Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Cūku lielfermas smagsvara tehnika sabojā ceļu Brunavas pagastā 9

Brunavas pagastā sabojāts valstij piederošais ceļš Jātnieki – Tunkūni. Sešus kilometrus garajā ceļā dažviet desmitiem metru garumā visas brauktuves platumā izveidojušās smilšu vannas.

Šo ceļu intensīvi izmanto, lai pa to piegādātu nepieciešamo cūkkopības kompleksam «Brūveri». Smagsvara auto ved barību, dzīvniekus. Vietējais iedzīvotājs Albīns Baļčūns portālam stāsta, ka nekad agrākajos gados šis ceļš nav bijis tā izdangāts, kā tagad.

Brauktuve īpaši slikta kļuvusi pēdējā mēneša laikā. Dažviet ir veikts neliels remonts, taču tas nav novērsis smilšu vannu veidošanos.
Bauskas autoostas pasažieru pārvadājumu daļas vadītājs Jānis Kļaviņš stāsta,ka šis ir vissliktākā stāvoklī esošais ceļa posms visu vietējo reisu maršrutos. Īpaši izdangāta brauktuve kļuvusi pēdējo nedēļu laikā. «Šoferi nebeidz sūdzēties, ka braukšana pa šo ceļu ir īstākā tehnikas laušana,» apgalvo J. Kalniņš.

«Bauskas Dzīve» ceturtdienas, 11. jūlija vakarā izbrauca pa minēto ceļu. Ja būtu jābrauc ar zemākas piekares automobili, dažviet pārvietošanās pa izdangāto ceļu nebūtu iespējama.

Valsts akciju sabiedrības «Latvijas valsts ceļi» (LVC) Bauskas nodaļas būvinženieris Juris Derevjanko atzina, ceļa Jātnieki – Tunkūni vairākos posmos izveidojušās tā saucamās smilšu vannas. Brauktuves virskārta esot tik ļoti nolietota, ka šajos posmos nepieciešams nopietns remonts.

LVC ir vienošanās ar SIA «Gaižēni», kura smagsvara tehnika intensīvi izmanto šo ceļu, ka uzņēmējs nodrošinās brauktuves uzturēšanu kārtībā. «Šo ceļu apsekojām pirms nedēļas un konstatējām, ka ceļš dažos posmos ir ļoti sliktā stāvoklī. Uzņēmējs solījis brauktuvi salabot, ievērojot visus tehnoloģiskos nosacījumus, divu līdz triju nedēļu laikā,» skaidroja J. Derevjanko.

SIA «Gaižēni» vadītājs Alekss Rasmusens «Bauskas Dzīvei» pastāstīja, ka notiek sagatavošanas darbi brauktuves remontam. Līdz šim jau vairākos ceļa posmos brauktuves malās izrakti grāvji, tādējādi veicinot tās ātrāku nožūšanu. Taču tagad ceļam sabojātajos posmos tiks veikts kapitālais remonts, nostiprinās brauktuves pamatni, tai uzbērs jaunu grants virskārtu. Ir jau izraudzīta firma, kas veiks remontu. Tiek plānots, ka darbus paveiks līdz augustam.

«Uzsākot darbu kompleksā «Brūveri», mēs nebijām domājuši, ka ceļš uz to ir tik sliktā stāvoklī. Daudz līdzekļu jāiegulda, lai pa šo ceļu varētu pārvietoties transports. Līdz šim esam tam iztērējuši ap 40 000 latu,» atzīst A. Rasmusens.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

Guntis

No vienas puses lai Rasmusens pats to ceļu uztur, bet no otras iznāk ka ceļi ir būvēti PSRS ražotajai tehnikai GAZ un ZIL un ES ražotie auto ar 40tonnām pa LV nevar braukt. Tad iznāk ka ekonomiski esam iekš PSRS bet prātā un sirdī esam ES. Dīvaini liekas ka jau 22gadus esam brīvi no kaut kā un 9 gadus esam ES varoņu valstu sarakstā kuras izpilda visas prasības no ES puses, bet ceļu mums nav kā izrādās ! Ar steigu jāuzliek tranzītam nodoklis un būs nauda ko saremontēt šo ceļu un arī visus pārējos. Šo scenāriju turpinot iznāk tā kad ej uz slimnīcu pašam jāuztaisa remonts, kad ej uz koncertu pa priekšu jāsalabo estrāde un tribīnes, kad ATGRIEZIES DZIMTENĒ jālūdz radiniekus lai lidostā RĪGA notīra sniegu citādi lidmašīna nevarēs piezemēties. Viss kas saistīts ar valsti ir neiedomājami absurdi.

pirms 7 gadiem, 2013.07.13 08:06

jokainis

arī ceļam Vecsaule - Rudzi ir izsistas daudzas smilšu vannas, laikam Rasmusens ar Tarvidu vainīgi!

pirms 7 gadiem, 2013.07.13 10:10

zīme

Nav problēma - valsts ceļš uzlikt zīmi 5T un viss! Lai tie perdeļi ceļu policija uzrauga!!!

pirms 7 gadiem, 2013.07.13 11:10

kuilis

Tā ir, ja no šīs konkrētās cūku lielfermas iemītniecēm neviena nav izvirzīta darbam vadošos orgānos. Tā teikt, ne mana cūka,ne mana druva ....

pirms 7 gadiem, 2013.07.13 13:02

No Rīgas

Ja nav uzņēmēju un darba vietu, it sevišķi LAUKOS, tad visi pirž, ka slikti. Tikko kāds sāk ko darīt, atkal slikti. Un ja vēl uzņēmējs ir ieguldījis savus līdzekļus ceļa labošanā, tad pārējiem ir jāpiecieš. Nav jau tā, ka ir sajājis un neko nedara.
Nepazīstu nevienu no tās fermas un īsti nezinu, kur tā ir.

pirms 7 gadiem, 2013.07.13 13:35

No Bauskas

Ja nezini , ko tad raksti???

pirms 7 gadiem, 2013.07.14 23:55

tam no rigas

labak pasts nepird ja nezini par ko ir stasts tad turi savu smirdigo azi majas ....nezin gan kur tie 40 tukst. iegulditi bet teikt jau var bet rasmusenam meli ir pierasta lieta ......ierasts ari uz pasvaldibas rekina attistit savu biznesu ar labu roklaizu deputatu - cukoppeju

pirms 7 gadiem, 2013.07.13 13:58

ruksis

Johaidī - atrodiet taču kopīgu valodu un izbeidziet tēlot latviešus !

pirms 7 gadiem, 2013.07.15 09:50

neceļi

šīs fermas cūkas tiek barotas ar importēto barību, tātad vietējo zemnieku graudi netiek iepirkti, novadam nekādi nodokļi no šīs fermas darbības netiek, bet ceļus grib labot par novada līdzekļiem, par vietējo iedzīvotāju nodokļu naudu! normāli?
mums paliek tik mēslu smaka un piesārņota daba!un neizbraucami neceļi!

pirms 7 gadiem, 2013.07.15 12:30

Vietējās ziņas