Codes deju kopa 50 gadus cienīgi nes pagasta vārdu 1

Bauskas kultūras centrā sestdienas, 21. novembra, vakarā Codes pagasta deju kolektīva 50 gadu jubilejas koncertā pulcējās vairākas dancotāju paaudzes.

Uz skatuves raitu soli, iznesību un asprātīgu raksturu rādīja divas codiešu grupas un draugu kopa «Zibenītis» no Stokholmas galvaspilsētas Zviedrijas.

Skatītāju pulkā bija agrāko gadu dejotāji – gan sirmām galvām, gan tie, kas turpina dancot citos kolektīvos. Codieši un ciemiņi demonstrēja gan padomjlaika stilizētās horeogrāfijas, gan folkloras stila, gan pie modernajām popdziesmām lēkājamus dančus.

Codiešu jaunākais sastāvs ir patiesi jaunatnīgi sprigans, pieredzējušāko dejotāju grupa izceļas ar izteiksmīgu priekšnesumu. Kolektīva vadītāja Gunta Sirmele «Bauskas Dzīvei» skaidroja – jubilejas programma veidota tā, lai dejas prieks tiktu pašiem dancotājiem un skatītājiem. Gunta šajā kolektīvā sāka dejot 1981. gadā, pēc pirmā dēla piedzimšanas pārgājusi uz vidējās paaudzes grupu. 1995. gadā kolektīva apaļajā jubilejā svinīgi saņēmusi to «mantojumā» no dibinātājas Kristīnes Grīnas.

Zālē par raito soli un iznesīgumu priecājās dejotāju vecāki, vecvecāki, bērni un draugi. Uz skatuves kopā dejoja 47 amatiermākslinieki. Apsveicot kolektīvu, vadītāju un koncertmeistari Elitu Perminu jubilejā, Bauskas novada domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks pauda gandarījumu par «tik jestriem piecdesmitgadniekiem». Līdz ar atzinības rakstiem dejotāji saņēma naudas balvu – čeku par 300 eiro.

Dejotāji saņēma apsveikumus no «jaunākās māsas» – folkloras kopas «Dreņģeri», Codes skolas kolektīva un pagasta jauktā kora, ansambļa «Mežrozītes», Codes teātra trupas.

S. Rotberga «Bauskas Dzīvei» teic – Codes deju kopas darbībā nav bijis pārtraukuma, tas darbojas kopš izveides 1966. gadā, tikai reizumis laika gaitā mainīts nosaukums. «Mūsu dejotāji vienmēr lepni nesuši pagasta vārdu un arī turpmāk cienīgi pārstāvēs to pasaulē,» sarīkojumā uzsvēra kultūras organizatore.

Plašāk – «Bauskas Dzīves» drukātajā versijā.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Dejotāja

Superīgs koncerts!!! Ceru, ka arī skatītājiem bija prieks :)

pirms 5 gadiem, 2015.11.24 11:56

Vietējās ziņas