Codē aizritējis gadskārtējais starptautiskais folkloras festivāls «Skaidrītes diena»

Šogad gads veic «lieko» Zemes riņķojumu, dodot mums vēl vienu papildu dienu, kura tiek pievienota februārim kā divdesmit devītā. «Lai šī diena reizi četros gados mums katram ir dota labām lietām, labiem darbiem, labām domām!» ar šādiem vēlējumiem Bauskas novada Codes pagasta pārvaldes vadītāja Dace Šķiliņa 1. martā Codes pamatskolas zālē atklāja gadskārtējo starptautisko folkloras festivālu «Skaidrītes diena».

Codes pagasta kultūras pasākumu organizatore Solvita Rotberga stāsta, ka sarīkojumā folkloras kopas «Dreņģeri» vadītāja Ināra Grēniņa visus klātesošos aicināja piedalīties sauli un gaismu simbolizējoša dzeltena kamola ritināšanā, tādā veidā palīdzot saulītei nokļūt pie mums ikviena. Festivālā piedalījās gan tās folkloras kopas, kuras Codē viesojušās jau vairākkārt, gan arī pavisam jauni draugu kolektīvi.

Brīnišķīgās flautu un citu mūzikas instrumentu skaņās ļāvušas ieklausīties trīs profesionālas mūziķes no grupas «Svīres». «Šāda pieeja festivāla programmas veidošanā bija jaunums, jo līdz šim festivālā piedalījās tikai folkloras kopas vai kāda cita amatierkopa. Grupas «Svīres» neilgā koncertprogramma bija kā aicinājums eksperimentēt gan mūzikas instrumentu spēlē, gan balsu noslēpumaino skaņu izvilināšanā,» teic S. Rotberga.
Festivālā piedalījās folkloras kopas «Milzkalnieki», «Tals’trimiš», «Dzedzieda», «Svitene», «Vecsaule», «Trejupe», «Dreņģeri», «Laukam pāri», «Linkuvas» (Lietuva) tautas kapela, kā arī koncertprogrammu sniedza ansamblis «Svīres». Kolektīvu sagatavotie muzikālie festivāla priekšnesumi par šī gada tēmu «Jautri padziedam» bija ļoti pārdomāti, interesanti un dažādi.

«Paldies visiem festivāla dalībniekiem, paldies Codes pamatskolai, ka varam tikties, sadziedāties un padalīties ar savu, savai kopai vien zināmo dziesmu pūru. Uz tikšanos nākamgad!» pateicīga ir S. Rotberga.


 

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas