Covid-19 dēļ Vecumnieku vidusskolā ievieš attālinātās mācības 5

Vecumnieku vidusskolas 1. – 6. klašu audzēkņi no ceturtdienas, 19. novembra, izglītības iestādi klātienē neapmeklē. Arī Vecumnieku mūzikas un mākslas skolā un Sporta skolā bērniem, kuri ir Vecumnieku vidusskolas audzēkņi, nodarbības nenotiks. Kādam sākumskolas pedagogam «Covid-19» tests bijis pozitīvs, līdz ar to skolēniem noteikts kontaktpersonas statuss un jāievēro mājas karantīna.

Kopš 26. oktobra attālināts mācību process visā Latvijā jau tiek organizēts 7. – 12. klašu jauniešiem, taču pēc valsts svētkiem nu visu vecuma posmu skolēni Vecumnieku vidusskolā vispārējās pamatizglītības un vidējās izglītības programmas apgūs attālināti. Novadā lielākās vidusskolas audzēkņi klātienē nevar apmeklēt arī nodarbības Vecumnieku mūzikas un mākslas skolā un Sporta skolā. To nosaka novada domes priekšsēdētāja Gunta Kalniņa izdotais rīkojums, kas paredz no 19. līdz 27. novembrim Vecumnieku vidusskolas 1. – 6. klašu skolēniem, Mūzikas un mākslas skolas un Sporta skolas audzēkņiem no Vecumnieku vidusskolas mācību procesu organizēt attālināti. Pirmsskolas izglītību šīs pārmaiņas neskar, un bērnudārza grupas Vecumniekos strādā ierastajā režīmā.

Jānis Kovals, Vecumnieku novada domes priekšsēdētāja vietnieks, «Bauskas Dzīvei» skaidroja, ka «Covid-19» tests izrādījies pozitīvs kādam pedagogam, kurš pirms tam bijis saskarē ar piecām sākumskolas klasēm. Līdz ar to par kontaktpersonām uzskatāmi visi šo klašu audzēkņi, kam piektdien, 13. novembrī, šis skolotājs vadījis stundas. Sasirgšanas simptomi pedagogam parādījušies vēlāk, un veiktais tests apliecinājis «Covid-19» infekciju. «Lai pēc iespējas ātrāk varētu atgriezties ierastajā ritmā, pieņemts lēmums 1. – 6. klašu skolēniem līdz 27. novembrim mācības organizēt attālināti. To noteicis arī Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC),» uzsver J. Kovals.

Viņš atzīmēja, ka iestādes vadība individuāli devusies veikt «Covid-19» testu, lai gūtu sirdsmieru un varētu strādāt. Ievadītas arī sarunas par iespēju kolektīvā organizēt siekalu paraugu ņemšanu, lai noskaidrotu, vai nav notikusi inficēšanās ar koronavīrusu. Inkubācijas periods ir piecas sešas dienas, un pašlaik būtu lietderīgi veikt testēšanu. «Lai organizētu siekalu nodošanu pārbaudei, jāraksta iesniegums SPKC. Tā kā 18. novembris bija brīvdiena, neesmu informēts, vai saņemts apstiprinājums par šī alternatīvā testa pielietošanu kolektīvai pārbaudei izglītības iestādē,» pauda pašvaldības pārstāvis.

Vecumnieku vidusskolas direktors Aivars Ķiņķevskis skolēnu vecākiem vēstuli izsūtījis 17. novembra vakarā. Tajā pausts: «Slimību profilakses un kontroles centrs informē, ka sakarā ar «Covid-19» saslimšanas gadījumu kolektīvā, Jūsu bērnam noteikts kontaktpersonas statuss. Epidemioloģiskās drošības likuma izpratnē kontaktpersona ir cilvēks, kurš ir bijis tiešā vai netiešā kontaktā ar infekciozu personu vai uzturējies epidēmijas perēklī un kuram ir bijusi iespēja inficēties. Lai ierobežotu turpmāku infekcijas izplatīšanos, Jūsu bērnam nepieciešams līdz šī gada 27. novembrim ievērot mājas karantīnu.»

Tālāk tekstā skaidrots, kā «jāuzvedas» kontaktpersonai, kam noteikta mājas karantīna, proti, jāuzturas dzīvesvietā vai citā uzturēšanās vietā, lai nepakļautu citas personas inficēšanās riskam, nedrīkst veidot tiešus kontaktus ar citiem cilvēkiem (uzņemt viesus, doties privātās vizītēs, uz izglītības iestādi, sabiedriskām un publiskām vietām un telpām, kur uzturas daudz cilvēku), jāievēro SPKC epidemiologa un ārsta norādījumi.

«Tuvākajā laikā Jūsu bērna ģimenes ārstam tiks sniegta informācija par medicīniskās novērošanas nepieciešamību un veicamajiem piesardzības pasākumiem. Epidemioloģiskās drošības izpratnē medicīniskā novērošana ir inficēšanās riskam pakļauto personu veselības regulāra pārbaude infekcijas slimības inkubācijas periodā. «Covid-19» gadījumā ģimenes ārsts īsteno medicīnisko novērošanu attālināti, telefoniski sazinoties ar bērna vecākiem,» teikts vēstulē.

Vecumnieku novadā aizvadītajā diennaktī reģistrēti 5 jauni inficētie, un kopumā 14 dienu kumulatīvais saslimušo skaits Vecumnieku pašvaldībā pašlaik ir 13 cilvēki, liecina SPKC apkopotie dati.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas