Covid-19 slimo klientu aprūpei pansionātā Vecumnieku novadā aprūpētājus meklē ar Sociālā dienesta palīdzību 2

Covid-19 slimo klientu aprūpei pansionātā "Atvasara" Vecumnieku novadā aprūpētāji tiek meklēti ar pašvaldības Sociālā dienesta palīdzību,  atklāja iestādes vadītāja Zaiga Švāģere.

Pašlaik pansionātā ir zināms par 17 Covid-19 slimniekiem, un pēdējā laikā saslimušo skaits nav palielinājies. No sasirgušajiem viens ir pansionāta darbinieks, 16 inficēto ir pansionāta klienti. Trīs no darbiniekiem ir kontaktpesonas, kas ievēro pašizolāciju.

Kopumā Vecumnieku novada pašvaldības pansionātā dzīvo 60 klientu vecumā no 38 līdz 98 gadiem.

Vīrusa ienākšana pansionātā automātiski radījusi sarežģījumus arī personāla nodrošināšanas jautājumā, jo darbinieku nepieciešams gandrīz dubultā, lai pēc iespējas nodrošinātu sanitārās prasības vīrusa izplatības ierobežošanai, atzina Švāģere. Pansionātā strādā kopumā 34 darbinieki, un pašlaik aprūpētāji tiek meklēti ar pašvaldības Sociālā dienesta palīdzību, tiek apzinātas arī citas iespējas, kā piesaistīt speciālistus.

Dezinfekcijas un individuālās aizsardzības līdzekļi pansionātam esot pietiekamā apjomā.

Slimību profilakses un kontroles centra dati liecina, ka 14 dienu kumulatīvais sasirgušo skaits Vecumnieku novadā ir 50 iedzīvotāji.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

pakalpojumi, pakalpojumiņi

ja atceramies, kā potenciāli apvienojamo pašvaldību vadība un tajās strādājošie ar putām uz lūpām stāstīja par savu svarīgumu pakalpojumu sniegšanu iedzīvotājiem? Tad kā īsti ir ar šiem pašvaldību pakalpojumiem, kuri visi ir par maksu, pie tam šo pansionātu prasītā samaksa par ik katru klientu dažviet jau pārsniedz tūkstoti eiro mēnesī. Vai tieši otrādi, iedzīvotāji nesniedz pakalpojumu vietējai varai, par saviem nodokļiem uzturot šo bieži vien bezatbildīgo grupējumu?

pirms mēneša, 2021.01.28 12:57

Viko

Lai vecumnieku domnieku radinieki iet tur strādāt

pirms mēneša, 2021.01.29 01:44

Vietējās ziņas