Codes un Iecavas skolēni starp čaklākajiem makulatūras vācējiem Zemgalē

Noslēgusies «Zaļās jostas» rīkotā Vislatvijas makulatūras vākšanas konkursa «Tīrai Latvijai» 2019/2020. mācību gada sezona, kurā vairāk nekā 100 tūkstoši bērnu kopā ar ģimenēm pārstrādei savāca 907 tonnas un 79 kilogramus makulatūras. Konkursā piedalījās 407 izglītības iestādes no visas Latvijas, sniedzot nozīmīgu ieguldījumu tīrākas vides veicināšanā, atkritumu šķirošanas iemaņu uzlabošanā un resursu taupībā, portālu informēja SIA «Zaļā josta» mārketinga vadītāja Laima Kubliņa.

Viņa pastāstīja, ka Zemgales reģionu konkursā pārstāvēja 83 izglītības iestādes, pārstrādei nogādājot 213,496 tonnas makulatūras. Visvairāk makulatūras Zemgales reģionā šogad savāca skolēni no Staļģenes vidusskolas. Savācot 28,354 tonnas nevajadzīgu papīru, izcīnīta 1. vieta valsts mērogā pēc visvairāk savāktā makulatūras apjoma. Tas ir gandrīz trīs reizes vairāk makulatūras, nekā savākusi otra aktīvākā Zemgales reģiona mācību iestāde – Codes pamatskolā savāktas pārstrādei 9,919 tonnas makulatūras. Savukārt Iecavas novada pirmsskolas izglītības iestādes «Dartija» audzēkņi savākuši 7,220 tonnas makulatūras.

L. Kubliņa norādīja, ka aktīvākais novads makulatūras vākšanā Zemgalē arī šajā mācību gadā, līdzīgi kā pērn, ir Jelgavas novads. Piedaloties 20 izglītības iestādēm no Jelgavas pilsētas un Jelgavas novada, pārstrādei nogādātas 76,74 tonnas makulatūra.

Labi sasniegumi makulatūras vākšanā arī Bauskas pilsētas un novada mācību iestādēm. Makulatūras vākšanas konkursā piedaloties 7 mācību iestādēm no Bauskas novada, savāktas 22,373 tonnas makulatūras. Lielāko pienesumu novadā sniedza Codes pamatskola, kuras audzēkņi pārstrādei nodeva 9,919 tonnas makulatūras – tas ir apmēram 2 reizes vairāk, nekā pagājušā mācību gadā. Bauskas pilsētas pamatskolas audzēkņi pārstrādei savāca 3,24 tonnas makulatūras, Bauskas sākumskolas skolēni savāca 3,2 tonnas makulatūras, Bauskas novada pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādes «Zīlīte» audzēkņi ar vecāku palīdzību pārstrādei savāca 3,164 tonnas nevajadzīgu papīru.

«Makulatūras vākšanas konkurss «Tīrai Latvijai» kļuvis par vienu no nozīmīgākajiem vides projektiem, kurā ik gadu iesaistās simtiem mācību iestāžu no visas Latvijas. Šogad aizvadīts 16. konkursa norises gads, kas vainagojies ar 907 tonnām savāktas makulatūras, kas pārtapusi jaunā papīrā, siltumizolācijas materiālos, jaunos papīra un kartona izstrādājumos, ietaupot ievērojamu ūdens un elektrības daudzumu, kā arī ietaupot naudu un paglābjot tūkstošiem koku no nociršanas,» skaidro «Zaļā josta» pārstāve Laima Kubliņa.

Makulatūras vākšanas konkursu «Zaļā josta» rīkoja jau 16. gadu. Lai arī ārkārtas stāvokļa iestāšanās valstī nozīmīgi apgrūtināja skolēnu savāktās makulatūras izvešanu no slēgtajām mācību iestādēm, tomēr konkursa rezultāti apliecina bērnu nozīmīgo ieguldījumu tīrākas vides veicināšanā. Konkursa «Tīrai Latvijai» ietvaros aizvadītajā mācību gadā «Zaļā josta» ar bērnu un jauniešu palīdzību izglāba no nociršanas gandrīz 17 tūkstošus koku, ietaupīja 4 miljonus litru ūdens un pārstrādes procesā ieguva 698 tonnas pārstrādāta papīra un citu makulatūras šķiedras izstrādājumu, liecina konkursa organizatpru aprēķini.

Makulatura.jpg


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas