Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Codiešus satrauc ātrgaitas transporta koridors 6

Bauskas novada jaunā teritoriālā plānojuma publiskajā apspriešanā Codē 17. oktobra rītā bija sanākuši ap desmit vietējo ļaužu. Interesi izrādīja galvenokārt pagasta zemnieki. Bauskas novada administrācijas speciāliste Daina Nikolājeva sacīja, cik būtiski ir tieši pašlaik pārbaudīt plānus un kartes, kā arī paust savu viedokli. Viņa precizēja pirmajā publiskajā diskusijā Vecsaulē neizpratni radījušos nosacījumus. Ne tuvāk kā trīs kilometrus no ciema vai vienu kilometru no viensētas nedrīkst būvēt lielus intensīvās lauksaimniecības ražošanas objektus. Kūti pāris lopiem savā teritorijā zemnieks var būvēt. Sanākušajiem tika paskaidrotas pagasta plānos veiktās izmaiņas, likvidējot ciemu statusu Strēļiem, Ilziņiem, Rudzrogām, Ciņiem. Vienlaikus tika uzsvērts, ka individuālo māju īpašniekiem ciemos, kur izbūvēta centralizētā ūdensapgāde un kanalizācija, būs obligāti jāpieslēdzas kopējiem kanalizācijas tīkliem. Izņēmums būs gadījumi, ja saimnieks pats savā īpašumā nodrošina kanalizācijas bioloģisko attīrīšanu. Zemniece Ieva Litiņa norādīja uz vairākām neprecizitātēm, kļūdām plāna formulējumos un ieteica veikt labojumus.Pašvaldības speciālisti vērsa codiešu uzmanību uz kartēs iezīmēto transporta koridoru, kur nākotnē plānots būvēt jaunu ātrgaitas automaģistrāli, kā arī dzelzceļa līniju. Bauskas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Feldmanis skaidroja, ka ar Satiksmes ministriju panākta vienošanās abus transporta veidus savietot vienā koridorā: «Pašlaik mums ir uzdevums plānā iezīmēt šo koridoru, kurā noteikti dažādi ierobežojumi. Kad sāks izstrādāt tehnisko projektu, vairāk uzzināsim par abu maģistrāļu izvietojuma detaļām.» I. Litiņa interesējās, kādas un kur būs iespējas šķērsot šo transporta koridoru. Īpaši viņu satrauc iecerētā dzelzceļa līnija. Arī Tamārai Lagužniecei bija iebildumi par vēlmi maģistrāles būvēt pa privātīpašnieku zemi, nevis valsts mežu. Plānā redzams, ka jaunie ceļi iezīmēti tieši līdzās viņas mājai.  Zemnieks Atis Slakteris pieprasīja sanāksmes protokolā ierakstīt Codes zemnieku prasību izveidot maģistrālei vairākas divlīmeņu šķērsošanas iespējas: «Ja mēs tagad to strikti nepieprasīsim un par to necīnīsimies, vēlāk jau būs par vēlu. Mēs gribam būt informēti par ceļu tehnisko projektu izstrādes gaitu, lai varētu sniegt savus priekšlikumus.»Nākamā Bauskas novada jaunā teritoriālā plānojuma publiskā apspriešana paredzēta 18. oktobrī plkst. 10 Īslīces pagasta bibliotēkā «Rītausmas».

Pievieno komentāru

Komentāri 6

jaakam

Ar plānojumu iespējams iepazīties šeit - http://www.bauska.lv/i.php?id=1157

pirms 8 gadiem, 2011.10.18 15:18

Kādiem Saulkrastiem, tas kas būs te Saulkrasti ne tuvu nestāv. Te būs riktīga miruši zona vairāk kā puskilometra platumā mīlīši!
Tā kā pēc fakta - būt vai nebūt vairs variantu nav, te ir skaidrs, ka BŪT, tad par to ko novads varētu "izsist" no projekta "īpašniekiem" tā teikt kā mateirālo un morālo kompensāciju. Cerams, ka nākamajam sasaukumam (jo tā jau visdrīzāk būs viņu kompetence) pietiks prāta un gribas lai tā kaŗtīgi izpurinātu tos VIA un RAIL Baltic ieceru autorus!

pirms 8 gadiem, 2011.10.18 15:16

apvedceļš ir pilnīgs sviests , cietīs viss novads , paskataties uz saulkrastiem dzīvība ir tikai vasarā 2 mēn pārējā laikā pilnīgs tukšums
,
,

pirms 8 gadiem, 2011.10.18 14:49

es

www.bauska.lv, kā arī Bauskas domē, mājas lapā ir info kur meklēt D.Nikolājevu:)

pirms 8 gadiem, 2011.10.18 13:17

jaaks

Vai kads var paskaidrot, kur var iepazities ar planojumu?

pirms 8 gadiem, 2011.10.18 12:35

zemnieks Juris Divhektārnieks

Gribu iebilst. Īsti nezinu , par ko, bet ļoti gribu.

pirms 8 gadiem, 2011.10.17 23:28

Vietējās ziņas