Dambretē septiņas godalgas baušķeniekiem

Rīgā aizvadīts Latvijas valsts čempionāts 64 lauciņu dambretē jauniešiem sešās vecuma grupās. Sacensībās, kuras rīkoja Latvijas Dambretes federācija, startēja arī Bauskas novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas audzēkņi, izcīnot divas zelta, vienu sudraba un četras bronzas medaļas.

Sacensības no 17. līdz 21. jūnijam notika divos dambretes veidos – klasiskā ar 40 minūšu domāšanas laiku un papildu desmit sekundēm par gājienu, un ātrspēlē – trīs minūtes un divas sekundes par gājienu. Rezultāti skatāmi mājas lapā dambrete.lv.

Lai iekļūtu klasiskās dambretes finālā starp desmit labākajiem, pirms tam bija jāpiedalās pusfinālos, no kuriem viens turnīrs notika arī Bauskā. Tiesa, ar «Covid – 19» saistītā ārkārtas situācija tomēr ietekmēja gan dalībnieku sastāvu, gan rezultātus. Varēja novērtēt, kurš vairāk laika ir pavadījis pie dambretes galdiņa un piedalījies tiešsaistes turnīros, kurš – mazāk.

Jaunākajā U8 grupā pārliecinoši ienāca jaunās treneres Lauras Kronbergas Baložu komanda, kas 2019. gadā bieži spēlēja arī Bauskā. Pirmajā vietā Arvo Krebe, trešais Fricis Kreits, ceturtais Oskars Bajārs. Vecsaulietis Verners Fībigs šoreiz sestajā vietā. Meitenēm piektajā vietā Rūta Arāja, devītā Milana Suboča. Ļoti pārliecinoši triumfēja Varvara Ivanova no Rīgas, uzvarot visos mačos.

Nākamajā U10 vecuma grupā trim puišiem 14 punktu, bet trešajā vietā Roberts Maikūns. Diemžēl nevar  pēc dambrete.lv mājas lapā publicētajiem rezultātiem secināt, kā notika vietu sadalījums, jo turnīra nolikumā ir tikai atsauce uz Starptautiskās dambretes federācijas noteikumiem, bet nav minēts, kā noteiks vietu sadalījumu, ja būs vienāds punktu skaits. Spriežot pēc rezultātiem, ņēma vērā savstarpējo spēļu bilanci, kas R. Maikūnam diemžēl bija neveiksmīgāka. Uzvarēja Eduards Betlers, kurš šogad uzrāda ļoti labus rezultātus visās sacensībās. Meitenēm Elīnai Arājai nebija pārāk labs sākums, bet veiksmīgs turpinājums, un rezultātā trešā vieta. Sudraba medaļas pārliecinoši izcīnīja Zane Lea Zunda. Uzvarēja rīdziniece Malvīne Misāne, nezaudējot nevienā spēlē. Enijai Mežsargai no Uzvaras devītā vieta.

Pārliecinoša uzvara U13 grupā bija Evertam Rūdolfam Lepsim. Jurģis Stīpnieks šoreiz desmitajā vietā. Meitenes šajā grupā nestartēja, bet visur U13 grupā uzvaras Valdai Vasarietei no Salaspils, kura sevi apliecina par vienu no labākajām jaunajām Latvijas dambretistēm. U16 grupā mums liela pārstāvniecība, bet bez medaļām – puišiem ceturtais Reinis Štāls, septītais Denijs Vilhelms Krauklis, meitenēm piektā Keita Enija Platā, sestā Maruta Opočkina.

Ātrspēlē dalībnieku bija kuplāks pulks – vairākās grupās piedalījās apmēram 20 cilvēku. U8 grupā Verners Fībigs septītajā vietā, bet meitenēm Rūta Arāja sestā, Milana Suboča septītā. Nākamajā U10 grupā dalīta ceturtā un piektā vieta Robertam Maikūnam, 11. vieta – Renāram Staškevicam. Savukārt meiteņu grupā atkal labs rezultāts Zanei Lea Zundai – viņa trešajā vietā. Elīna Arāja desmitā, Viktorija Beitiņa – 12. vietā, Enija Mežsarga – 17. vietā.

Spēcīgajā U13 grupā klasiskās dambretes panākumu neizdevās atkārtot Evertam Rūdolfam Lepsim – šoreiz piektā vieta, Jurģis Stīpnieks septītais. Meitenēm 14. vietā Amanda Opočkina. Toties U16 grupā vairākas godalgas – puišiem uzvarēja Reinis Štāls, bet nedaudz pietrūka Denijam Vilhelmam Krauklim – ceturtā vieta. Trešajā vietā meitenēm Keita Enija Platā, astotā – Maruta Opočkina.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas