Citāds pēdējais zvans Bauskas Valsts ģimnāzijas 9.a klasei 8

Šogad nepieredzēti noris skolu izlaidumu klašu pēdējā zvana dienas, kad pulcēties svētku pasākumam skolās ir liegts. Bauskas Valsts ģimnāzijas 9.a klases skolēni bija nolēmuši tomēr rast veidu, kā sveikt un pateikties klases audzinātājai Sandrai Ārmanei, satiekot viņu vaigā.

Piektdienas, 15. maija, rīta agrumā Īslīces pagasta Rītausmu ciemā vairāki jaunieši izretinoties pulcējās saules pielietā zālienā zem skolotājas dzīvokļa logiem. Kad audzinātāja, saņēmusi telefona zvanu, iznāca uz balkona, viņa pārsteigumā neslēpa aizkustinājumu un prieku. «Pēdējā zvana dienā atnācām pie jums pa pieneņu takām, lai mirkli pabūtu kopā,» tā jaunieši iesāka sirsnīgu vārdu lasījumu, kuru noslēdza ar sacīto: «Mēs jūs mīlam!»

Skolotājai veltītajā muzikālajā sveicienā izskanēja vēlējums arī pašiem topošajiem absolventiem: «Krāsaini sapņi lai izrotā dienas tev, man un jums!» Palīdzēt jauniešiem dziedāšanā bija atsaukusies soliste Sabīne Geiba (Berezina). Viņa sacīja, ka darījusi to ar prieku, jo dzīvo kaimiņos, skolotāja Sandra Ārmane savulaik mācījusi matemātiku arī viņai. Noslēgumā tika skandināts zvans un zvaniņi.

Vēlāk skolotāja Sandra Ārmane sarunā ar «Bauskas Dzīvi» dalījās savās izjūtās par piedzīvoto pārsteigumu. Viņa sacīja, ka trūkst vārdu, lai raksturotu audzēkņu sagādāto pateicības apsveikumu pie loga. «Nekad nekas tāds nav bijis, tiešām ļoti oriģināli, negaidīti un aizkustinoši. Jūtos kā ejot «gabaliņu virs zemes». Pēc noslēgtības perioda, kas pavadīts rutīnā pie datora, šāds notikums ir kā dopings jauniem spēkiem,» pauda skolotāja.

Viņa izstāstīja, ka neticamu pārsteigumu piedzīvojusi jau iepriekšējā vakarā. Lai gan tradicionāli pirms pēdējā zvana audzēkņi mēdz izrotāt ieejas skolotāju mājokļos, domājusi, ka šoreiz nekā tāda nebūs ārkārtas apstākļu dēļ. Kad vakarā izgājusi no mājas un pēc pāris stundām atgriezusies, ieraudzījusi kāpņu telpu, rotātu ar gaumīgām pavasara ziedu papīra aplikācijām, ceriņu pušķiem vāzītē un simbolisku zvana zīmējumu ar vēlējumu: «Priecīgu pēdējo zvanu! Jūsu devītie.»

Pievieno komentāru

Komentāri 8

ES

Jūs pati nespējat sniegt ne mazumiņa prieka ne sev, ne citiem, tāpēc noliedzat citu idejas. Jaunieši ir izcili un radoši! Super!

pirms 12 mēnešiem, 2020.05.17 21:33

Liene

Cik mīļa, spēcinoša jauniešu ideja, lai pateiktu savai skolotājai PALDIES! Kaut vairāk būtu tādu jauniešu un mīlošu skolotāju.

pirms 12 mēnešiem, 2020.05.17 11:22

tas

nav nekas jauns.

pirms 12 mēnešiem, 2020.05.18 12:31

Tiešām

Bērnu dārzos nav jāievēro distance, pēdējā zvanā ir? Teātris.

pirms 12 mēnešiem, 2020.05.17 11:52

Absolvente

Cik jauki! Cik radoši un izdomas bagāti jaunieši! Malači!

pirms 12 mēnešiem, 2020.05.17 16:39

Vietējās ziņas