Cūkkopības uzņēmuma «Gaižēni» apgrozījums pērn samazinājies par 1,9%

Cūkkopības uzņēmums SIA "Gaižēni" pagājušajā gadā strādāja ar 13,72 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 1,9% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa saruka 3,3 reizes - līdz 1,418 miljoniem eiro, liecina informācija "Firmas.lv".
Kompānijas gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka 2020.gadā "Gaižēni" realizēja kopumā 12 200 tonnu cūku, kas ir par 8,9% vairāk nekā 2019.gadā, taču kompānijas ieņēmumi no cūku realizācijas pagājušajā gadā samazinājās par 2,1%.

Pēc vadības ziņojumā skaidrotā, uzņēmuma ieņēmumi no cūku realizācijas pērn saruka, jo gada otrajā pusē Baltijas tirgū no vairākām Eiropas Savienības (ES) valstīm tika ievesta cūkgaļa, radot nozīmīgu cenu kritumu. Ja gada pirmajā pusē cūkas dzīvsvarā tika realizētas par vidēji 1,32 eiro kilogramā, tad 2020.gada otrajā pusgadā cena samazinājās par vidēji 30%, kas ir pašizmaksas, tostarp novembrī situācija bija vissliktākā, kad Baltijas tirgū cūkas varēja realizēt vien par 75 centiem kilogramā.

Tāpat "Gaižēni" vadība atzīmē, ka pēdējos gados cenu īstermiņa svārstības tirgū kļūst arvien izteiktākas un neprognozējamākas, tomēr ilgtermiņā cenu izmaiņas vidēji nepārsniedz 5%.

Pērn 17% no saražotās produkcijas uzņēmums eksportēja, teikts vadības ziņojumā, vienlaikus piebilstot, eksporta īpatsvaru potenciāli ir iespējams palielināt līdz 25%.

Vadības ziņojumā arī minēts, ka vienlaikus augkopības produkcija pērn ražota 1572 hektāru platībā, galvenokārt pašpatēriņam.  Graudaugi pagājušajā gadā ievākti vidēji 6,5 tonnu apmērā no hektāra, tostarp ziemāju sējumu ražība sasniedza 8,2 tonnas no hektāra. Pērn augkopības produkcijas tiešās izmaksas bija par 0,9% mazākas nekā gadu iepriekš.

Gada pārskata vadības ziņojumā norādīts, ka pērn "Gaižēni" investēja 1,2 miljonus eiro biodrošības pasākumos saistībā ar Āfrikas cūku mēra izplatības ierobežošanu.

Komentējot Covid-19 ietekmi uz kompānijas attīstību, "Gaižēni" vadība min, ka Covid-19 pandēmijas izplatību ierobežojošie pasākumi tiešu ietekmi neradīja, taču, kā negatīvs Covid-19 ierobežojumu blakus efekts, bija pieprasījuma un būtiskais cūku cenu samazinājums Baltijas tirgū gada otrajā pusē.

2019.gadā "Gaižēni" strādāja ar 13,989 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 35,8% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa pieauga vairākkārt, sasniedzot 4,748 miljonus eiro.

Kompānija "Gaižēni" ir reģistrēta 1995.gadā, un tās pamatkapitāls ir 10,231 miljons eiro. "Gaižēni" pieder kompānijai "Ungure" (51,92%), Nīderlandē reģistrētajam uzņēmumam "Agro Finance" (23,08%), Dānijā reģistrētajai kompānijai "Livlande Holding" (17,99%) un dāņu uzņēmējam Aleksam Skovgordam Rasmusenam (7,01%).

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas