Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dambretē pieaug konkurence

Bauskas novada dambretes olimpiādes ceturto un piekto klašu grupas sacensībās piektdien, 18. oktobrī, piedalījās 48 dalībnieki – 21 meitene un 27 zēni, kuri pārstāvēja 15 komandas no sešām skolām.

Komandām uzvarēja Vecsaules pamatskolas 5. klase, otrajā vietā ierindojās Griķu pamatskolas 5. klase, bet trešie labākie bija Pilsrundāles vidusskolas 4. klases dambretisti, portālu informēja Bauskas šaha un dambretes kluba vadītājs Māris Bergs.

Individuāli turnīrā pirmo vietu izcīnīja vecsaulietis Emīls Artis Elmanis, viņš pieveica astoņus pretiniekus, bet partiju pret pilsrundālieti Jutu Bičevsku noslēdza neizšķirti. Juta Bičevska bija labākā meiteņu konkurencē, gūstot septiņas uzvaras. Otrās vietas starp zēniem un meitenēm izcīnīja Griķu pamatskolas audzēkņi Markuss Jodis un Keita Enija Ramona.

Apbalvojumi par trešo vietu tika pasniegti Bauskas 2. vidusskolas 4.b klases audzēknim Raineram Maskalānam un Viktorijai Buhbinderei no Vecsaules pamatskolas 4. klases.

Olimpiādes kopvērtējumā pirmo trīs vietu izkārtojumu var apdraudēt vienīgi gadījums, ja pēdējā olimpiādes sesto līdz astoto klašu turnīrā kāda no šo skolu komandām nepiedalīsies. Tas iecerēts rudens brīvdienās, 1. novembrī. Tāpat kā pērn, veiksmīgākie ir Vecsaules pamatskolas, Pilsrundāles vidusskolas un Bauskas 2. vidusskolas dambretisti. Nākamo četru labāko skolu komandu vietu sadalījums noskaidrosies tikai pēdējā turnīrā.

Olimpiādes sacensību labākie dambretisti sestdien piedalījās Latvijas kausa izcīņas sacīkstēs, kuras notika Liepupes vidusskolā. Latvijas kausa izcīņas sacīkstes notika trīs vecuma grupās, kurās piedalījās 213 dalībnieki no visiem Latvijas reģioniem.

 Bauskas BJSS šajās cīņās pārstāvēja astoņi Vecsaules pamatskolas, seši Pilsrundāles vidusskolas un pa trim Mežgaļu un Griķu pamatskolas jaunajiem dambretistiem. Nenovērtējumu atbalstu sniedza skolu direktori, bērnu vecāki un jauno dambretistu treneri Inga Bernāte, Ilgvars Ūdris, Katrīna Malanka un Arta Andreļūna, sagatavojot un aizvedot jaunos sportistus uz sacensībām.

Mūsējie gan ar uzvarētāju kausiem mājup nedevās. Trijās grupās labākie bija mājinieki – Limbažu un Salacgrīvas novada apvienotās komandas dambretisti. Siguldas dambretisti aizveda divus, savukārt rīdzinieki vienu kausu.

Viskuplāk tika pārstāvēti paši jaunākie – piedalījās 80 zēni un 50 meitenes. Dalībnieki katrs pēc izlozes sistēmas spēlēja desmit partijas.  Latvijas kausa izcīņā desmitgadīgo grupā uzvaru svinēja septiņgadīgs skolēns. Dalībnieku pulkā bija arī sešgadīgs cīnītājs.

No mūsu zēniem jaunākajā spēlētāju grupā labākais bija pilsrundālietis Vladimirs Sujetins, 12 punkti un 21. vieta. Veiksmīgāk sevi pieteica meitenes. Izcīnot 14 punktus, piektajā un sestajā vietā ierindojās Viktorija Buhbindere un Anastasija Strautniece, ar izcīnītiem 12 punktiem 13. un 16. vietu tabulā aizņēma Keita Enija Ramona un Juta Bičevska.

13 gadus veco dambretistu grupā piedalījās 28 zēni un 26 meitenes. No mūsējiem 12 punktus izcīnīja Ardis Māskis, kas deva devīto vietu, bet viņa skolasbiedri Toms Brigmanis un Emīls Artis Elmanis, izcīnot 11 punktus, dalīja desmito un 11. vietu. No mūsu meitenēm labākā bija mežgaliete Lāsma Šepetovska, viņai desmit punkti un 14. vieta.

16-gadīgo grupā Latvijas kausa izcīņā piedalījās 13 zēni un 16 meitenes. Konkurence bija lielāka nekā līdz šim. Šajās grupās dalībnieki katrs sacentās ar astoņiem pretiniekiem. No mūsu meitenēm labākā ar septiņiem izcīnītiem punktiem un iegūto devīto vietu bija Linda Krūmiņa. Gatim Adakovskim 12. vieta zēnu konkurencē.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas