Dambretē – paaudžu maiņa

Kā jau ierasts, aktīvi ir bijuši dambretisti. Aizvadīts gan Rīgas čempionāts, gan arī Latvijas 100 lauciņu dambretes čempionāta fināls. Rīgas sacensības aizvadītas bez būtiskiem pārsteigumiem, turpretī par Latvijas čempionātu jāatzīmē, ka parādās paaudžu nomaiņa Latvijas dambretē.

Rīgas čempionāts vīriešiem un sievietēm 64 lauciņu dambretē notika 19. septembrī dažādās vecuma grupās. Pieaugušo grupā uzvarēja Guntars Purviņš, otrais Laimonis Zālītis – abi spēlē Bauskas novada komandās. Interesanti, ka trešajā vietā Pēteris Kripāns, kurš ir U13 vecuma grupas spēlētājs. Tā liecina Latvijas Dambretes federācijas mājaslapas informācija.

Jauniešu sacensībās piedalījās arī Bauskas novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas audzēkņi. Otro vietu U9 vecuma grupā izcīnīja Verners Fībigs. Meitenēm U9 grupā piektajā vietā Rūta Arāja, U11 grupā piektajā vietā Elīna Arāja. U14 grupā bronzas medaļa Keitai Enijai Platajai.

No 3. līdz 12. septembrim Rīgā Latvijas čempionāta fināls 100 lauciņu dambretē. Dalībnieku no Bauskas bija maz, bet šeit vispirms jāuzsver, ka finālā bija ļoti daudz jauno spēlētāju, kas arī pārsvarā bija uz goda pjedestāla. Dāmu konkurencē uzvarēja Valda Vasariete, otrā – Viktorija Nesanira, trešā – Alise Orlova. Viņas visas ir Latvijas dambretes jaunās pārstāves, par kurām jau iepriekš rakstījām, ka Latvijas U13 čempionāta pirmo vietu īpašnieces var spēlēt Latvijas pirmajā desmitniekā pieaugušajām sievietēm, un to viņas tagad pāris gadus vēlāk pierādīja.

Vīru čempionātā startēja arī Laimonis Zālītis no biedrības «Bauskas prātnieks», bet ar jaunajiem šoreiz spēja konkurēt tikai pieredzējušais treneris Raimonds Vipulis, kurš arī uzvarēja čempionātā. Nākamās divas vietas ieņēma dambretes jaunās paaudzes pārstāvji – otrais Guntars Gribuška, trešajā vietā Renards Helfrehts.

Laiks rādīs, cik daudzi no jaunās paaudzes perspektīvajiem spēlētājiem paliks dambretes spēļu apritē, bet šī gada sacensības parāda, ka jaunie dambretisti ienāk aizvien spēcīgāki un spēcīgāki – ar jaunatnes čempionātiem, kas notika pirms desmit gadiem, nevar ne salīdzināt. Tikmēr Bauskā 8. – 10. oktobrī plānots šī gada Latvijas čempionāta fināls sievietēm un vīriešiem 64 lauciņu dambretē. Te gan jaunajai paaudzei pagaidām ir grūtāk cīnīties par godalgotām vietām.


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas