Codes pamatskolas nometnē «Vitamīnu vasara» bērniem atkalredzēšanās prieks

Visu šo nedēļu jau esošie un topošie Codes pamatskolas audzēkņi darbojas skolas organizētajā nometnē.

Nometne audzēkņiem norit no 2. līdz 6. augustam, un tās mērķis ir attīstīt saskarsmes, komandas darba, līderu prasmes laikā, kad lielākā daļa mācību gada bija jāpavada pie datora mājās. Visu nedēļu nometnē darbojās jaunie pirmklasnieki, kas tikai septembrī sāks mācības Codes pamatskolā, un sākumskolas skolēni līdz 4. klasei.

Pirmdien dalībnieki darbojās radošajās grupās un piedalījās sporta svētkos, otrdien bija pārgājiens, orientēšanās pa Codes ciemu, trešdien nodarbības vadīja mūzikas un vizuālās mākslas skolotājas, pēcpusdienā noritēja aktivitāte «Dabas daudzveidība», ceturtdien visi dodas ekskursijā uz Tērvetes dabas parku, bet piektdien būs veselību veicinošā, izzinošā viktorīna «Ogas un augļi – mūsu draugi», apliecību saņemšana un jautrā diskotēka.

Codes pamatskolas direktore Laila Jurcika sarunā ar «Bauskas Dzīvi» atklāja, ka bija piedāvājums no valsts organizēt nometnes «Covid-19» seku likvidēšanai skolēniem, bija pieejams finansējums, un skola pieteicās.

«Valsts finansēja bērna dienas aktivitātes 19 eiro vērtībā. Nosacījumi bija, ka nometnei jārit vismaz piecas dienas un tajā nevar piedalīties vairāk par 30 bērniem. Seši dalībnieki ir jaunie pirmklasnieki, viņiem šis jau ir adaptācijas periods, un, sākot mācības septembrī, viņiem būs vieglāk iekļauties jaunajā kolektīvā. Daudzas šeit ir daudzbērnu ģimeņu atvases, ir arī repatriantu bērniņš, bāreņi, trūcīgie, visi skolēni mums ir vienādi mīļi un tuvi,» saka L. Jurcika, «vecāki bija sajūsmā par iespēju bērnam piedalīties nometnē, arī pašiem skolēniem patīk. Dzirdot bērnu čalas skolā, sajūsminājos, jo skolēnus nebiju redzējusi no Ziemassvētkiem.»

Otrdien «Bauskas Dzīve» devās uz Codi, kur nometnes dalībniekiem pa ciema teritoriju norisinājās orientēšanās un iepazīšanās ar Codi. Pie vietējās baznīcas «Bauskas Dzīve» satika nometnes vadītāju Lindu Jakutāviču ar skolēniem.

«Mēs vēlamies, lai bērni atgūst to, ko pa šo attālināto mācību procesu bija zaudējuši. Mēs viņus «ievedam» radošajā dzīvē, parādām ko jaunu. Nometnē piedalās 26 skolēni. Cenšamies, lai katras dienas pēcpusdiena mums ir ārpus telpām, lai gan rīts ir pavadīts skolā,» pastāstīja L. Jakutāviča.

«Bauskas Dzīve» orientēšanās aktivitāšu laikā satika Jāni Mārci Grīnvaldu un Sāru Bukni, kas ir nometnes dalībnieki. «Man šī nometne liekas interesanta. Ļoti patika pārgājiens, kur meklējām dažādus objektus ciemā un atbildējām uz jautājumiem,» sacīja trešklasnieks J. M. Grīnvalds, «forši, ka atkal varēju satikt savus klasesbiedrus, kurus nebiju redzējis ilgu laiku.»

Arī pirmklasniecei Sārai Buknei aktivitātes nometnē šķita ļoti interesantas. «Vislabāk man atmiņā palika sporta diena, kur ar draugiem un klasesbiedriem pildījām dažādus sportiskus uzdevumus. Priecājos, ka varēju satikt savas draudzenes, lai gan skolā klātienē mācīties es tomēr negribētu, labāk mācīties mājās,» teic nometnes dalībniece Sāra.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas