«Covid-19» sasniedz pansionātu «Atvasara» Vecumniekos 21

Veco ļaužu un invalīdu pansionātā «Atvasara» Vecumniekos konstatēta saslimšana ar «Covid-19». «Inficējušies 17 klienti un viens darbinieks,» «Bauskas Dzīvei» apliecināja Zaiga Švāģere, iestādes vadītāja.

Lai gan ļoti stingri ievēroti visi noteikumi un epidemioloģiskās prasības, dzīve ritējusi aiz slēgtām durvīm un viss bijis kārtībā, kā pirms Ziemassvētkiem laikrakstam pauda Z. Švāģere, pagājušajā nedēļā veiktā testēšana atklājusi – «Covid-19» tomēr sasniedzis «Atvasaru».

Jau labu laiku pansionātos vērojams «Covid-19» uzliesmojums, kas skāris arī aprūpes centrus Bauskā un Iecavā, taču sociālās aprūpes iestādei Vecumniekos salīdzinoši ilgi bija izdevies izsargāties no šīs ligas. 21. janvārī infekcijai raksturīgie simptomi parādījušies vienai no aprūpētājām un tests apliecinājis, ka viņa saslimusi.

«Pirmdien, 25. janvārī, veikta darbinieku atkārtota testēšana. Redzēs, kādas ziņas saņemsim otrdien,» teic pansionāta vadītāja. Klienti un personāls regulāri tika pārbaudīti. Konstatējot, ka «Covid-19» pozitīva ir aprūpētāja, sestdien, 23. janvārī, veikts skrīnings visiem klientiem un svētdien saņemtie rezultāti vēstīja, ka ir 17 sasirgušo.

«Aprūpētāja ir nopietni slima un ārstējas ambulatori, viņai ir augsta temperatūra. Klientu pašsajūta ir normāla, slimība norit bez simptomiem. Temperatūru mērām divreiz dienā, ar pulsa oksimetru tiek noteikts skābekļa līmenis asinīs. Rīkojamies, kā to prasa šī brīža situācija,» pauž pansionāta vadītāja.

Svētdien organizēti darbi, lai pārkārtotu telpas, noslēgtu durvis, kas savieno abus korpusus; ēkas vecajā daļā uzturas veselie klienti, bet jaunajā izvietoti saslimušie. Arī darbinieki mobilizēti «frontes divās līnijās», katra maiņa strādā diennakti un ar kolēģiem no otras ēkas nesatiekas. Tie, kuri aprūpē slimniekus, pienākumus veic, lietojot pilnu drošības un aizsardzības ekipējumu, jo ar cilvēkiem ir jākontaktējas – viņi jābaro, jākopj, jādod zāles. Ja vēl kādam no personāla būs jādodas pašizolācijā vai karantīnā, vajadzēs meklēt papildspēkus. Pansionātam esot līdzekļi, lai uz laiku noalgotu darbinieku, taču lielākā problēma esot tādu atrast, uzsver Z. Švāģere. Iespējams, ar 50% piemaksu, ko sola «Covid-19» slimnieku aprūpētājiem, kādu izdosies piesaistīt, jo pamatatlīdzība par šo darbu ir neliela.

Iestādes vadītāja atzīst, ka nekad nebija domājusi, ka infekcijas slimība ir tik viltīga un var noritēt bez simptomiem. «Ceru, ka viegli tiksim cauri,» viņa teic.

Pansionātā «Atvasara» pašlaik ir 60 klientu, strādā 34 darbinieki, tostarp deviņi aprūpētāji.

Pievieno komentāru

Komentāri 21

Cimdiņš - duraciņs

WooW! Woow ! Vecumnieku mājas lapā neviena vārda nav teikts par to ka mūsu novadā gandrīz trešdaļu pansionāta klientu ķēris kroņa vīruss. Neviena vārda nav par iedzīvotāju “cepienu” soctīklos, ka bērni pašvaldības īpašumā tiek apdraudēti un no čigānkalna metas ar ragaviņām gandrīz zem baļķu vedēju riteņiem. Aizkustinoši, ka šos notikumus aizsedz daudz nopietnāks pasākums – cimdiņu-dūrainīšu gājiens ….

pirms mēneša, 2021.01.25 16:36

nezinu

kāds sakars ar informēšanu? , daunis Tu esi... Nu... Uzzināsi no www.vecumnieki.lv ka Vecumnieku pansionāts viens no pēdejiem ir kritis.. Tu uzreiz ņemsi un pakārsies? *** Tu esi un par ***u paliksi...

pirms mēneša, 2021.01.25 23:52

pēc atbildes uz komentāru secināms

ka ne tikai Bauskas pašvaldībā, bet arī Vecumniekos domē "sēž" personas ar izcilu intelektu un komunikācijas spējām, tik izcilu, ka patiešām žēl šo novadnieku, kuriem šie "speciālisti" un arī deputāti uzsēdušies uz kakla un cenšas vēl "pamācīt un noteikt diagnozi"

pirms mēneša, 2021.01.26 10:06

Ziediņa

Es nesaprotu par ko ir cepiens, par to, ka Jums personīgi neviens nepateica, ka pansionāta ir Covid-19 vīrus, vai par to, ka Bauskas dzīve cenšas sev uzcelt reitingus publicējot šāda veida rakstur ?
Pieļauju domu, ka pansionāta "Atvasara" vadība neatskaitās novada domei par katru mazāko sīkumu. Nu ir, ir tas vīrus, bet viņš ir pilnīgi visur !! VISUR ! Viņš ir katrā pansionāta, un vajadzētu tikai priecāties, ka ir saslimuši tikai 17 iedzīvotāji nevis visi ! Sakiet, vai tas mazinātu vīrusa izplatību, ja Jūs par to būtu uzzinājis no Vecumnieku avīzītes? Vai tas ko maina, ja to uzzinājāt no Bauskas dzīves ? Cilvēki slimos mazāk ? - NĒ !
Un "cimdiņu gājiens", manuprāt, ir ļoti labs. Vismaz kaut kas krāsains un košs šinī drūmajā ikdienā.

pirms mēneša, 2021.01.27 11:08

Zeķe

Ziediņai. Cimdiņu gājiens ir pilnīgs izsmiekls un tautas debilizācija, izlikšanās, kultūras dzīves darbības imitācija.. Un, jā, ja zinātu, ka Atvasarā ir Covid, tad nedotos uz veselības centru, jo pārāk jau tuvu šīs divas iestādes.

pirms mēneša, 2021.01.27 11:40

nu nu

UN kur tad to bērni vecāki, ka par saviem bērniem nu nepavisam nerūpējas un neredz ,ko tie dara?

pirms mēneša, 2021.01.27 17:40

to nezinu

Laikam tiešām jāiet kārties,mājaslapā pēc 4 dienām tomēr ielika info !

pirms mēneša, 2021.01.28 17:49

vīrusiņš

Īstais kronis jau atrodas domē, tie jau nezin, ja nav nekādas ziņas iedzīvotājiem. Paldies par ziņu BDz.

pirms mēneša, 2021.01.25 17:12

tttt

Ievazā aprupetājas,jo zemas algas dēļ raujas citos pansionātos.

pirms mēneša, 2021.01.25 20:36

...

Neraksti ,to ko nezini!Neviena citos pansionatos nestradā.

pirms mēneša, 2021.01.26 01:09

sarkanā krusta pansionāti

Re, Bauskas pašvaldība atdeva Derpeli ar filiālēm Sarkanajam Krustam, pašvaldībai galva nesāp, nav cilvēku nav problēmu.

pirms mēneša, 2021.01.26 09:06

www

aprūpētājus būtu jāsoda par slimības izplatīšanu.

pirms mēneša, 2021.01.26 11:22

...

Varētu padomāt, ka pansionāta telpās tikai aprūpētājas strādā.

pirms mēneša, 2021.01.26 17:53

tttt

nu kā ir 1 aprupetāja slima un 17 klienti ,jo vienai aprupetajai no 20 līdz ....klienti jāprupē un tas ir ari citos Bauskas nov.pansionātos jo taupa naudu ,a prieksnieku un speciālistu jūra katra pans.

pirms mēneša, 2021.01.28 20:58

PSRS

Vecumniekos kā PSRS laikos- publicē tikai Domei glaimojošus rakstus. Palasiet Vecumnieku Novada ziņas- tāds cukurūdens, ka šķebina! Vai presei nav jāizceļ problēmas? Taču nē- rakstām par NEKO , lai tikai nebūtu jāpaskatās taisnībai acīs. Zivs pūst no galvas...

pirms mēneša, 2021.01.26 13:05

vispār jau

šie pansionātu un aprūpes namu klienti ar likumu ir nodoti pašvaldību aprūpē, vien cita lieta, kam pašvaldības šos pienākumus deleģē tālāk. Būtu jāpaskatās, kā šī masveida saslimšana ar Covid korelē ar tādu lietu kā komendantstundas ievērošanu, vienā gadījumā cilvēki cenšas, bet otrā izrāda totālu pofigisnu, kaut katra aprūpējamā uzturēšanai pašvaldība, ka arī pats uzturamais izlieto vērā ņemamas summas. Kāda tad ir šo pašvaldību, arī bijušā Bauskas rajonā ietilpstošo attieksme pret saviem pienākumiem, maigi sakot dažāda?

pirms mēneša, 2021.01.26 14:20

To nezinu

Lasot Tavus izteikumus var secināt, ka esi analfabēts pamatizglītībā, ka neproti izteikties,šķiet visus burtus neesi apguvis, vai vienkārši tos nepazīsti. Gluži kā Vecumnieku mājaslapā un Novada Ziņās - kļūdu kļūdām un arī rokraksts ļoti līdzīgs !

pirms mēneša, 2021.01.27 09:43

andre

jāstājas arā no eiropas savienibas un tad nevajadzes nodarbotiues ar muļķībām

pirms mēneša, 2021.01.27 10:11

Ilga

Ilgojos pēc tiem laikiem, kad Vecumniekos pie stūres bija Melgaiļa kungs, tad vismaz varēja just rūpes par bēdās nokļuvušiem novada iedzīvotājiem un varēja saņemt palīdzību un labu, uzmundrinošu vārdu. Tagad tikai taisnojas, ka privātpersonām nevar palīdzēt, visu kaut kur pašu starpā jāsaskaņo. Nebeidzami saskaņojumi no viena kabinetā uz otru, no vienas Domes mājas uz otru. Saviesies vesels liekēžu bars!

pirms mēneša, 2021.01.27 10:35

Ilgai

Melgailis, kurš visiem solīja, bet neko nedarīja?

pirms mēneša, 2021.01.27 19:21

Vietējās ziņas