Codiete Daira Jātniece piedalīsies Maizes godos Brīvdabas muzejā 4

Maizes godos Brīvdabas muzejā Rīgā svētdien, 23. augustā, līdztekus citiem amata meistariem būs sastopama arī codiete Daira Jātniece. Zemgales sētā latviskā kultūras mantojuma saimniece cienās visus ar virteņiem.
 
«Tos darināšu no pilngraudu kviešu miltiem, pildījumā būs biezpiens. Klāt vēl būs šīs vasaras saule, saimnieces mīlestība. Domāju, ka svētku apmeklētāji to novērtēs,» tā par savu dalību Maizes godos «Bauskas Dzīvei» pastāstīja D. Jātniece.

Ar vīru Arnoldu Jātnieku viņa saimnieko Codes pagasta zemnieku saimniecībā «Vaidelotes». Pašlaik ir karstākais ražas laiks. D. Jātniece paskaidroja, ka par šīs vasaras graudu birumu sūdzēties nevar. Miltu pietiks maizītei, virteņiem, pīrāgiem un citiem gardumiem.

Maizes godos Brīvdabas muzejā apmeklētājiem būs iespēja iepazīt graudu apstrādes darbus un dziesmas, maizes un citu graudu produktu gatavošanas tradīcijas no dažādām Latvijas vietām. Vidzemes sētā varēs izzināt, kā kūla labību Rizgu rijā, kā mala maltuvē un kā berza graudus ar graudberžiem. Latvisko godu rīkotāja Vivita Kepse mācīs vārīt «kāzu putru». Dziesmās un rotaļās ikviens varēs iesaistīties ar folkloras kopu «Artava» no Ogres Andra Kapusta vadībā.

Nidas dūmistabā būs vērojami malēju darbi un dziesmas ar folkloras kopu «Mālis» no Mālpils. No Ates dzirnavām atbraukušie atvedīs īstu kuļmašīnu un pa īstam kuls labību. Priedes krogā saimniekos latviskā kultūras mantojuma saimniece Ilze Briede, kas atjaunotajā maizes krāsnī ceps saldskābmaizi. Maizes godināšanā pie lielā saimes galda dziesmās un dejās sanākušos iesaistīs folkloras kopa «Rikši» no Rēzeknes.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

aga

lai nu veicaas labaak, nekaa latvju saimniecees!)))))

pirms 5 gadiem, 2015.08.21 15:10

novēlam

Jātnieces kundzei piedalīties šovos un uzvarēt tajos, lai var atbrīvot deputātu vietu, no kura viņa nesaprot neko, gribēšu pirms nākamajām vēlēšanām dzirdēt atskaiti par to, ka nelietderīgi iztērējot 700 tūkstošus euro, tautas kalpone ieteica paskandēt tautasdziesmas???

pirms 5 gadiem, 2015.08.21 15:39

Jātiecei labāk sanāk cep maizi nevis kult tukšus salmus novada domē

pirms 5 gadiem, 2015.08.25 07:07

Vietējās ziņas