīdiem un nebūt tādiem egistiem, kas rēķinās tikai ar tādiem cilvēkiem kā viņi paši- bez īpašām vajadzībām

pirms 12 gadiem, 2008.05.16 22:27

Ance

Jauki, ka par to runā! Arī cilvēki riteņkrēslā ir pelnījuši paši pārvietoties - kā ikviens no mums. Super, ka ir tādi forši un atbalstoši skolēni, kas šādā akcijā piedalās!!!

pirms 12 gadiem, 2008.05.16 15:42

Vietējās ziņas