Codes pagastā notriekts uz ceļa izskrējis bērns

Bauskas novadā uz ceļa 4. jūnijā notriekts 2012. gadā dzimis zēns, kurš ceļu satiksmes negadījumā guva traumas un tika nogādāts ārstniecības iestādē, informē Dace Kalniņa, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste.

Vakar, 4. jūnijā, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldē saņemta informācija, ka Bauskas novada Codes pagastā, uz ceļa Vecsaule–Rudzi–Code, notriekts 2012. gadā dzimis zēns. Viņš izskrējis uz ceļa braucamās daļas tuvu braucošai automašīnai «VW Golf», kuru vadīja 1971. gadā dzimusi sieviete. Pēc negadījuma zēns nogādāts ārstniecības iestādē.
 
Valsts policija aicina vecākus regulāri atgādināt bērniem ceļu satiksmes noteikumu prasības, piedaloties satiksmē gan kā velosipēdistiem, gan kā gājējiem vai automašīnas pasažieriem, un arī pārrunāt citus aktuālus ar drošību saistītus jautājumus, lai varētu mierīgi un droši pavadīt vasaras brīvlaiku. Turklāt, runājot par veselību un dzīvību, ir svarīgi apzināties bērna pieredzes, uzmanības un nepieciešamo iemaņu trūkumu un dabisko ziņkārību.

Tipiskās bīstamās situācijas, kas rodas uz ceļa braucamās daļas, ir šādas:

•    bērns šķērso ceļa braucamo daļu, nepārliecinoties, vai pa to brauc kāds transportlīdzeklis;

•    neprot savlaicīgi pamanīt transportlīdzekļus, kas izdara pagriezienu vai arī tuvojas no aizmugures;

•    bērns izskrien uz ceļa braucamās daļas no šķēršļa aizsega, kas neļauj pārskatīt ceļu vai ielu;

•    viņš nepamana tālumā braucošos transportlīdzekļus, jo īpaši motociklus un vieglās automašīnas;

•    bērns neprot pareizi noteikt transportlīdzekļu braukšanas ātrumu un nepareizi izprot jēdzienus «tālu» un «tuvu»;

•    šķērsojot ceļa braucamo daļu, bērns fokusē skatienu uz kādu objektu vai arī otrā ceļa/ielas pusē esošu pazīstamu personu, kā rezultātā nepamana transportlīdzekļus, kas tuvojas no sāniem;

•    bērns inerces dēļ no drošas zonas izskrien nedrošā;

•    pārvietojoties grupā, bērni paļaujas uz priekšā esošajiem, tāpēc nepievērš uzmanību tam, kas notiek uz ceļa braucamās daļas.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas