Codē vēlas būvēt dzīvnieku krematoriju 9

Codes pagasta iedzīvotāji aicināti paust savu viedokli par iespējamo dzīvnieku krematorijas izbūvi. Ieceres sabiedriskā apspriešana paredzēta pirmdien, 23. maijā, plkst. 18 pie Codes pagasta pārvaldes ēkas. Dzīvnieku krematoriju iecerēts iekārtot ražošanas objektu zonā, Codes pagasta īpašumā «Lindes», kur savulaik atradusies dzīvnieku kautuve. Projektu īstenot iecerējusi veterinārārste no Jelgavas Anna Šokele. Ja nepieciešamo dokumentu kārtošana ritēs sekmīgi, tad šī krematorija varētu būt viņas privātbizness.«Bauskas Dzīvei» A. Šokele paskaidroja, ka ir jau daudz paveikts, lai iegūtu attiecīgo valsts dienestu atļaujas: «Paredzētajai krematorijai ir Vides dienesta piekrišana, jo tās darbības princips ir saistīts ar gāzu atkārtotu sadegšanu un daudziem gaisa filtriem, kas nepieļauj gaisa piesārņošanu. Analogas krematorijas ir izbūvētas vairākās Eiropas Savienības valstīs.»  A. Šokele skaidro, ka uzņēmuma teritorijā nebūs nekādu citu smaku - dzīvnieki būs individuāli iepakoti polietilēna maisos, sasaldēti. Nepārtrauktas elektroenerģijas padeves nodrošināšanai uzņēmumā darbosies ģeneratori. Tehnoloģiskais process neparedz smakas, piesārņojumu gaisā, ūdenī un augsnē. Uzņēmēja iecerējusi sakārtot vidi ap uzņēmumu, to apzaļumojot, plānots radīt jaunas darba vietas vietējiem iedzīvotājiem.Pagasta saimniecisko darbu vadītājs Uldis Kaņeps paskaidroja, ka iecerētās krematorijas vieta atrodas Codes ciemā līdzās dzīvojamo māju zonai. Savulaik te bijis desu cehs, kā arī neliela kautuve. U. Kaņeps atklāj, ka pašlaik vietējie iedzīvotāji ieceri par krematorijas būvi vērtē ļoti neviennozīmīgi. Tāpēc viņš aicina codiešus aktīvi iesaistīties sabiedriskajā apspriešanā.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

55555

Pērn izgāzās viņas iecere mazo dzīvnieku dedzinātavu būvēt Glūdas pagasta Dorupē, jo sabiedriskajā apspriešanā iedzīvotāji ideju kategoriski noraidīja.

pirms 9 gadiem, 2011.05.24 13:34

ivo

Jelgavā krematorija ir pašā centrā un nav ne smakas ne sūdzības no iedzīvotājiem. Laikam, ja skaļi nepasaka kas tā pa būvi, tad viss kārtībā!

pirms 9 gadiem, 2011.05.23 21:00

nupat publiskajā apspriešanā gāja karsti!!!Izskatās ka veiksmīgais privātbizness nespīd.Diemžēl pati vetārste nevarēja ierasties....

pirms 9 gadiem, 2011.05.23 19:18

Man šķiet, ka ļoti laba ideja. Varēja arī vēl cilvēku krematoriju arī ar laiku uzbūvēt - cik tad raks tos kapus...

pirms 9 gadiem, 2011.05.23 17:59

Piebiedrojos: braucot Iecavas novadā no "Minkiem"arī reizēm Dāliņu ceļa posmā sajūtama nepatīkama smaka, it sevišķi vasarā. Tur arī solīja, ka smakas nebūs.

pirms 9 gadiem, 2011.05.23 16:42

jā..

Reizēm vakaros, kad esi koop. "Mēmele" dārzā no Bauskas putniem nāk tāda smaka....
Neticu, ka Codē būs daudz savādāk. A, kāpēc tad veiksmīgā uzņēmēja nebūvē šo celtni Jelgavas rajonā?

pirms 9 gadiem, 2011.05.23 16:37

vietējā

Pavisam nesen darbību uzsāka tāda savdabīga celtne, kurā, tēlaini izsakoties, tiek sadedzinātas dzīvnieku mirstīgās atliekas Saldū, Vietējā laikrakstā pat bija lūgums cilvēkiem ziņot vides inspekcijai gadījumos, kad jūtama ir smaka no šīs iestādes.
Nu jau Saldus pilsēta smird gan pēc cūkkompleksa, gan pēc dzīvnieku maitas. "Dzīvnieku krematorija" taupa elektrību, izslēdzot filtrus.

pirms 9 gadiem, 2011.05.20 11:29

Vietējās ziņas