Codes pamatskolā audzēkņu skaits saglabājies, visus gaida jauni izaicinājumi 5

Jaunais mācību cēliens vakar, 1. septembrī, sācies visās mūsu četru novadu skolās. «Bauskas Dzīve» 1.septembra rītā bija Bauskas novada Codes pamatskolā. Te bērnus un jauniešus sagaidīja ar pozitīvu skatu – skolēnu skaits saglabājies, pietiekami liela 1. klase, un audzēkņi ir gatavi potenciālajiem šī gada izaicinājumiem.

Pagājušajā gadā Codes pamatskolā mācības sāka 122 audzēkņi, šogad – 123. Pirmajā klasē mācīsies 12 skolēnu, savukārt izlaiduma, 9. klasē – 19 audzēkņu.

Mācību gada sākuma svinīgais pasākums notika Codes pamatskolas sporta laukuma tenisa kortos. Ņemot vērā situāciju, atsevišķi stāvēja skolēni un vecāki. Vecāki arī pēc pasākuma negāja uz klases telpām un gaidīja savus bērnus pie skolas.

Mācību iestādes direktore Laila Jurcika atzina, ka jau iepriekš uz šiem gadiem rēķinājusies, ka būs daudz izaicinājumu un jauninājumu, kas šo laika posmu padarīs neparastu un trauksmainu, īpaši ņemot vērā kompetenču izglītības ieviešanu, bet tomēr ar «Covid-19» pandēmiju nebija rēķinājusies. «Mums būs ļoti daudz jāsadarbojas kopā – skolēniem, skolotājiem un vecākiem,» atzina direktore.

Pašiem mazākajiem skolēniem – pirmklasniekiem – izglītības iestāde dāvināja mācību starta komplektu – skolotājas Leldes Tirzmales tamborētu grāmatzīmi, zīmuli, pildspalvu, burtnīcas un vēl šo to. Viņus sveica arī Codes pagasta pārvaldes vadītāja Dace Šķiliņa un darbiniece Solvita Rotberga, katram dāvinot pa gardumam.

Pirmās klases audzēkņa mamma Kristīne Laveniece pastāstīja, ka izglītības iestādi izvēlējusies vairāku iemeslu dēļ. Vispirms jau tāpēc, ka tā ir vistuvāk dzīvesvietai un arī pirmsskolas izglītības grupiņas tepat apmeklēja, piesaistījušas arī skolas spēcīgās puses. «Šeit nav daudz bērnu, nav pārblīvēts, ar katru bērnu pedagogs var vairāk individuāli strādāt,» stāsta K. Laveniece. Viņa atzīst, ka labi vērtē arī to, ka skola nav pilsētas teritorijā.

Svinīgo pasākumu izmantoja arī, lai pateiktos par paveikto iepriekšējā gadā. Šajā gadījumā tas bija par makulatūras vākšanu – ar vairāk nekā desmit tonnām savāktās makulatūras Codes pamatskola bija piektajā vietā Zemgales reģionā un labākā Bauskas novadā. «Tie ir nenocirsti 187 koki, ietaupītas 4,5 tonnas ūdens un 288 tūkstoši kilovatu elektrības,» stāstīja L. Jurcika.

Individuāli visvairāk papīra savāca iepriekšējā gada 2. klases audzēknis Jānis Mārcis Grīnvalds un viņa klasesbiedrs Jānis Tirzmalis, kā arī 4. klases skolniece Sintija Strode. Tomēr klašu vērtējumā visvairāk makulatūras atnesa 8. klase, otrajā vietā 5. klase, savukārt trešā 4. klase. Tiesa, arī 2. klase ieguva balvā kliņģeri, jo viņu klasē bija vislielākais savāktais makulatūras apjoms uz vienu skolēnu.

Tikmēr 9. klases audzinātāja Egita Kanapecka pirmo tikšanos ar audzēkņiem sāka ar atgādinājumu par nākamā gada eksāmeniem. «Nedomājiet, ka valdība jums vēlreiz ļaus nelikt eksāmenus, kā tas bija šovasar!» uzsvēra klases audzinātāja.

Lielākā daļa skolēnu gan atzina, ka viņiem labāk paticis izglītoties attālināti. «Varēja pats izvēlēties laiku, kad mācīties. Saplānojot savu dienu, kā labāk, bija vieglāk,» atzina Kristija Anna Kalniņa. Dažiem gan attālinātā mācīšanās ne visai gāja pie sirds. «Bija garlaicīgi un ļoti daudz jāmācās,» tā Ralfs Strazdiņš. Jaunieši atzina, ka labprāt pieņemtu attālināto mācīšanos arī ierastajā stundu plānojumā, piemēram, tā varētu strādāt piektdienās.

Klasei attālinātās mācīšanās laikā sekmes pārsvarā uzlabojušās, bet E. Kanapecka nav pārliecināta, ka to var vērtēt viennozīmīgi pozitīvi. «Kopā ar dažiem skolēniem mājās mācījās visa ģimene. Turklāt sekmes nebūt neuzlabojās visiem – bija, kas mājās netika galā. Un no skolotājām tas prasīja ļoti daudz darba,» teic pedagoģe. Tomēr šogad vismaz pāris dienu mēnesī mācīšoties attālināti, lai audzēkņi neaizmirstu prasmes, jo pastāv iespējamība, ka vīrusa izplatība piespiedīs atkal mācīties  attālināti.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Codietis

.Ta skola ir piniga d....aaTur ir bardaks.Aiz skolas sturiem smekee.Vai tad jurcika ir aizmirsusi par tiem apskurbusajiem skoleniem.

pirms 8 mēnešiem, 2020.09.08 07:57

Code

Pirms kautko gudri komentēt, iemācies rakstīt..pajoliņ..????

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.29 08:10

Vietējās ziņas