Codietes uzvar viktorīnā «Zini vai mini»

Bauskas novada Īslīces pagasta kultūras namā aizvadīta viktorīna «Zini vai mini», ko rīkoja biedrība «Laiks jauniešiem». Pasākuma vadītāja lomā bija pagasta jaunatnes darbinieks Gints Jankovskis, un lielu palīdzību sniedza kultūras nama kolektīvs.

Viktorīnā, kas notika 18. jūlijā, piedalījās 17 komandas no Bauskas un citiem novadiem. Sanākušos izklaidēja bērnu popgrupa «Sapnītis» un dziedātāja Sabīne Berezina.

Komandās bija no trim līdz sešiem dalībniekiem, turklāt dažādās vecuma grupās. Pasākums bija sagatavots pamatīgi – tas ilga četras stundas. Jautājumi viktorīnā bija par dažādām tēmām – latviešu filmu citāti, Latvijas prezidenti, valsts Ministru kabinets, dziesmas, dziesmu nosaukumi, personības, mīklas un daudz kas cits. Pēc katras kārtas G. Jankovskis informēja par pareizajām atbildēm.

Uz viktorīnu bija ieradusies arī komanda no Rīgas apkaimes «Ķekavas kvartets», kas apvienoja gan Ķekavas, gan Ogres, gan Dzērumu iedzīvotājus. «Esam noilgojušies pēc cilvēkiem, pēc izklaides. Te jūtamies atpūtušies un laimīgi, ka varējām no ikdienas darba izvēdināt galvu kādā pasākumā,» atzīst komandas dalībniece Sandra Jankovska. Sandra Žuņa uzskata, ka svarīgi esot arī tas, ka kultūras nama zālē galdi izvietoti pietiekami atstatus, tādējādi tiek ievērotas arī drošības normas.

Dalībniekiem bija dažādi iemesli, lai iesaistītos viktorīnā Īslīcē. Citi vēlējās izmēģināt savus spēkus, citi vienkārši izklaidēties, bet vēl citiem šādi pasākumi jau ir ierasti un uzkurina sacensību garu.

Jauniešu komandai «Piecstūris» kapteine bija Katrīna Kazlauska. Viņa sludinājumu par viktorīnu ieraudzījusi internetā un sākusi veidot komandu dalībai pasākumā. Galvenā doma bijusi panākt daudzpusību zināšanās. «Domāju, ka veicas ļoti labi. Galvenais, lai ir jautri, un jautra kompānija arī uzlabo rezultātus,» teic K. Kazlauska.

Kopā ar Mežotnes pagasta jauniešiem ieradusies bija pagasta jaunatnes darbiniece Dagnija Černaja. Komandu tā arī sauca – «Mežotnes pagasts». Jaunieši atzina, ka visvieglāk esot bijis atminēt visus profesiju nosaukumus, labi arī esot veicies politikā. Grūtāk esot bijis ar dziesmām, kuras spēlēja atpakaļgaitā, un bija jāuzmin, sarežģīti bijis arī pazīt pēc aprakstiem personības.

Noslēgumā G. Jankovskis vispirms nosauca komandas, kas nav iekļuvušas pirmajā pieciniekā. Tā ar gandarījuma balvām aizgāja vienības «Riverside Lions», «NFK», «Pēdējā brīdī», «Mūsējie», «Dzidrie», «Jaunieši», «Mēs minam», «Naktsmaiņa», «Mūsas ielas rezidence».
Piektajā vietā ar 132 punktiem vietējie no Rītausmām «Jautrie bebri». Komanda ieradusies vienkārši paskatīties, kā veiksies, un izdevās ļoti labi. Ceturtajā vietā ar 138 punktiem komanda no Bauskas –  «Ideāla kompānija», kas tikai par vienu punktu atpalika no trešās vietas «Meitenes no Marsa».

Otrajā vietā atkal Īslīces pagasta komanda «Savējie Jānis» ar 142 punktiem, bet pārliecinoša uzvara ar 150 punktiem Codes pamatskolas vienībai «Ar franču vieglumu». Kā atzina Codes pamatskolas direktore Laila Jurcika – komanda jau ir iespēlējusies, tai ir panākumi, pagājušajā gadā iekļuva viktorīnas «Prāta spēles» Latvijas finālā. Tāpēc arī šoreiz galvenā doma bija par uzvaru.

«Izskatās, ka mūsu biedrības aktivitātes ir labi apmeklētas. Noteikti, ka centīsimies vismaz reizi mēnesī organizēt kādus pasākumus,» noslēgumā pauda G. Jankovskis.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas