Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Codieši uzvar velosipēdistu sacensībās 3

Jauno satiksmes dalībnieku sacensības Latvijā notiek 20 gadus. Taču jubilejas pasākums Bauskā pulcēja neredzēti maz komandu - ieradās trīs skolu pārstāvji. Sacensības, kurās jaunajiem velosipēdistiem jāapliecina ceļu satiksmes noteikumu zināšanas un jāpārliecina par braukšanas iemaņām un velosipēda tehniskā stāvokļa pārzināšanu, organizē valsts akciju sabiedrība «Ceļu satiksmes drošības direkcija». Sacensību dalībnieki ir 2001. - 2003. gadā dzimušie skolēni.Vecumnieku novada Skaistkalnes vidusskolas audzēkņi stāstīja, ka aukstajā laikā apguvuši teorētiskās zināšanas, praktiskajiem treniņiem vēlā pavasara dēļ bijis maz laika. «Ar velosipēdu braucu kopš piecu gadu vecuma. Tagad ļoti labi zinu ceļu satiksmes noteikumus,» stāstīja 5. klases audzēknis Normunds Balodis. Noteikumu zināšanas bija labas, bet braukšanas prasmes skaistkalniešus «iegāza» - viņi ierindojās trešajā vietā. Otro vietu ieguva Iecavas vidusskolas jaunie velosipēdisti. Uzvarētāju godā - Bauskas novada Codes pamatskolas audzēkņi. Izšķirīgo pārsvaru viņi izcīnīja šķēršļu joslā, parādot ļoti veiksmīgas velosipēda vadīšanas prasmes. Palīdzēja arī pieredze - skaistkalnieši sacensības piedalījās pirmo reizi, bet Codes un Iecavas komandu daudzi velosipēdisti startēja otro gadu. Valsts akciju sabiedrības «Ceļu satiksmes drošības direkcija» Bauskas nodaļas priekšnieks Ingurs Kugrēns atzina, ka nelielais komandu skaits ir nepatīkams pārsteigums. Citās sacensību vietās no dažām skolām ierodas pat četras komandas, no mūsu novadu lielajām skolām atsaukusies tikai Iecavas vidusskola. «Iegūstot tiesības, pusaudži 12 gadu vecumā kļūst par pilnvērtīgiem satiksmes dalībniekiem. Šīs sacensības ir ļoti laba iespēja jau laikus apgūt velosipēda vadīšanas prasmes un satiksmes noteikumus,» tā I. Kugrēns. Mazais dalībnieku skaits liecina, ka interese par riteņbraukšanu ir mazinājusies.  Codes pamatskolas komanda ieguva tiesības piedalīties Latvijas finālsacensībās. Tās 7. un 8. jūnijā notiks Rīgas Tehniskās universitātes atpūtas bāzē «Ronīši» Engures novada Klapkalnciemā.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

ATU-28

,,ŠIS BŪS PĒDĒJAIS DEPUTĀTA MANDĀTS KOLUŽAM!" l

pirms 7 gadiem, 2013.04.22 21:50

un ko izglītības pārvalde?? vai tad absolūti nemaz neiesaistījās, nenokoordinēja šo pasākumu? JAU ATKAL stāvēja malā un pat nenoraudzījās????
un ta vēl apvainojušies, ka to kantori likvidē

pirms 7 gadiem, 2013.04.22 07:29

kugrēnam

nevajag nepatīkamio brīnītes
bet kaut biku biku pastrādāt
aicinot. rosinot skolas piedalīties
piedāvājot palīdzību komandu sagatavošanā.
kugrēna vienīgais nopelns šajās sacensībās ir copy paste
elektroniskās vestules pārsūtīšana, kas atnākusi no rigas, uz skolām
kugrēnam nav pamata satraukties
kā pats strādā. tāda ir atdeve

pirms 7 gadiem, 2013.04.20 15:29

Vietējās ziņas